Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym kupić sobie nową obudowę. Budżet to trochę ponad 200 zł. Zastanawiam sie nad Antec Two Hundred lub SilentiumPc Gladius 600. Napalałem się też nad Lancoolem K58, ale jest juz troche drogi.

Wymagam od obudowy solidnosci- nic nie moze drgac itd., dobrej wentylacji i wygody uzytkowania.

Wyglad kazdej z tych obudow wymienionych wg mnie jest ok.

Za Antkiem przemawia gruba blacha, 2 ciche wentylatory na low, hot swap dla dyskow, dobre wykonczenie i materialy. Nie bez znaczenia jest tez mozliwosc zamontowania 2 wentylatorów z przodu. Nie wiem tylko czy bez zadnej "amortyzacji" dyski nie wprawią ją w wibrację. Zasilacz jest modularny, wiec system organizacji kabli nie jest mocno wymagany.

Gladius ma z kolei wiecej bajerow: typu system organizacji kabli i szyny montazowe. Czarne wnetrze mi nie robi, i tak buda bedzie zamknieta. W gladiusie obawiam sie o troche cienka blache i jednak namacalnie czuc troche gorsze materialy. w zestawie mamy tez tylko jeden wentylator, ktory jest nieco glosniejszy. Z kolei w porownaniu do antca podoba mi sie montaz zasilacza- na piankowych podkladkach i siatkowany spod aby mogl zasysac powietrze.

A lancool... łączy najlepsze cechy obu obudów, lecz niestety cena jest troche wysoka. Warto doplacic?

Ma ktoś antca i moze powiedziec cos o jej wibrowaniu? W ostatecznosci dysk bym powiesil znowu na gumki. Warto postawic na wiecej bajerow w gladiusie czy na solidnosc antca? A moze nie isc na zadne kompromisy i wziac lancoola?

Sprzet jaki w niej bedzie to athlon x3 @ phenom x3 z CM hyper tx3, ocz MXS 400W, radeon 3870, a pozniej pewnie jakis 5770.

Wymagam aby komp byl jak najcichszy w idle. Proponujcie cos jeszcze ciekawego do rozwarzenia, z wyjatkiem antca 300 :D wg mnie nie jest w niczym lepszy od 200, a jednak troche drozszy.

:wariat:

Link to post
Share on other sites

Jak Ci wizualnie Antec podchodzi, to wybierz właśnie jego. Gladius chyba odpada, bo odrzucasz jego największe zalety jak dla mnie (możliwość okna, czarne wnętrze i możliwość lepszego schowania kabli), a potrzebujesz to, co jest jego minusem (blacha). Trzystetka to powinna być lekko odświeżona, groszowe sprawy by były, a braliby wszyscy. Czarne wnętrze, wersja z oknem, dziury na backplate i schowanie kabli i dla mnie ideał :D

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to żaden minus. Zasilacz chodzi cicho i nic się nie dusi. Wibracji tez nie zauważyłem. Ja u siebie dałem małą podkładkę filcową, bardziej po to, żeby nie drapać zasilacza wyciągając go 10 razy dziennie :D

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to żaden minus. Zasilacz chodzi cicho i nic się nie dusi. Wibracji tez nie zauważyłem. Ja u siebie dałem małą podkładkę filcową, bardziej po to, żeby nie drapać zasilacza wyciągając go 10 razy dziennie :wariat:

Tez sposob. Masz wentylatorem do dolu? chyba jednak sie skusze na two hundred. :D
Link to post
Share on other sites

w CMie nie bedziesz uzywal zadnych wentylatorow przy tak ich podzespolach jak Twoje Wujo - ona sobie absolutnie i bezwglednie poradzi bez zadnych wichrow z takim konfigiem a wszystkie na podzespolach tez na min.

skerujesz tylko txa w gore nie na tyl i jedzie w ciszy maxymalnej

690 to klasa (rowniez wizualnie) chyba nie ma sie nad czym zastanawiac :rotfl:

Link to post
Share on other sites

wentylki będa chodzic. zawsze to jakis lepszy wymuszony obieg powietrza- przynajmniej cooler na procku nie bedzie halasowac. ale zalezy mi by sie krecily jak najwolniej. najwyzej dam je na 5V. musze tylko czekac do wyplaty, do 10 ma byc :co:. Jak jeszcze bedzie na sprzedaz to raczej ja wezme. jak nie to antec tez bedzie super. w antcu podobaja mi sie przyciski wysoko, a nie gdzies tam z boku i nisko :rotfl:.

Link to post
Share on other sites

sprawdzisz to sie przekonasz ze nic nie musi "chodzic" a juz napwewno nie w idlu - nic absolutnie nawet ten na procku

jedyny to na grafie wymuszony na 20% - zasilacz tez mozna rozlaczyc , nawet nie bedzie cieply z jakiejkolwiek strony (oczywiscie nie do dolu a do gory kratka wowczas) ewentualnie podpiac pod plyte i przy stresie dac mu te 800

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem jednak Ateca 300 ;). Pomacalem go i two hundred dzis troche i jednak 300 bardziej mi sie spodobala. Jakas nowa rewizje chyba dorwalem, bo ma wyciecie na backplate nawet. Wszystko cacy, tylko ten wentylator 140 mm niby chodzi na 700 RPM, ale generuje dosc duze brzeczenie gornej blachy obudowy... Myslicie, ze takie cos zalatwi sprawe http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... Pins_.html ? Czy mozna zamontowac na te kolki wentylator ktory znajduje sie u gory obudowy? Nie spadnie? :D

Moze macie jakis domowy sposob na ten problem, bez wydawania ani grosza?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...