Skocz do zawartości

Corsair 330r vs FD Core 3000


Recommended Posts

Witam. Piszę do was z pewną sprawą.

 

Otóż chciałem się dowiedzieć jaka jest różnica w poziomie głośności między tymi dwoma obudowami.

Więc czy wkładając do obydwu konstrukcji identyczne podzespoły będzie znacząca różnica między Core 3000 a wyciszaną obudową jaką jest Corsair 330r? Czy może będzie to tylko jakaś minimalna różnica?

 

Jeszcze pozostaje kwestia temperatur. Która z tych obudów będzie lepiej wentylowana? I jaka mniej więcej będzie między nimi różnica temperatur.

 

Inne obudowy nie wchodzą w grę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Feere
Link to post
Share on other sites

Mam Core 3000. Przed zakupem oglądałem Corsair 300R. Corsair 330R bedzie pewnie podobnie wykonana... Core 3000 ma grubszą blachę, taka bardziej masywna jest. Co do wyciszenia musisz sie liczyć z tym, że mając obudowę "w siatkę" jak  Core 3000 będzie ona słyszalna, ale da się to przeżyć... Natomiast 330R jest obudową pełną i tutaj może będzie i ciszej, ale moze być też cieplej...

Wszystko zależy do tego co masz w środku (jakie podzespoły i jakie chłodzenie ich), jak to obciążasz i ile masz wentylatorów.

330R będzie na pewno cichsza ale i cieplejsza natomiast Core 3000 będzie ciut głośniejsza el i bardziej przewiwna co za tym idzie chłodniejsza...

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Pragnę zwrócić uwagę, że Corsair 330R to wyciszona obudowa, a nie meshowa.

Jeśli komuś przyjdzie ochota może zainstalować w niej dodatkowe wentylatory.

 

http://www.tweak.dk/images/2013/review/1627/tweak_dk_Corsair_Carbide_R330_5_full.jpg

 

Ja wybrałbym 330R potem 300R lub Core 3000 (wizualnie bardziej podoba mi się 300R).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...