Skocz do zawartości

Fallout 3 Game Of The Year Edition czy Alpha Protocol ? (PC)


Recommended Posts

Witam, mam sto złotych na dobrą grę ©RPG, mam już Mass Effect 1 & 2, Vampire Redemption & Bloodlines, i szukam podobnych bardzo dobrych gier RPG, mój wybór pada na Fallout 3 GOTY lub Alpha Protocol, która będzie lepsza... Może ktoś z Was miał okazję zagrać w obie w/w gry? Proszę o szybką odp. bo zaraz zamawiam :-)

Link to post
Share on other sites

Nie grałem w Alpha Protocol natomiast z czystym sumieniem mogę polecić Fallout 3, przeszedłem tylko podstawkę bez dodatków, ale nawet sama podstawka daje ogromy świat z bardzo dużą ilością questów pobocznych. Fabuła jest ciekawa, wiarygodna i nieliniowa. Choć nie jestem fanem RPG to F3 wciągnął mnie i bardzo mi się podobał. Jeśli lubisz ten gatunek, to na pewno się nie rozczarujesz.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Już zamawiam Fallout 3 GOTY za 95zł, (chyba dobra cena, bo widzę, że jest nawet za 120zł). Przeczytałem recenzję Alpha Protocol jak i Fallout 3 GOTY i napewno biorę Fallout 3, tym bardziej, że średnia ocen w necie gry Fallout 3 GOTY to 96% na PC! Pozdrawiam i dzięki :D

Link to post
Share on other sites

Tylko Stalker wygrywa z Falloutem pod względem wciągającej fabuły utrzymanej w klimatach postapokaliptycznych. Ów Fallout nadrabia natomiast świetnym odwzorowaniem wszystkiego pod względem technicznym: mam tu na myśli grafikę. Alpha Protocol tego ci nie zapewni. Nie ten klimat, nie ta jakość. To nie jest ten sam poziom. ;-)

Link to post
Share on other sites

decyzja może być jedna - Fallout 3 Game Of The Year Edition

Racja-ta gra wymiata!

Tylko Stalker wygrywa z Falloutem pod względem wciągającej fabuły utrzymanej w klimatach postapokaliptycznych

Uważasz ze wybuch reaktora jest ciekawszy od zagłady całej planety?
Link to post
Share on other sites

Zagłada całej planety to temat wałkowany od dawna. A to wirus, a to wojna nuklearna, a to co innego. Standard. Zrobienie z zagadnienia wybuchu elektrowni atomowej takiej gry, to majstersztyk tego typu gier. Bardziej przekonała mnie fabuła Stalkera, z każdej jego części, niż Fallout i, niestety, troszkę już gorsze dodatki.

Poza tym, jeżeli już myśleć o mutantach itp, to samo zagadnienie ze Stalkera jest zdecydowanie bardziej prawdopodobne i niejako na osi prawdopodobieństwa mieści się znacznie bliżej punktu "możliwe". ;-)

Link to post
Share on other sites

Żałować nie będziesz, ale jako wyga serii Stalker i wierny czytelnik powieści postapokaliptycznych mówię, że jednak to Stalker wygrywa fabułą, jak dla mnie oczywiście. ;-)

Pytanie było AP czy F3GOTY.
Link to post
Share on other sites

Żałować nie będziesz, ale jako wyga serii Stalker i wierny czytelnik powieści postapokaliptycznych mówię, że jednak to Stalker wygrywa fabułą, jak dla mnie oczywiście. ;-)

Choć dla mnie F3 jest lepszą grą... to fabułą STALKERowi do pięt nie dosięga.

 

F3 to głównie gra akcji, czasami zbyt bardzo... fabuła raczej tam nie odgrywa dużej roli, ważniejszy jest rozwój postaci, questy poboczne itp.

Oczywiście polecam ci Fallouta 3, przeszedłem całą podstawkę(oprócz 2 questów pobocznych), 2 dodatki, w Point lookout - jestem w połowie.

Link to post
Share on other sites

F3 to głównie gra akcji, czasami zbyt bardzo... fabuła raczej tam nie odgrywa dużej roli

Chyba oszalałeś O.o

Przecież w Stalker`ze nie można nawet się skradać (właśnie przechodzę COP na super modzie), a w F3 można, i to bardzo

fabuła raczej tam nie odgrywa dużej roli

A myślisz że po co tyle DLC jest? Właśnie po to żeby jeszcze lepsza stała się fabuła, teraz dzięki bodajże "Brotherhood Of Steel" gra nie kończy się już po ostatnim quest`cie, więc można zająć się misjami pobocznymi, a te już na pewno niszczą Stalker`a pod względem fabuły, bo gdyby nie mod`y, to Stalker`a poboczne misje wyglądałyby tak: "znajdź... zabij... wróć po kasę". Zero ingerencji, brak możliwości zmiany zdania na typu "a gdybym go nie zabił", co w F3 jest niesamowite... można na różne sposoby przejść grę, i ta "KARMA"- TO JEST TO!

także ciesz się stary że kupiłeś F3, bo przez dłuuugi czas nie wyjdzie tak wypasiona post-apokaliptyczna gra (po za prequel`em czyli "Vegas")

nnno to by było na tyle. :D

Link to post
Share on other sites

Dragon Age - grałem i sprzedałem, nie przypadła mi do gustu, a po drugie jest droga, a z dodatkami do 200zł, a F3 'mam' za 96zł z wszystkimi dodatkami, a teraz przeglądam sobie stronki z modami do F3, i widzę, że szykuję mi się jakieś 200 godzin gry razem z oficjalnymi kampaniami oczywiście, trwają nawet pracę nad ''Fallout Classic Mod'', który ma za zadanie stworzyć 1 & 2 części Fallout'a na silniku F3! :D Więc będę miał 3w1.

P.S. Wcześniej zastanawiałem się także nad innymi grami ©RPG, jak Risen czy Elder Scrolls: Oblivion Game of the Year, może lepszym wyjściem było by kupić Risen (około 50zł) i Elder Scrolls: Oblivion Game of the Year (około także 50zł) ? Mogę jeszcze anulować zamówienie jak coś... Po prostu szukam dobrej gry ©RPG, lubię też gry, w których rozwijamy nie tylko swoją postać, ale też swoją drużynę, ekipę itd. Sam nie wiem co mam robić :help: Dobra wziołem F3 GOTY za 96zł i bonusowo otrzymałem Devil May Cry 3: Special Edition PC. :wariat:

Link to post
Share on other sites

Wcześniej zastanawiałem się także nad innymi grami ©RPG, jak Risen czy Elder Scrolls: Oblivion Game of the Year, może lepszym wyjściem było by kupić Risen (około 50zł) i Elder Scrolls: Oblivion Game of the Year (około także 50zł) ? Mogę jeszcze anulować zamówienie jak coś...

Spokojnie, F3 razem z dodatkami w zupełności powinien Cię zadowolić.

W przyszłości na pewno możesz zainteresować się zarówno Risenem jak i Oblivionem - ze względów sentymentalnych polecam Obliviona (oczywiście z wszystkimi dodatkami oficjalnymi + "fanowskimi")

Link to post
Share on other sites

Czekam właśnie na przesyłkę, wybrałem F3 GOTY (bonus DM3:SE), trudno niech stracę, Risen'a kupię sobie w nie dalekiej przyszłości. Janke5@ Mam Win7 x64, czy będę mieć jakieś problemy?? Mam jeszcze na półce XP x64 SP2, jakby co to go zainstaluję. P.S. Mam problem z instalacją niektórych gierek pod win7x64, a na XP wszystko chodzi ok... Oby tak nie było z F3, ostatnio jak instalowałem DEMO Split/Second, to wywaliło błąd 'Error Data1.cab file corruption', dziwna sprawa, bo na XPx64 nie mam tego problemu... :rotfl:

Link to post
Share on other sites

nie powinieneś mieć problemów, zwłaszcza że po zainstalowaniu najnowszego DLC do F3 już naprawiono problem z niekompatybilnością:rotfl: RISEN osobiście nie polecam, straszna kaka.

Za to Oblivion GOTY jest mega wypas, przeszedłem również Morrowind, więc polecam i to;)

Link to post
Share on other sites

no to masz fajnie :D

 

@Next_Gen, jeśli gra ci się będzie wywalać, freezować, ogólnie cuda na kiju będą się dziać to będziesz musiał zmusić ją do korzystania tylko z 2 rdzeni

 

odszukaj plik fallout.ini, powinien być w Moje dokumenty\My Games\Fallout3 i otwórz go

 

odszukaj:

bUseThreadedAI=0

 

i zmień na:

bUseThreadedAI=1

 

oraz dodaj nowy wpis:

iNumHWThreads=2

Link to post
Share on other sites

RISEN osobiście nie polecam, straszna kaka.

Za to Oblivion GOTY jest mega wypas, przeszedłem również Morrowind, więc polecam i to;)

Z całym szacunkiem ale osobiście uważam, że oblivion bez pluginów to bardzo słaba gra. Bezsensowne skalowanie przeciwników i przedmiotów, słaba spójność świata i fabuły itp. Natomiast Risen z mojego punktu widzenia to świetna gra (oczywiście z całą porcją błędów) dużo lepsza od nudnego oblivionka :D

 

Tutaj moja recenzja: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Risen_czyli_Gothic_IV-2456.html - jeżeli po Fallout 3 GotY chcesz kupić kolejnego RPG to polecam. Choć to zależy oczywiście od tego co TY lubisz i czego oczekujesz...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...