Skocz do zawartości

Oplacalne polaczenie? Nvidia gtx 9800 i gtx 770


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MisterDogeł,

Recommended Posts

Polaczenie pewnie, ze jest mozliwe, ale kompletnie nieoplacalne. Rzecz w tym, ze 9800 nie ma zajecia, jakim nie potrafilby sie GTX 770 zajac lepiej. Polaczenie typu SLI odpada, gdyz do SLI trzeba dwoch trakich samych kart.

Mozna zaprzac 9800 do PhysX, ale w takim wypadku gry zwolnia (GTX 260 to bylo chyba cos, co mozna juz uzywac jako oddzielna karta, ale rozumiem, ze od czasow owego slynbnego testu kazda nastepna grafika ma lep0sze mozliwosci, wiec ten pulap soe podwyzsza).

Mozna zaprzac 9800 do liczenia (nie wiem, czego, bo Radki lepiej wydobywaja wirtualna walute).

Mozna zaprzac 9800 do wyswietlania obrazu na kolejnym monitorze, ale po co, skoro GTX 770 daje mozliwosc podpiecia 3 monitorow, wiec musilabys potrzebowac czwartego (i piatego).

W sumie - jak widzisz jakies zastosowanie - to uzywaj 9800 :)

Link to post
Share on other sites

Inna sprawa, fakt jest to mozliwe, ale trzeba miec chyba sterowniki, jakis czas temu jak interesowalem sie hybrid physx, aby jakos przyspieszyc swoja 7770, zauwazylem ze fakt faktem wyszly sterowniki ktore to obsluguja, ale jest z tym troszke problemow. Na chwile kiedy bylem tym zainteresowany to sterowniki mialy poltora roku czy cos i ze wzgledu na brak updatow, powodowalo to dosc spore problemy.

 

Kolejna kwestia to laczenie nowej karty z karta starsza o 4-5 generacji wstecz. Przy 7770 np w Metro jak sie przygladalem, druga karta od physyx wykorzystywana byla do ok 25% (560ti). Wniosek z tego taki ze 9800 zwolnilaby twoja 770. I nwet nie wiem czy doszlaby do polowy swoich mozliwosci, nie liczac wielu prawdopodobnych klopotow techicznych. Jak juz chcialbs tak laczyc to jak na mnie na takie polaczenie potrzeboalbys cos ala 650ti moze 660. A w takim wypadku to lepeij dolozyc i miec sli 770, ktorej de facto ceny spadaja.

 

9800 mozesz sprzedac, ktos moze ja spokojnie jeszcze wykorzystac, albo mozesz sobie zostawic jako backup w razie W.

Link to post
Share on other sites

@byzyl Masz może jakieś testy, benchmarki tego połączenia? 560ti wykorzystywana była tylko w tych 25%, bo tak musi być :D Nie musiała ona liczyć niczego oprócz fizyki, co nie zmienia faktu, że się kompletnie marnowała. A na jakim procesorze miałeś to postawione? Takie połączenie potrzebuje niezłego cpu.

Link to post
Share on other sites

Nie, ja tego nie robilem, tylko sie zastanawialem nad podobnym polaczeniem, ale zrezygnowalem. Jest filmik na yt, mozna poklikac. Nie wiem jaki to procek byl, ale wiem ze dobry procek zajmujacy sie fizyka rownie dobrze kompensuje taka karte do fizyki. Najwiecej info jakie znjadowalem znajdowaly sie na tomshardware. Chodzi o to ze jezeli taka 7770 potrafi (wahania od kilku procent do 20-25 w czasie bitki) w ten sposob zaprzegnac 560 do liczenia to co byloby w przypadku 770. Kolejna sprawa ze mozna to zastosowac tylko w grach z physx, oczywiscie spotykajac problemy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...