Skocz do zawartości

MANTLE i sterowniki 14.1 AMD 1st TEST


Recommended Posts

Według producenta wspiera. Przecież gdyby nie wspierał to pewnie test Mantle by się nie uruchomił :P

Oczywiście mam zainstalowane najnowsze bety.

 

Niedługo wymieniam kartę na HD7850, może na niej wyniki będą lepsze...

Edytowane przez kamild1996
Link to post
Share on other sites

A czytać jeszcze umiecie?

 

Prezentacja Mantle razem z kartami graficznymi Radeon mogła sugerować, że technologia będzie dostępna jedynie na komputerach wyposażonych w GPU z architekturą GCN - nic bardziej mylnego... Producent oficjalnie ogłosił wsparcie swojego API dla różnych platform, więc użytkownicy kart graficznych NVIDIA mogą spać spokojnie.

 

 

 

Remember PhysX? That was proprietary and didn’t do so well. By keeping Mantle open to all vendors, AMD is ensuring maximum probability of mass acceptance

 

 

http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2013/11/Untitled11.jpg

 

 

 

 

 

GCN Not Compulsory for Mantle – Will work with Nvidia Cards Just as Well
Link to post
Share on other sites

Testy w benchmarku  Star Swarm są wypaczone ze względu na niepowtarzalność testu :/

 

W praktyce dostaliśmy benchmark, który zwraca bardzo duże różnice w wynikach pomiędzy jedną i tą samą konfiguracją sprzętowo-programową. Realny scenariusz? Włączamy komputer ze sprzętem X i odpalamy benchmark. Bezpośrednio po skończeniu jednego przejścia natychmiast odpalamy kolejne. Jakie wyniki dostajemy w sześciu kolejnych próbach?

 

 

 

http://s28.postimg.org/8q00vn2a5/ss_01.png
 

 

no-comment

 

http://pclab.pl/art55953-7.html

Link to post
Share on other sites

Ponowiłem testy. Tym razem proca i5 4670K podkreciłem o 1Ghz do 4.4Ghz. i przetestowałem ponownie i... rzeczywiście moc jego nie miała wpływu na wynik Star Swarm Benchmark z mantle - 42.96 nawet wystapił nie wielki spadek(-2 FPS). Natomiast bez mantle nastąpił wzost FPS do 39.31.(+11FPS) Wydaje mi się,że AMD zrobiło kawał dobrej roboty. Nie kupiłbym takiego proca gdybym osiagał w nowych  grach lepsze wyniki na słabszym procku. Te osoby, które niedługo będą modernizować swoje PC zapewne wezmą to pod uwagę i dobrze bo INTEL z cenami za nie przesadza. Jeżeli nowe tytuły będą wspierać tę technologię to wróży duży sukces dla stajni AMD. 

 

edit: testowałem 3 krotnie  Star Swarm Benchmark i wyniki były zbliżone + - 1fps

Edytowane przez neo292
Link to post
Share on other sites

A czytać jeszcze umiecie?

 

 

 

 

 

 

http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2013/11/Untitled11.jpg

 

Daj mi sensowne źródło: wywiad, post nvidii, film z jakiejś prezentacji - post z jakiejś strony może równie dobrze być plotką, bo więcej tych informacji nie znalazłem. Czekam.

Link to post
Share on other sites

Pany ja mam Radka 7870 OC od Gigabyte. Procek i5 2500K stock. W Battlefield 4 w ogóle nie czuje różnicy, a na dodatek mamy ścięcia a jak już porządnie zacznie ciąć to wywala gre i "Battlefield 4 przestał działać". Macie podobnie?

 

W grze tylko trzeba przełączyć na API Mantle czy jeszcze coś trza zrobić?

Edytowane przez Forest89
Link to post
Share on other sites

To normalne że ci tnie musisz usunąc poprzednią wersje sterowników i zainstalować  catalyst 14.1

A myślisz, że jak zrobiłem?

 

W ogóle na tych sterach 14.1 mam dziwnie mało FPS w BF4. Skaczą od 70-100 na ustawieniach low. Skastrowanie na maksa, wcześniej podchodzio pod 200.

Edytowane przez Forest89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...