Skocz do zawartości

MANTLE i sterowniki 14.1 AMD 1st TEST


Recommended Posts

Witam. Przed chwilą zrobiłem testy na nowych sterach AMD i wynki są obiecujące:

Star Swarm Benchmark ustawienia domyślne,

 

średnie FPS:

 

bez MANTLE -27,81

 

z MANTLE - 45,38

 

Zapraszam do swoich testów i dzielenia sie nimi.  

 

Mój sprzet to i5 4670K Karta Radeon R9 270x reszta w profilu

 

edit: dodam, że na sterach 13.2  w/w tescie-  29.70 fps

Edytowane przez neo292
Link to post
Share on other sites

Tak teoretycznie zgadza się, ale wiadomym jest również, że to Mantle nie zostało wszędzie zaimplementowane w BF4 o czym mówili sami producenci gry. Podobno dopiero jeszcze później Mantle ma być w BF4 w pełni dodane. Chyba, że w między czasie się coś zmieniło :).  Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Właśnie instaluje  nowe stery   14.1  ale nie wiem czy będzie jakiś wzrost wydajności w bf4  na karcie radeon 7870 xt  .

Było by super gdyby ktos  składał komputer typowo do gier  to nie musiał by inwestować  w bardzo mocny procesor   kupił by średniaka   za 400-500zł  a  reszta  na kartę graficzną

Link to post
Share on other sites

Benchmark Results:  In Battlefield 4, using DICE’s new benchmarking tool we received a 15.8% performance boost once Mantle was enabled at a screen resolution of 1920×1080. This is not a bad performance uplift and we’d consider a system with an Intel Core i5-3570 processor along with a Radeon R7 260X a pretty good real world platform for gamers. 
 

 

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2014/01/bf4-645x279.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

i5 4670k @ 4,3 GHz, Gigabyte R9 270 @ 1150MHz

 

Star Swarm Benchmark

Extreme na FullHD

 

Mantle: 

Average FPS: 40.57

Average FPS: 40.74

Average FPS: 41.51

 

DirectX

Average FPS: 28.74

Average FPS: 31.61 (z starymi sterownikami)

Average FPS: 32.35

 

Trzeba też brać pod uwagę, że w momentach gdy były spadki fps to animacja spowalniała i na DirectX dłużej była wyświetlana. W najgorszych momentach Mantle ma ~20 fps z spadkami do 15. DirectX ~10 fps. Widać też wzrost wydajności motion blur, Mantle: 30fps, DirectX: 15.

Link to post
Share on other sites

a jak to wygląda w BF4 bo czytałem gdzieś i realne to max 15 %

 

 

Z tego co wiem to im ma się słabsza kartę graficzną tym wzrost wydajności będzie większy.  Jeśli ktoś ma R9 280x to wzrost wydajności raczej duży nie będzie nie mówiąc juz przy R9 290 w górę. Jednak jeśli ktoś ma słabą kartę typu  R9 270 albo ma APU Kaveri wtedy wzrost będzie. 

 

Podsumowując, w tej chwili Mantle na graczy dużo nie zmieni (gracze raczej nie siedza na APU albo słabych kartach). Jednak patrząc w przyszłość może być z Mantle pożytek. Zakładając, ze kartę grafiki zmienia się co 3 lata aby być na bieżąco to Mantle może żywotność takiej karty wydłużyć- Bo kiedy karta normalnie by już nie dawała rady z Mantle da rade, tak jak teraz zwiększa wydajność w słabszych kartach.  

Mimo, ze ma Nvidię, to liczę, że AMD sie postara, bo dla konsumenta najlepsza jest konkurencja na rynku.

Link to post
Share on other sites

Mantle będzie działać na nvidii. :facepalm:  

Źródło, proszę. Jakoś Nvidia nie zapowiedziała wsparcia dla mantle, a AMD raczej nie będzie pisała alternatywnych sterowników dla GPU nvidii tylko po to, żeby obsługiwały Mantle. To że jest możliwość, nie znaczy, ze zostanie wykorzystana.

Link to post
Share on other sites

Moja wiara w wyprodukowanie mocnego procesora przez AMD skończyła się gdy kupiłem C2D 8400 od Intela. Ale chociaż kart graficzne im jako tako bardzo dobre wychodzą.


 

 

O czym ty bredzisz to z korzyścią dla wszystkich będzie sporo kasy będzie można zaoszczędzić kosztem wyboru słabszego procesora
Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co wiem to im ma się słabsza kartę graficzną tym wzrost wydajności będzie większy. Jeśli ktoś ma R9 280x to wzrost wydajności raczej duży nie będzie nie mówiąc juz przy R9 290 w górę. Jednak jeśli ktoś ma słabą kartę typu R9 270 albo ma APU Kaveri wtedy wzrost będzie.

 

Właśnie na odwrót, im słabszy procesor (najlepiej już niedomagający) sparowany z mocniejszą kartą graficzną, tym wzrost większy ze względu na słabsze i bardziej zoptymalizowane użycie procesora.

Wg pclaba w przypadku takiego Phenoma II x4 @4GHz w połączeniu z r9-290x (1080p, ultra) wzrost był z 35do 65fps (~90%), natomiast z i7-4770k @4,5GHz wzrost był z ~70 na 84fps (~20%).

Link to post
Share on other sites

Biafra w sumie to są stare informacje, sprzed kilku miechów. W sumie nie obraziłbym się gdyby mantle było na NV sam mam GTX 770 mimo, że mam mocny procek.

 

Mnie się rzuciło w oczy jedno:

 

AMD nie może stworzyć wydajniejszego procka od Intela to grzebie w API :)

Link to post
Share on other sites

Biafra w sumie to są stare informacje, sprzed kilku miechów. W sumie nie obraziłbym się gdyby mantle było na NV sam mam GTX 770 mimo, że mam mocny procek.

 

Mnie się rzuciło w oczy jedno:

 

AMD nie może stworzyć wydajniejszego procka od Intela to grzebie w API :)

I bardzo dobrze robi  teraz będę sobie kupował tylko nowe karty a procek posłuży  o wiele dłużej  pomyśl jaka to oszczędność będzie dla graczy

Link to post
Share on other sites

 

 

teraz będę sobie kupował

 

Pod warunkiem że każdemu producentowi gier będzie się chciało przystosowywać grę do nowego API (a to kosztuje nie tylko pieniądze ale i czas). Na ten moment mamy jedną grę i thiefa w planach... Już mieliśmy taką sytuację podczas rywalizacji między Direct3D a OpenGL. Powtórka z historii. Fajne to dla posiadaczy słabych procesorów i mocnych kart, ale dla ludzi którzy wolą mieć wysoką wydajność niezależnie od gry i tak pozostaje wybrać mocny procesor. Generalnie tempo starzenia się procków jest zupełnie inne niż kart graficznych. Kto zainwestował w dobrą i7 pierwszej generacji nadal pewnie nie płacze z braku wydajności. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiec u mnie wygląda to tak sprzęt to core i5 4670k !4.2ghz radek 7870xt @1225mhz ram 6800mhz
z mantle Test Duration: 360 Seconds
Total Frames: 17345

Average FPS: 48.18
Average Unit Count: 4370
Maximum Unit Count: 5898
Average Batches/MS: 1065.87
Maximum Batches/MS: 2700.22
Average Batch Count: 24418
Maximum Batch Count: 111763
z dx 11
Average FPS: 31.83
Average Unit Count: 4214
Maximum Unit Count: 5352
Average Batches/MS: 645.39
Maximum Batches/MS: 1575.97
Average Batch Count: 22761
Maximum Batch Count: 135609
Jest różnica gołym okiem i to bardzo duża

Link to post
Share on other sites

 

 

Jest różnica gołym okiem

 

Mantle działa. To wiemy. Dobry test jest już na labie. Pokazuje to też komu takie rozwiązanie da najwięcej. Natomiast to że test zaprojektowany do pokazywania możliwości mantle pokazuje widoczne gołym okiem możliwości mantle nie powinno być szczególnym zaskoczeniem :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to im ma się słabsza kartę graficzną tym wzrost wydajności będzie większy.  Jeśli ktoś ma R9 280x to wzrost wydajności raczej duży nie będzie nie mówiąc juz przy R9 290 w górę. Jednak jeśli ktoś ma słabą kartę typu  R9 270 albo ma APU Kaveri wtedy wzrost będzie. 

 

Podsumowując, w tej chwili Mantle na graczy dużo nie zmieni (gracze raczej nie siedza na APU albo słabych kartach). Jednak patrząc w przyszłość może być z Mantle pożytek. Zakładając, ze kartę grafiki zmienia się co 3 lata aby być na bieżąco to Mantle może żywotność takiej karty wydłużyć- Bo kiedy karta normalnie by już nie dawała rady z Mantle da rade, tak jak teraz zwiększa wydajność w słabszych kartach.  

Mimo, ze ma Nvidię, to liczę, że AMD sie postara, bo dla konsumenta najlepsza jest konkurencja na rynku.

Mantle nie zwieksza szybkosci dzialania karty graficznej tylko odciaza procesor.

W skrocie: jak masz np phenoma x4/i3 i dobra karte graficzna np R9 290 to miales duzo mniejsza liczbe fpsow niz taki sam komputer z mocnym i5, poniewaz procesor ograniczal karte graficzna. Mantle sprawi ze procek nie ograniczy juz karty i Twoje fpsy pojda mocno w gore. 

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...