Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem... (wiem że nie interesuje was kim jestem :D
Potrzebna mi pomoc w sprawie komputera.  
Maxymalna kwota: 
-5000zł 
Przeznaczenie: 
-rendering w cinema 4d, 3ds max, photoshop, itp 
-ale gry pływać jednak muszą bo nie ukrywam że to lubię 
Moja propozycja: KILK
 

 

Mam nadzieję że mi pomożecie,
Przepraszam za cokolwiek co źle zrobiłem i pozdrawiam.
 
//bez zbędnego formatowania 
Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Owszem 6 rdzeni jest lepsze,ale czy uważasz,że 4 rdzenie Ci nie wystarczą?

Bo jeśli nie,to chyba nie ma sensu iść w 6 rdzeniowca :)


W drugim zestawie chłodzenie (NH D14) jest na podstawkę 2011,będziesz musiał napisać do Nocuty i wysłać zdjęcia paragonu za zakup mobasa i chłodzenia,wtedy doślą Ci zestaw montażowy,jeśli nie chcesz czekać możesz go kupić (koszt około 30zł),albo zaopatrzyć się w wersje NH D14 (bez 2011) kompatybilną z Twoim prockiem :)

Link to post
Share on other sites

Pod 3d im więcej rdzeni tym lepiej. 4930k to doskonały wybrór, bardzo dobry stosunek ceny do wydajności oraz możliwości platformy. Jest jednak małe ale w postaći tego, że za płytę będziesz musiał zapłacić ~800zł zamiast 350zł. Jak poważniej do tego pochodzi, to olej marnowanie czasu na gierki. Do amatorskiej i półprofesionalnej pracy spokojnie wystarczy GPU za 500zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc z tego zrozumiałem około 20% :D 

Więc pytam zawodowców o złożenie tego zestawu za mnie do 5000zł do tych rzeczy które napisałem 

Nie potrzebna mi nagrywarka. 

Naprawdę przepraszam za natrętność po prostu nigdy nie składałem sam komputera :/


Potrzebny mi poprostu mega wydajny komp do renderingu i żeby grafika była gtx 770 Wszystko ma nie przekroczyć 5000zł 

Bardzo proszę o pomoc


Nie to żebym był natrętny ale bardzo mi na tym zależy :/


I bardzo bym był wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł taki komputer złożyć

Link to post
Share on other sites

Zalezy co chcesz renderowac. Jezeli duze sceny, z wieloma drzewami i trawa to lepszy proc. Jezeli prostrze sceny, z nastawieniem na animacje, to polecam octane renderer i 2x gtx770 4gb. Ten silnik jest narazie bezkonkurencyjny jezeli chodzi o czasy renderingu. Potem jeszcze bedzie redshift..

Link to post
Share on other sites

Rozumiem rozumiem Ja potrzebuję pomocy w złożeniu kompa od początku do końca, od najmniejszej śróbki po procesor. 

Max kwota na komputer to 5000zł. Mi za wiele nie pomoże lepszy proc do wymagających grafik, Konkretnie potrzebuję propozycji konfiguracji. POMÓŻCIE :D

Link to post
Share on other sites

Witam potrzebuję komputera za kwotę maxymalną 5000zł 

Nie znam się dobrze a tu mam swoją konfigurację proszę o jej ewentualne poprawienie 

http://www.morele.net/inventory/info/BWM4hu/   + Procesor Intel Core i7 3930k 

Proszę bardzo o pomoc w tej sprawie bo nie tuzinkowe jest wydawanie 5000zł na komputer. 
Chcę konkretnie wiedzieć co wyrzucić a co dodać do takiego zestawu. (rendering 3d, photoshopy, lightroomy,3ds maxy, cinema 4d, i inne 3d dziwy muszą na nim w miarę działać)

 

//łącze z poprzednim, nie zakładaj nowych tematów. Nie cuduj z formatowaniem tekstu

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/8ZXtiF3.png

Dobry elektrycznie, częściowo modularny zasilacz  

Bardzo wydajna i cicha karta

Najmocniejszy i7 z odblokowanym mnożnikiem na 1150

Niezawodny SSD na kontrolerze Marvella

Płyta z 8-fazową sekcją zasilania

16 GB szybkiego i sprawdzonego Ramu

Bardzo wydajne chłodzenie (nie posiada zestawu montażowego do socketu 1150!! Należy wysłać do Noctuy emaila z prośbą o wysyłkę części)

Niezawodny dysk 1 TB jako magazyn

 

 

Można by się pokusić o lepszy zasilacz, 32 GB Ramu, większy SSD. Osobiście poczekałbym na opinie innych użytkowników. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/8ZXtiF3.png

Dobry elektrycznie, częściowo modularny zasilacz  

Bardzo wydajna i cicha karta

Najmocniejszy i7 z odblokowanym mnożnikiem na 1150

Niezawodny SSD na kontrolerze Marvella

Płyta z 8-fazową sekcją zasilania

16 GB szybkiego i sprawdzonego Ramu

Bardzo wydajne chłodzenie (nie posiada zestawu montażowego do socketu 1150!! Należy wysłać do Noctuy emaila z prośbą o wysyłkę części)

Niezawodny dysk 1 TB jako magazyn

 

 

Można by się pokusić o lepszy zasilacz, 32 GB Ramu, większy SSD. Osobiście poczekałbym na opinie innych użytkowników. 

OO dziękuję wreszcie kotś mi pomógł. Tylko mam pytanko jak to zrobić bo ja nie umiem składać komputerów (umiem ale nie chce nic uszkodzić) i chciałbym żeby serwis morele od razu przysłał mi złożonego oni sami wyślą maila do tej noctuy ??

Link to post
Share on other sites

Nie da rady. Morele nie wyśle maila. Możliwe, że można u nich zakupić te części. W takim razie można zmienić chłodzenie na coś innego. Wystarczyłoby pewnie Thermalright Macho Black White. 

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Macho Black-White będzie wystarczające. Tylko że na razie w morele go nie mają. Warto poczekać, aż będzie dostępne, bo jest dość wydajne, a kosztuje ok 170-180zł.

Ja słyszałem że te i7'emki strasznie się grzeją i chłodzenie musi być full

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...