Skocz do zawartości

płyta pod 4770k i 770 SLI (2x 3.0/2.0 PCI-e 16x ) tania.


Recommended Posts

Wstęp 

 

Witam.

Zamierzałem kupić płytę + procek + chłodzenie za pare tygodni ale wpadła mi wcześniej gotówka więc przyspieszam ten proces lecz nie wybrałem jeszcze płyty (chłodzenie zależy od finansów )

 

 

Sedno sprawy. 

 

Potrzebuje płytę główną pod następujące podzespoły. 

 

GPU 2 x gtx 770 phantom  (SLI )

CPU i7 4770k 

Ram 2 x 4 gb 1660 (zamierzam dokupić jeszcze 2 sztuki ale to za jakiś czas )

 

Wymagam

 

-obsługi oczywiście SLI w PCI-e 16 x najlepiej 3.0

-Wewnętrzne USB 3.0 

- Niewygórowana cena ok 400 PLN 

Link to post
Share on other sites

czyli podłączając karty 2 do  płyt (x8 x8) karty nie działają w pełni swoich możliwości ?

 

BTW sorki że teraz odpisuje.

Ale jeżeli 1 karta ma działać na full a 2 na połowie to nie zadowala mnie to i wole poczekać i wydać więcej. 

 

Szkoda ograniczać GPU

Edytowane przez Jager
Link to post
Share on other sites

 

 

czyli podłączając karty 2 do  płyt (x8 x8) karty nie działają w pełni swoich możliwości ?

 

Beda wykorzystywane w 100%. Te x16 lub x8 to tak jakby maksymalna przepustowosc lacza. Przy PCI-e 3.0 to x8 jest jeszcze ze sporym zapasem.  


Masz tu test zrobiomy z GTX Tytanem przy roznych wersjach PCIe . Nawet 2.0x8 daje rade. 

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Impact-of-PCI-E-Speed-on-Gaming-Performance-518/

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz taniej to:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g55-z87-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-atx-z87-g55-606117/
A lepiej:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g45-gaming-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g45-haswell-581870/


i tu już masz 3x PCI 3.0 (x16) i płyty pozwalające na fajne OC.
I oczywiście ten design (może to nieistotne ale zawsze fajniej mieć radiator w kształcie smoka niż go nie mieć;P)

 

/edit

 

A co jest takiego wspaniałego w tej G45 oprócz napisu "gaming"?  dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites
i tu już masz 3x PCI 3.0 (x16)

Dzialajace w trybie (16,0,0) ,(8,8,0) lub (8,8,4) .

 

 

I oczywiście ten design (może to nieistotne ale zawsze fajniej mieć radiator w kształcie smoka niż go nie mieć;P)

Ale tu masz racje to jest bezcenne, szczegolnie ten smok  :menda:  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

I oczywiście ten design (może to nieistotne ale zawsze fajniej mieć radiator w kształcie smoka niż go nie mieć;P)

Wolał bym tego nie mieć :P a co do płyty to znajomy informatyk  radzi mi nie zmieniać płyty i procka aż nie stanieje albo jak będzie mi potrzebne bo teraz niby to  wyrzucanie w błoto (czyli do premiery watch dogs chyba )

Edytowane przez Jager
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...