Skocz do zawartości

Q8400-podkręcenie zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Łukasz_966,

Recommended Posts

Witam,

Na początku zaznaczam, że w kwestii podkręcania podzespołów jestem kompletnym laikiem, ale doszedłem do wniosku, że mój sprzęt nie jest już pierwszej młodości, a że nie mam w planach zakupu niczego nowego, pomyślałem że można by go trochę podrasować.

 

I tutaj moje pytanie, czy wogóle warto się za to brać przy takich podzespołach:

 

Procesor: Intel® Core™2 Quad Processor Q8400 (4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)-chłodzenie box

Płyta: Asus P5Q3

Pamięć: DDR-3 1333 4 GB

Karta graficzna: GTX 275

Dysk: OCZ Vertex 2

Zasilacz: OCZ 500w-modelu nie pamiętam.

 

Jeśli jest szansa coś wyciągnąć więcej bez jakiejś radyklnej modyfikacji chłdzenia to proszę o opinie i porady jak to po kolei zrobić, wiem że na internecie jest wiele poradników odnośnie podkręcania ale na różnych stronach, różne sposoby i opinie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Płyta bardzo dobra, więc można liczyć na wysokie oc, ale po zmianie chłodzenia na lepsze.

Na początek ustaw mnożnik na x8 i fsb 400, napięcie ustaw standardowe, to da Ci 3,2 Ghz. Jak nie wiesz jak to zrobić to daj screena z biosu.

Puść prime95 i sprawdź czy będzie stabilny.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jak mi napisałeś, ale po uruchomieniu komputera i włączeniu programu Prime, aby sprawdził StressTest, komputer się resetował i wyskakiwał komunikat ptzy ponownym uruchomieniu "CPU Temperature Error". To samo się działo przy zmniejszeniu traktowania do 375. Moje ustawienia Bios:

http://imageshack.com/a/img202/1489/9yav.jpg

Link to post
Share on other sites

zamówiłem pastę termoprzewodzącą ze srebrem, bo nie była wymieniana około 5 lat więc, pewnie stracila już część swoich właściwości. dziś po południu mam odebrać i zobaczę jak będzie z temperaturami.


zamówiłem pastę termoprzewodzącą ze srebrem, bo nie była wymieniana około 5 lat więc, pewnie stracila już część swoich właściwości. dziś po południu mam odebrać i zobaczę jak będzie z temperaturami.

 

przy starej paście na 2,66 GHz, przy obciążeniu 100% temp dochodziła do 100 stopni...

Wymieniłem pastę na tą z drobinkami srebra, temperatura spadła, podkręciłem do 3,2GHz i temperatura nie przekracza 90 stopni przy pełnym obciążeniu więc myśle że nie jest źle.

Dzięki za rady.

Link to post
Share on other sites

 

 

zamówiłem pastę termoprzewodzącą ze srebrem

Pytanie, po co?

Zwykła MX-2 jest najlepsza.

Do tego aplikacja takiej pasty pod boxowy cooler to głupota, zwyczajnie jej szkoda.

 

Bez zmiany chłodzenia na AC Freezer 7 / Spartan się nie obędzie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...