Skocz do zawartości

Dolphin Emulator Ustawienia


Recommended Posts

Odrazu chce zaznaczyć, że nie miałem bladego pojęcia gdzie zadać to pytanie oraz czy jest to zgodne z regulaminem, więc za niedogoności przepraszam.

A teraz co do tematu to potrzebuje optymalnej konfiguracji do Dolphina. Próbuje wszystkiego naprzemian jednak ciągle mam spadki fpsów i lagi w grafice jak i dźwięku.
Ma ktoś jakieś dobre ustawienia ? Dodam że dawniej na core 2duo szło odpalić new super mario. Teraz na laptopowym i3 2,4ghz i gtx 660m mam problem i jestem pewien, że spadki płynności to wina ustawień.

Link to post
Share on other sites

Bawię się emulacją od 4 lat PS2/GC/Wii podstawowa rzecz NIE MA JEDNOLITYCH USTAWIEŃ DLA KAŻDEJ GRY
Do idealnych ustawień dochodzi się samemu metodą prób i błędo,oraz nie każda gra jest GRYWALNA czasem wersja PAL jest grywalna czasem NTSC czasem żadna.

Druga sprawa sprzęt musi być dobry laptowy i3 to słabizna nie okłamujmy się a okrojona 660 potworem nie jest.
Co doustawień:
Ważne jest jakie API uzywasz:
OpenGL

DX9

D11
Kolejna rzecz to rozdzielczość czym wyższa tym wydajność mniejsza.
W ustawienach mozna wyłączyć trochę bajerów jak Mgłę, Per Pixel Lighting

Anizo,oraz Antyaliasing.

Polecam zajrzeć tu:
https://wiki.dolphin-emu.org/index.php?title=Performance_guide
https://forums.dolphin-emu.org/

Znajdziesz tam wpisy gier,jakie ustawienia ludzie mają na danym sprzęcie oraz jaką wydajność

Ja osobiście by grać w Metal Gear Solid Twin Snakes musiałem mieć i5 2500k @4.5GHz + wy kręconego 5870

by mieć przez 99% czasu stałe 60fps tak jak jest na kosnoli,poniżej to już są slajdy :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie co do ustawień to różnicy w spadkach pomiędzy DX11,DX9,OpenGL nie widziałem. Ale mam ustawione na DX9, wszystkie aa, filtrowania, mgły itd mam powyłaczane. Schęcia przeczytam to co mi wysłałeś. Co do gier to mysle że nie za bardzo wymagające, gdyż głównie Kirby, New super mario i może harvest moona. Wewnętrzną rozdzielczość ustawiłem na Native. No cóż będę musiał sam pokombinować i troche sie tym pobawić.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...