Skocz do zawartości

Catalyst 14.1 dlaczego zniknęły?


Recommended Posts

Odnalazłem dziś ciekawe informacje na temat nowych catalystów, które rzekomo dają kopa radeuszom zwłaszcza tym starszym i ze średniego segmentu jak mój, więc postanowiłem je pobrać, był do nich nawet odnośnik, który przenosił do nikąd, potem wszedłem na stronę AMD też ani śladu tych driverów :/ a czytam że już były dostępne do pobrania, co się stało? A jeżeli ktoś ma je pobrane to czy mógłby mi wysłać na mail?

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

7870 to w sumie ta sama karta co R9 270/270X wiec jezeli bedzie wzrost wydajnisci, to oczywiscie wsyzstkie karty sie na to zalapia ;)

ciekawy jestem czy to mantle to bedzie cos godnego uwagi (realny wzrost wydajnosci w grach dla kart ze sredniej polki) czy takie pitu pitu

Link to post
Share on other sites

http://www.pcworld.com/article/2092189/amds-performance-boosting-mantle-pc-gaming-tech-launches-with-battlefield-4.html

 

jezeli to prawda to na FX 8350 (4,0 GHZ) + 7970 HGZ ed mantle dalo 25% wzrostu wydajnosci z 52,9 do 66,3 fpsow.

Calkiem ladnie

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

trzeba bedzie na jakies testy poczekac, o ile zwieksza sie wydajnosc na Phenomach i FXach z kartami AMD.

Jezeli bedzie tak jak napisales i procesor bedzie odciazaony, to ludzie zaczna kupowac  FXy, bo poza grami one wcale nie sa gorsze od i5 a tansze.

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Z tego co ja wyczytalem to bedzie wspierac produkty oparte na architekturze GCN. Czyli niby i serie 7XXX. Co do mantle to jak wyczytalem podnosi wydajnosc kart, ale glownie w miejscach procesorowych nawet o 300% (co przy prockach AMD nie bedzie bez naczenia). Ponadto podnosi i w miejscach zaleznych od karty grafiki o kika do kilkunastu procent. 

 

Tak wiec zapowiada sie nadzwyczaj ciekawie;)

 

Stery beta maja niby sie pojawic lada chwila... wlasnie tylko kiedy:P


"We are testing a new build overnight and will update you on its status by mid-afternoon Eastern Standard Time on January 31"


to tez szczegolnie ciekawa propozycja dla wydawcow, mantle bedzie crossOS'owe, poczawszy od konsol, poprzez linuxa (steam ponadto wyrazil duze zaintersowanie mantle) po windowsa. Znacznie sie to zbalansuje. Najblizsza gra oparta na mantle bedzie Thief, a teraz bedzie mozna zobaczyc jak bedzie sie mantle sprawowac w BF4. 

 

To tez ciekawostka dla wlascicieli laptopow, gdyz jezeli wiecej bedzie pozycji na mantle, da im to wiecej wydajnosci no przyjemnosci.

 

Tak to wyglada na papierze... teraz tylko cos z zycia wziete przydaloby sie.

Link to post
Share on other sites

O proszę, i na bmk pojawił się artykuł odnośnie opóźnienia.

I odnośnie plotek, jakoby nie od razu miało być na wszystkich kartach gcn.

 

W sieci pojawiły się również plotki, jakoby pierwsze sterowniki miały wprowadzić obsługę Mantle API tylko dla kilku akceleratorów graficznych. AMD jednak zdementowało te informacje, a więc nową technologią będą mogli się cieszyć wszyscy posiadacze konstrukcji bazujących na architekturze GCN (Graphics Core Next) – należą do nich modele Radeon HD 7700/7800/7900 oraz Radeon R7/R9 200 (w tym zintegrowane układy w procesorach Kaveri).

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem HD7xxx nie jest wspierane, jeszcze. 

jest jest:) właśnie przeczytałem z linku powyżej

trzeba bedzie na jakies testy poczekac, o ile zwieksza sie wydajnosc na Phenomach i FXach z kartami AMD.

Jezeli bedzie tak jak napisales i procesor bedzie odciazaony, to ludzie zaczna kupowac  FXy, bo poza grami one wcale nie sa gorsze od i5 a tansze.

Weź pod uwagę że ta technologia prawdopodobnie nie będzie działać z Nvidią i tylko w wybranych grach, więc z tym boomem nagłym na FX-a wcale tak nie będzie, to że tam FX dostanie sterydów w kilku grach i tylko w połączeniu z radeonem wcale go nie uratuje, ludzie wolą mieć sprawdzoną i stałą moc w każdym zastosowaniu nie opartą na jakichś autorskich patentach dlatego intel nie jest zagrożony

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

masz racje, wszystko zalezy od tego ile gier bedzie z Mantlem dzialalo. Jak bedzie kilka, to niewiele sie zmieni, jezeli stanie sie to popularne i bedzie w wiekszosci nowych gier to sytuacja moze sie troche zmienic, szczegolnie ze ludzie posiadajacy procka AMD ktorzy zmieniaja grafike, beda kupowac Radeony, a Ci ktorzy od 0 skladaja system beda miec alternatywe.

Ale oczywiscie tylko przy zalozeniu ze mantle bedzie wspierany przez producentow gier

Link to post
Share on other sites

 

 

Weź pod uwagę że ta technologia prawdopodobnie nie będzie działać z Nvidią i tylko w wybranych grach, więc z tym boomem nagłym na FX-a wcale tak nie będzie, to że tam FX dostanie sterydów w kilku grach i tylko w połączeniu z radeonem wcale go nie uratuje, ludzie wolą mieć sprawdzoną i stałą moc w każdym zastosowaniu nie opartą na jakichś autorskich patentach dlatego intel nie jest zagrożony

 

No wiec to jest autoski ale otwarty projekt. Stad poteznie zainteresowanie Valve tym API. Ogolnie z tego co czytalem nie jest to az tak bardzo zalezne jaki proc to bedzie, kazdy bedzie mial ulatwione zycie, aczkolwiek jak wiadomo moze tam byc kruczek ktory doda mocy tylko AMD. Z tego tytulu ze AMD wygralo przetarg z kosolami i pomimo ze kazda firma teraz ma swoje wlasne API, to kosole sa zdolne do pracy z Mantle i HSA. To przy tworzeniu gier duzo pomoze, ulatwi zmniejszy koszty i przyspieszy wydawanie gier na rozne urzadzenia i systemy. Dlatego upatrywalbym w tym duza szanse dla Mantle. 

 

Martwi niestety to ze niskopoziomowe API jest zalezne od architektury. Zmiany z Vliw na RISC to juz cos wiecej jak napisanie sterownikow itd. Nvidia, bedac silnym (jak nie najsilniejszym graczem) latwo sie nie podda. Maja odpowiedz na TreesFX. Pytanie co dalej. Czy kolejna wersja (maxwell) bedzie kompatybilna? Pytanie teraz co bedzie standardem w niedalekiej przyszlosci. Drogi sie rozchodza i zapowiada sie trzesienie ziemi. Jezeli Thief i BF4 odniosa sukces zakladam ze wszystko szybko zacznie sie zmieniac.

 

Ogolnie potencjal i wszystkie ruchy AMD wydaja sie ukladac w logiczna calosc. Zatrudnienie Gustafsona i Kellera jak widac na obecna chwile zaczyna przynosic wymierne skutki, ale jaki bedzie ostateczny efekt? No na to chyba jeszcze poczekamy, ale zaczyna sie duzo dziac. Pewni tego mozemy byc ze Intel, M$ i nvidia nie zloza broni ot tak.

Link to post
Share on other sites

ale to ma działać tylko z R7 i R9 podobno  o reszcie kart nawet nic nie powiedzieli , po 2 to skad  masz pewnośc ze intel nie jest zagrozony wystarczy ze amd przekupi kilku producentow robiące topowe gry wtryni swoja technologie ktorych podstawa bedzie bazowała na tej ze technologi  wzrost  zysku bedzie i styknie oni beda sie rozwijali bo intel jak narazie ma kosmiczne ceny moim zdaniem wiec amd bedzie chciało isc w druga strone :)  bedzie bazowało na swoich  produkatach jak mantle im wypali i faktycznie bedzie wydajność taka jak zaprezentowali to zieloni beda w ciemnej komorze odpadu klozetowego :P hehe  z tego co gdzies wyczytałem ze amd podpisało ponoć porozumień kilka z producentami gier bazujacym wlasnie na mantle  .....zobaczymy co to bedzie sam jestem ciekaw

Link to post
Share on other sites

 

 

ale to ma działać tylko z R7 i R9 podobno

 

ze wszystkim opartym o GCN, w tym AMD Kaveri :)


 

 

po 2 to skad  masz pewnośc ze intel nie jest zagrozony

 

teoretycznie mysle ze nie jest, gdyz ma dobry produkt, a po drugie po tych testach ktore wyplynely tez platformy oparte o intela dostaly kopa, a o cenie nie polenizuje bo fakt faktem jest wysoka:P

Link to post
Share on other sites

 

 

ja znalazłem  ze  tylko R7i R9 beda mantle wspeirały masz specyfikacje jak kliklniesz wyzej na R7 lub R9 to tam masz jak byk w tabelce ze wspiera a  w poprzedniej czyli 7850 i 7870 nie ma nic http://www.amd.com/U...eon-7800.aspx#2

 

ja zauwazylem juz ze jakos srednio odswiezane sa infromacje o produktach ktore maja swoje lata a lansuje sie nowosci...

 

Amd ponadto zdementowalo informacja jakoby mantle dotyczylo tylko serii r7 i r9, dodajac ze architektury oparte o GCN beda wspieraly ow soft.

 

http://www.amd.com/us/products/technologies/mantle/pages/mantle.aspx

 

w opisie API jest ze jest i bedzie wspierana przez architektury GCN.


poki co nadal nie widac wersji 14.1/14.2. Mozliwe ze zgodnie z numeracja zostana powieszone na serwerze dopiero jutro :)

 

Mozliwe tez ze ten problem techniczny, oraz wsparcie tylko dla pewnych kart nie zostaly jeszcze usuniete badz tez nie zostaly do konca przetestowane:) Ciekaw jestem czy redakcje juz otrzymaly sterowniki do testow. Ktos cos gdzies widzial slyszal czytal?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...