Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeden E5-2680v2 (10 rdzeni 2,8 GHz/ turbo 3,6GHz i 25MB L3)   czy

2x E5-2640V2 (8 rdzeni 2,0 GHz/ turbo 2,5GHz i 20MB L3)?

 

Jestem grafikiem komputerowym, robię wizualizacje dla architektów w 3ds max-ie,

Używam Vray-a i Mental ray-a. 

 

Przyznaje że czuje się jak osioł z bajki Fredry, któremu dano wybór - owies albo siano bo mam 7000 zł na nowe procesory i nie wiem co jest lepsze; jeden mocny Xeon czy dwa słabsze ale dające łącznie 16 rdzeni/ 32HT?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jakie konkretniej zadania mają być wykonywane na tym komputerze? To stacji typowo projektowej najlepiej sprawdzi się przetaktowamy i7 4930k za 2k zł, a do stacji renderującej oczwywiście para xeonów 2640v2. Warto pamiętać teżo tym, że płyta na 2 sockety S2011 kosztuje nieco ponad 2k zł, a z pojedynczym ~800zł.

Zbalansowanym rozwiązaniem jest 2680v2, który doskonale sprawdzi się w obu przypadkach. Wyższym taktowaniem nadrabia 4 rdzenie w stosunku do pary 2640v2 wiec róznica w wydajności wielordzeniowej jest bardzo zbliżona dla obu konfiguracji, ale spora cześć modułów w CAD / 3d DCC działają jednowątkowo. 2680v2 szybciej przygotuje scenę do renderingu, szybciej wypali geometrię oraz da wyższy komfort w pracy typowo projektowej.

Link to post
Share on other sites

Thx saddam.

Wybrałem 2x 2640v2 bo mało używam CAD-a a ciągle pracuje w max-ie modelując i renderując architekturę.

Wybrałem asusa Z9PE-D8 WS. Płyta jest fajna. Obsługuje pamięci ECC i Xeony Phi. Poza tym płyta główna

na dwa procesory, nawet jeśli teraz wsadzę w nią dwa słabsze Xeony, dobrze rokuje na przyszłość. Hardware tanieje, będzie można się modernizować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...