Skocz do zawartości

Karta do 1000zł


Recommended Posts

Witam mam zamiar kupić kartę graficzną do 1000zł mój sprzęt:

 

Intel Core i5 3450 3.10GHz
Asrock B75 Pro3-M
Corsair Vengeance 2x4gb 1600mhz
GTX 660 MSI 2GB Twin Frozr III
Zasilacz Aerocool PGS VS-500 85+ 500W
Obudowa Cooler Master Elite 344
Dysk Samsung 640GB HD642JJ
Dysk SSD Kingston V300 60GB
Napęd Ihas 124-B 
Monitor Benq E2220HDP 21,5 Full HD
 
 
Prosze o pomoc w wyborze karty chce żeby była lepsza wydajniejsza od tego gtx 660 może być używana albo nowa., głównie mi chodzi o to by każda gra działała bardzo płynnie w 1080p na ustawieniach ultra.
Link to post
Share on other sites

Tylko powiedzmy sobie jasno i wyraznie. Na Twoim sprzecie nawet z tym gtx770 NIE mozesz liczyc na gre we wszytko na ultra w FHD- niestety nie ten budzet.

Pytanie tylko czy to ULTRAgranie jest tak bardzo niezbedne do zycia.

 

Na twoim miejscu polowalbym na gtx 680. To jest to samo co 770 (dokladnie ta sama karta tylko inne zegary). Na allego ok 900 pln mozna znalezc z 2 reki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szukaj używanego GTX 770, aktualnie zakup nowego GTX 760 to strzał w kolano.

 

Taka przesiadka z Twojej obecnej karty to pomyłka. Minimum to GTX 770.

 

hej, moze troche offtop ale czy moglbys napisac dlaczego kupno nowego GTX 760 to chybiony pomysl?

Link to post
Share on other sites

Bo 760 jest niewiele wydajniejszy od 660. To tak, jakby wymieniać 660 na podkręconego 660Ti, bo mniej więcej taka jest wydajność 760ki (dla lepszego zobrazowania), różnica niewielka, nie warta tak dużych pieniędzy.

Również jestem zdania by polować na używanego GTX 680 lub 770.

Link to post
Share on other sites

Ok tylko że podajecie mi coraz to lepsze  karty typu gtx 680, 770 i radka 7970 ok będe szukał tych 3 kart używek w dobrej cenie ale pytanie czy ten zasilacz da rade ? bo juz pisaliście ze z 760 napewno tak ale te 3 są lepsze i nie wiem czy będe musiał też wymieniać zasilacz na mocniejszy czy zostawić ten

Link to post
Share on other sites

ja też zmieniam teraz gtx 660 na... r9 270 ,czyli na taką samą wydajność praktycznie ,ogólnie bym nie zamieniał ale nic nie muszę dopłacać do nowej r9 :) z gtxa bylem bardzo zadowolony ,naprawde fajna i chłodna karta (gigabyte) ,lepiej czekaj na jakaś naprawdę ciekawą ofertę  :)

Link to post
Share on other sites

Bo 760 jest niewiele wydajniejszy od 660. To tak, jakby wymieniać 660 na podkręconego 660Ti, bo mniej więcej taka jest wydajność 760ki (dla lepszego zobrazowania), różnica niewielka, nie warta tak dużych pieniędzy.

Również jestem zdania by polować na używanego GTX 680 lub 770.

 

 

660 jest duzo slabsza niz 760(25%)

 

660ti tez   jest slabsza niz 760

 

niewiem dlaczego tak dziwnie obrazujesz  tą karte.

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

kuba223, słowo klucz: podkręconego 660Ti. Obrazowałem tak, bo wydajnościowo to zaledwie następna karta w generacji gtx 600, zauważ, że 760 jest słabsza od 670.  Według mnie, i jak wyżej widać nie tylko ;) ~20% to za mało, szczególnie przy wykładaniu na nową kartę prawie 1000 zł. Używanego 660 sprzeda za ~550zł, ręsztę musi dołożyć, dalej uważam że to zbyt dużo w stosunku do wzrostu wydajności.

 

Teraz pomyśl, że podkręcając gtx 660, realnie zyskasz ~15% wzrostu wydajności i jaka jest różnica w stosunku do 760 ? Warto dokładać 400-500zł ?

 

A teraz popatrz jaki byłby zysk z upolowanego używanego 7970GHz, 680 lub 770 w tej zbliżonej cenie:

http://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_760/images/perfrel_1920.gif

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...