Skocz do zawartości

GTX650TI za 300pln, oplaca sie?


Recommended Posts

Moim zdaniem wzięcie GTX 650 Ti złą decyzją nie będzie (o ile jest na gwarancji). Zawsze możesz sprzedać ją drożej + zamienić HD7770 na pieniądze i kupić GTX 660/R9 270. ;)

 

PS Jaką masz resztę zestawu?

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

A moze ktos chce kupic tego gtx650ti za mnie?

 

ten koles by sie z kurierem za 350 przez allegro od reki zgodzil

bo wlasnie sie zastanawiam - na mojej mam direct cu a tam nie


Słaby jest ten GTX650TI!!!!
 
 

Mój regularny HD7770 z direct CU jest nie do porównania - jeśli chodzi o kulturę pracy, po prostu wiatrak jest w asusie bezgłośny , w palicie lekko słychać, no i cewek nie słychać w asusie a w palicie mimo wszystko słychać lekki szelest...........  Dla mnie nie do przyjęcia. Cenowo nvidia wychodzi bardzo słabo. Okazyjnie - w cenie praktycznie nie do kupienia - za 300PLN GTX650TI w lipnym wydaniu palita to skandal przy pierwszym lepszym dostępnym prawie od ręki HD7770 z directCu. 

 

Normalna cena karty na rynku to ok. 350-360PLN za używkę a za 300zł HD7770 jest po prostu lepszy.

 

To co że w kliku grach będzie 3-5FPS więcej. 

Nawet sprawdziłem wydajność CUDA vs AMD APP. Konwersja tego samego pliku h264 na MOV (quicktime) (1080p) wygląda tak że na gtx650ti przerobienie wymaga 26,5 sek. a na hd7770 tylko 19,3.

 

Dodam że kiedyś porównywałem GTX650 zwykły do HD7750 w cinebench opengl i różnica między nimi była ogromna. Czterdziści parę FPS gtx650 do ponad siedemdziesiąt na HD7750.

 

Poza tym nvidia inaczej wyświetla obraz. AMD daje wszystko pięknie wyrównane do 16:9 - chodzi o np. bios. Nvidia ta co miałem zmniejszała rozmiar i to wyglądało bardzo sztucznie, mniej czytelnie (chodzi o wszystko poza systemem operacyjnym).

 

Nvidia = lipa jak dla mnie.

 

Coś mi się zdaje że fascynacja nvidią przysłania ludziom oczy bo jak widzę to jedyną opłacalną kartą nvidii na dzisiaj w przedziale do 1000PLN jest tylko i wyłącznie GTX660 i nic więcej. W każdej innej kategorii cenowej karty z chipami AMD biją każdą inną nvidię na głowę.

 

Przypomina mi się taka sytuacja śmieszna (jak dla mnie). Jak koledze wybierałem części do komputera to sprzedawca w komputroniku wciskał na siłę GTX650. Cena? Bodajże 420PLN. Oczywiście kolega który nie zna tematu od razu łyknął by ją bo to przeciez DŻIFORS. Na pytanie czy tańszy o 60PLN HD7770 jest szybszy sprzedawca komputronika odpowiedział że jest "porównywalny". Szkoda że ani sprzedawca ani kupujący nie mieli ZIELONEGO (SIC!) pojęcia. Jednemu zamieszała w głowie nazwa "dżifors" a drugiemu sztuczne zawyżenie sprzedaży............. 

 

Np. Byle co na AMD jest tak samo szybkie ale ma np. lepsze chłodzenie i niższą cenę.

 

No i to całe CUDA................ AMD APP zdaje mi sie po prostu lepsze.

 

Gdzie do ludzi z tymi cenami GTX650TI przy takich ofertach...........

http://allegro.pl/asus-hd7770-1g-ddr5-1020-4600-mhz-gwarancja-i3937478059.html

 

W takiej cenie nie kupi się nawet GTX650 (bez TI).
 

 

 

Edytowane przez walazz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...