Skocz do zawartości

ATI OverVolt Tool


Recommended Posts

Witam wszystkich,

ma ktoś może ten program lub wie skąd ściągnąć. Potrzebny jest do podniesienia napięcia na pamięciach a żaden inny tego nie zrobi. ;/ Szukałem także autorskiego XFX ale du*a. Podobno został wycofany online przez AMD. Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

W Afterburner podniosę tylko na rdzeniu, a pamięci też chcę podkręcic :> ATITool stary z 2006, a musi być kompatybilny z HD5970.

"Unfortunately at the request of AMD we had to take the application offline."

ten z x-driver nie działa, już szukałem :/

Link to post
Share on other sites

Tu masz, pobierz sobie :/

 

http://98.15.203.119/Hardware%20Tools%2 ... ervolt.rar

 

Jest limit pobierania więc poczekaj :/

 

Jak ktoś chce, to pisać, postawie Opere Unite i sobie pobierzecie.

 

Jak ktoś ma 5970, i Win 7 to odpalać w trybie Administratora, inaczej wali błędami :zamykamy: Wypróbowane, na innych kartach nie działa (4890)

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam teraz z GPUTool, pozwala na zmiany napięcia dla rdzenia i pamięci, fajne jest także to, że pozwala zmienić taktowania dla profilów 2d/3d i że można samemu ustalić profil obrotów wentylatorka.

Niefajne, że tak naprawdę to beta.

Odradzam używania funkcji "find max", reszta działa jak dotąd bezbłędnie na moim HIS HD4890 Turbo.

 

Podniosłem napięcie do 1.45v i taktowanie do 1050, niestety na referencyjnym chłodzeniu sekcja zasilania jest na granicy (w 3 minutki w furmarku osiąga około 130*, za gorąco), nawet przy 6000 obrotów.

Rdzeń chłodzony jest w miarę znośnie bo nie przekracza 75*.

Jak założę coś co skutecznie odprowadza ciepło to znów się tym pobawię, na razie powrót do 930/1100 przy 1.313v/1.2v.

Pamięci muszę sobie odpuścić, przy referencyjnym chłodzeniu nie ma żadnego radiatora na nich (podobnie z sekcją zasilania), nie chcę pozbawić się dobrej grafiki w imię zysku rzędu góra 2%.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...