Skocz do zawartości

komputer dla 40-sto latka.


Recommended Posts

Byłem dzisiaj jeszcze raz w tym sklepie, w którym zaproponowano mi ten gotowy komputer.  Chciałem, aby złożyli mi zestaw taki jak zaproponowany wcześniej przez Pana/Panią szembor5, tzn. z tych samych podzespołów.

 

No i usłyszałem, że:

 

1. Ich gotowy zestaw jest dużo wydajniejszy od tego tutaj.

2. Zailacz Corsair jest stanowczo za slaby i komputer na nim nie bedzie w ogóle działal.

3. Karta graficzna w ich zestawie jest najmocniejszą na rynku a ta podana tutaj ma już kilka lat i na niewiele mi sie przyda.

4. Oni nie składają komputerów na częściach wątpliwej jakości.

 

Pomijam juz fakt, że co do systemu operacyjnego to tamten jest jakiś preinstalowany od razu w komputer.

 

Po tym co przeczytałem proponuje więcej ich nie odwiedzać i ostrzegać znajomych :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Znajdzie pan pewnie kogoś na forum kto to panu zrobi bez żadnego problemu, sklep pewnie nakupił zasilaczy i starych grafik dlatego teraz wciskają ludziom kit.

Niech pan napisze z jakiego miasta jest znajdzie się pęwnie jakiś forumowicz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mieszkam w Łodzi. Niby duże miasto ale jak cos naprawde potrzeba to pomocy znikąd...........


Właśnie wywalił mi komunikat, ze wykorzystałem juz dzienny limit pochwał..................................ehhh dziwna sprawa o której nie wiedzialem. Jak ktos nie dostał to przepraszam i resztę pochwał wstawię jutro.


Znajomy z pracy zainstaluje mi windowsa, więc tutaj nie mam się czym martwić.

A jakie chlodzenie na procesor polecacie do mojego zestawu aby było ciszej.......?

Link to post
Share on other sites

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_650_msi_power_edition_review,16.html

 

Przykładowy test. Proszę zwracać uwagę na GTXa 650 (z zestawu w sklepie) i radeona 7770 (polecanego tutaj).

 

Proszę też zwrócić uwagę na to gdzie w ogóle plasują się karty w tym budżecie i porównać to ze stwierdzeniem:

 

Karta graficzna w ich zestawie jest najmocniejszą na rynku
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od wczoraj śledzę forum i przeglądam tematy związane z komputerami. Jestem Wam Forumowiczom bardzo wdzięczny za okazaną pomoc i wsparcie przy byborze zestawu. Sklaniam się do zamawiania ze sklepu morele.net lub esc.

 

W zaproponowanym wcześniej zestawie których z kolegów wstawil radeona 7770. Czy to dobry wybór w stosunku cena/jakość. A moze w podobnej cenie można by pokusić się o lepszą kartę graficzną?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że mimo wszystko koledze przyda się pomoc, choćby przy podziale na partycje.

Ma wrzucić system na niepodzielony dysk?

 

@down

mój błąd

Edytowane przez gtr76
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uzupelniłem wszystkie pochwały.

 

Widziałem, ze są w sprzedaży klawiatury i myszki bezprzewodowe. Czy to się sprawdza w praktyce, czy jest niezawodne i czy moglibyście mi polecić jakiś nidrogi zestaw klawiatura + mysz pezprzewodowe?

Link to post
Share on other sites

Kwestia czy będzie Pan przenosił klawiaturę lub mysz. Ogólnie nie ma różnicy w porównaniu przewodowe a bezprzewodowe jeżeli chodzi o jakieś opóźnienia, różnią się jedynie tym że w tych drugich trzeba wymieniać baterie co jakiś czas (moja bezprzewodowa klawiatura microsoftu wytrzymuje około 10mc, ale podejrzewam że są klawiatury czy myszki z lepszymi wynikami). Widzę że sam komputer będzie stał w biurze więc bezprzewodowy zestaw zapewni mniej kabli za biurkiem. Cena jest tutaj chyba istotnym elementem wyboru pomiędzy bezprzewodowym zestawem a przewodowym. Jeszcze jedno zdanie ode mnie... polecam oczywiście bezprzewodowe. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja również polecę zestaw bezprzewodowy.

Jak dla mnie dużo wygodniej niż z przewodem który ciągniemy za sobą szczególnie myszka.

Od ponad roku posiadam ten oto zestaw http://proline.pl/?p=LOG+920-003999 od Logitecha baterii w klawiaturze jeszcze nie wymieniałem a w myszce zdarzyło się już kilka razy ładować akumulatorki.

Jak dla mnie zestaw rewelacyjnie spisuję się w pracach typowo biurowych, multimedialnych, do przeglądania internetu, i w grach też nie narzekam. Oprogramowanie zestawu jest dość bogate w różne przydatne funkcje w których m.in. można zdefiniować klawisze ma klawiaturze jak i te które są w myszce.

Link to post
Share on other sites

Jak mnie wkurzają cwaniaczki, handlarze w Łódzkich sklepach komputerowych to już nie mam słów. Nie raz widzę jak próbują wyrolować starszego, miłego Pana, który często im bezgranicznie ufa.

 

Teraz już stwierdzam, że kazdego kto nie siedzi w tym próbują wyrolować!

Edytowane przez adamraj
Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj jeszcze raz w tym sklepie, w którym zaproponowano mi ten gotowy komputer.  Chciałem, aby złożyli mi zestaw taki jak zaproponowany wcześniej przez Pana/Panią szembor5, tzn. z tych samych podzespołów.

 

No i usłyszałem, że:

 

1. Ich gotowy zestaw jest dużo wydajniejszy od tego tutaj.

2. Zailacz Corsair jest stanowczo za slaby i komputer na nim nie bedzie w ogóle działal.

3. Karta graficzna w ich zestawie jest najmocniejszą na rynku a ta podana tutaj ma już kilka lat i na niewiele mi sie przyda.

4. Oni nie składają komputerów na częściach wątpliwej jakości.

 

Pomijam juz fakt, że co do systemu operacyjnego to tamten jest jakiś preinstalowany od razu w komputer.

Nie chce mi się wierzyć że tak Ci powiedzieli.

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Co do zasilacza to podobno firma medekom jest najlepsza i tam w tym zestawie jest zasilacz modelom600. Przynajmniej tak mi powiedziano w sklepie.

 

Kurcze...jak to dobrze, ze cos mnie podkusiło poszukać przed zakupem informacji w internecie.

 

Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam ten temat od kilku dni i nie chcialo mi się wierzyć do końca w dzialania sklepu. Mieszkam w okolicach łodzi i codziennie tamtędy jadę z pracy. Chciałem zobaczyć jak to jest naprawdę więc podjechalem do nich nadkladając ze 2 km. drogi.

Powiedzialem, ze chce komputer dla syna ale w/g konfiguracji jaką dostał w szkole. Miałem napisany zestaw z procem i5-4440 wstawiony powyżej przez jednego z przedmówców.

 To jest kurde wielki sklep w dużym budynku pracuje w nim chyba z 10 osób a do obsługi klientów jednoczesnie 5 osób mają. W moim przypadku przemiły pan zerkając na przyniesioną przezemnie kartkę powiedział, że procesor i5- 4440 jest już konstrukcją starą i oni nie mają go na miejscu tylko trzeba zamówić i poczekać na niego. W moim zestawieniu byla karta graficzna radeon gigabyte 7790 HD którą sprzedawca uznal za konstrukcje przestarzałą o dwie klasy slabszą od GTX 650 i całkowicie nieopłacalną. Chciałem 8GB ramu na co usłyszalem, ze to strata pieniędzy.  kwestii zasilacza korsair 450 akurat takiego nie mieli w sklepie ale faktem jest, ze odradzono mi ten zasilacz ze wzgledu na słabą zbyt małą moc do tego zestawu a zaproponowano mocecoma600.

 Strasznie polecano mi jakiś zestaw flagowy ich sklepu za kwotę nieco ponad 3 tys. oparty na procesorze i5-4570. Na zachęte powiedział mi ten pan jeszcze, ze ceny na stronie mają dużo wyższe anizeli w tej propozycji dla mnie.

 

PS: jeśli tylko ktos mieszka w Łodzi lub w okolicach i chcialby na własnej skórze przekonać się o fachowości tego sklepu to podaję adres 90-029 Łódź ul. Nawrot 114 wjazd od ul. Kopcińskiego.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...