Skocz do zawartości

PC do weryfikacji [3000zł]


Recommended Posts

Czołem forumowicze :)

 

Muszę pilnie skompletować nowego PC, ponieważ w aktualnym dysk systemowy zaczął dogorywać, a chciałbym postawić system już na nowym piecu.

  • Zastosowanie komputera : Gry, Internet (milion otwartych zakładek w przeglądarce :P ), AutoCAD 2d.
  • Maksymalna kwota : 3000zł
  • Których części potrzebuję : Buda bez GPU.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1440x900
  • Specjalne wymagania : Cisza
  • Części z poprzedniego komputera :
    • GeForce 8800 GT
    • Scythe MUGEN-2 SCMG-2000
    • CHIEFTEC GPS-450AA-101 A
    • Asus Xonar DX/XD PCI- Express x 1
    • Nagrywarka DVD
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.net/inventory/info/X9wxX5/
  • Inne :

Proszę o rozwianie moich wątpliwości co do wybranego zestawu.

 

Czy mugen 2 wystarczy do mocnego OC i czy zmieści się na płycie razem z xonarem wpiętym w PCIe1.

Thermalright HR-02 - Macho - Black White czy jest dużo lepszy od mugena 2.

 

Mój Chieftec chyba jest za słaby tym bardziej, że najdalej pod koniec roku, zamierzam dokupić GPU z górnej półki i tu moje pytanie. Czy SeaSonic SSR-550RM ma wystarczający zapas mocy by udźwignąć najwydajniejsze GPU, a może warto dołożyć 40zł do Cooler Master Vanquard V700 RS700-AFBAG1-EU 700W.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy SeaSonic SSR-550RM ma wystarczający zapas mocy by udźwignąć najwydajniejsze GPU

 

Jeśli nie będzie to karta dwurdzeniowa to poradzi sobie bez problemu.

 

Bardzo ładny zestaw, nie ma do czego się przyczepić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli autorowi bardzo zależy na ciszy, to warto się zastanowić nad Corsair RM550 - http://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm-550w-cp-9020053-eu-611063/

DC-DC, mocna linia 12V, prawie bezgłośny + tryb pracy pasywnej do 40% obciążenia. :)

 

Szkoda, ze na Morelach nie ma obecnie RM650, bo dopłata pewnie byłaby stosunkowo niewielka (~25 zł.). :/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy mugen 2 wystarczy do mocnego OC i czy zmieści się na płycie razem z xonarem wpiętym w PCIe1

 

Do mocnego OC 4670K może nawet nie wystarczyć chłodzenie za 300 zł. Jeżeli nastawiasz się na chęć wykonania mocnego OC to celuj w coś wydajniejszego niż Macho B-W. 

 

Z tego Co widzę na fotach, chłodzenie to nie powinno zasłaniać złącza.

 

Co do zasilacza, zawsze możesz dołożyć do wersji SSR-650RM

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SSR-550RM jest aktualnie niedostępny na morele.

 

 

 

Jeśli autorowi bardzo zależy na ciszy, to warto się zastanowić nad Corsair RM550

 

Corsaira  ponoć ma trochę gorsze bebechy od SeaSonica, a na całkowitej ciszy mi nie zależy, ważniejsza jest żywotność.

 

 

 

Co do zasilacza, zawsze możesz dołożyć do wersji SSR-650RM

 

Myślę, czy by nie dołożyć do mocniejszego zasilacza niż 550W, choćby dla komfortu psychicznego :D , ale, czy nie lepszym wyborem będzie Cooler Master Vanquard V700, na morele jest 40 zł tańszy, a jakościowo stoją chyba na tym samym poziomie.

 

Co do mugena, skoro go mam to na razie odpuszczę kupowanie czegoś lepszego i wstrzymam się z mocniejszym OC.

 

Aktualnie zestaw wygląda tak: http://www.morele.net/inventory/info/ieoENb/

Link to post
Share on other sites

 

 

gdybyś się zdecydował na multi-gpu z topowych kart to będzie za mało.

 

Multi-GPU nie planuje, nawet wybrane mobo się do tego nie nadaje.

 

Jak alternatywa w takim razie dla SeaSonic SSR-550RM do 450zł, przy założeniu, że będę w tym zestawie wymieniał tylko GPU na coraz mocniejsze.

Link to post
Share on other sites

Corsaira  ponoć ma trochę gorsze bebechy od SeaSonica, a na całkowitej ciszy mi nie zależy, ważniejsza jest żywotność.

 

Corsair daje tej jednostce pięć lat gwarancji, więc o żywotność bym się specjalnie nie martwił. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...