Skocz do zawartości

Karta do mojej rozdzielczości


Recommended Posts

Witam. Chciałem się spytać jaką kartę proponujecie do rozdzielczości mojego monitora. Poniżej potrzebne informacje:

 

Rozdzielczość monitora: 1366x768

Gry: głównie będą to gry MMORPG typu SWTOR itp. ale jakieś Single Player też czasami zagram

Cena: 900 zł a najlepiej coś około 700-800 zł

 

Moim faworytem stał się MSI R9 270x Hawk. Aktualnie na morelach stoi około 780 zł czyli nie tak drogo. Dlaczego wersja Hawk? Ponieważ doczytałem, że ma wydajne i przede wszystkim ciche chłodzenie. A na ciszy mi najbardziej zależy.

 

Procesor jaki zakupię to i5-4670k lub i5-4570. Wszystko właśnie zależy ile wydam na kartę graficzną.

 

Wydaje mi się, że nie warto mi przy tej rozdzielczości brać GTX 760. Ale właśnie z tego powodu piszę tutaj abyście mi pomogli wybrać kartę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Feere
Link to post
Share on other sites

To nie lepiej strzelić sobie gigabyte r9 270 za 660zł i podkręcić do poziomu r9 270x i dalej (ma zasilanie jak w r9 270x)? Co prawda z tego co czytam to ciszy chyba nie ma przy nim, ale zawsze to jakaś inna opcja. Kasę można ewentualnie na chłodzenie przeznaczyć.


Poza tym do MMO i takiej rozdzielczości, to nawet ta r9 270x powinna być na wyrost.

Link to post
Share on other sites

Jak masz brać GTX 760 i lubisz, żeby w budzie było chłodno to jak najbardziej NVIDIA.

Poza tym przemawia za tym PhysX oraz rdzenie CUDA, czego AMD nie ma i prędko mieć nie będzie (Mantle jest dla naiwnych).

 

Tutaj masz spory wybór:

http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=GTX+760

 

 

//edit

 

Cały ten post to spam i nic nie wnoszący bełkot. Jak GTX to NVDIA? A od kogo ma być od Mlekowity?

Mantle będzie i dla NV i dla AMD. PhysX w ilu grach jest stosowane? w 5%?   dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Też rozważałem żeby wziąć R9 270 ale nie wiem które z nich byłoby najlepsze a przede wszystkim najcichsze. 

 

No rozmyślałem długo i miałbym wybór i5-4570 i gtx 760 lub i5-4670k i r9 270/270x. Wydaje mi się, że do mojego zastosowania lepszym wyjściem jest ta druga opcja. Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz zamiar grać w takiej rożdzielczości to ten radek spokojnie wystarczy. Jaką płytę główną i chłodzenie wybierasz?

Możesz pomyśleć nad taką kartą: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-270oc-2gb-gv-r927oc-2gd-617303/ Gigabyte robi świetnie chłodzenia, są całkiem ciche, a temperatury są niskie.

Link to post
Share on other sites

Dobrze. Teraz muszę przemyśleć którą kartę wziąć.

Prawdopodobnie wybiorę procesor i5-4670k a więc płytą jaką do niego wezmę będzie Asrock H87 Performance. Chłodzenie prawdopodobnie Macho BW ale być może nie będę kupował od razu (wszystko zależy od funduszy).

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładna cała specyfikacje. Potem pomyślimy co tutaj zrobić. Ja bym lepiej pomyślał nad używka gtx 670 w testach jest szybsza od gtx 760 i co na pewno szybsza od 270x. A wydajność pon podkręcaniu jeszcze daje rade.

Pomyśl o tym. Przy takim procku szkoda żeby się marnowal. Za dobry jest do tej karty co chcesz. Ja bym do tej konfiguracji brał gtx 770. Masz przy tym procka i kartę na poziomie w miarę równym.

Tym bardziej ze będziesz miał dobrą płytę do OC
Co do chłodzenia to kupuj od razu. Lepiej wstrzymać się z karta z miesiąc a kupić lepsza. Teraz BW są w dobrej cenie i wydajność oraz kultura w pracy jest bardzo dobra. Sam mam to chłodzenie.

Do tego zasilacz masz taki na styk. Lepiej dołożyć 50-70 zł i kupić większy.

 

 

//edit

 

Bq! L8 530W to spokojnie wystarczy do i5 4670k i 780!  Nie szastaj nie twoim portfelem!   dad

Link to post
Share on other sites

 

 

Do tego zasilacz masz taki na styk. Lepiej dołożyć 50-70 zł i kupić większy.

 

Po diabła ? 500W wystarcza do każdego czterojajowego i7 po srogim OC i GTX'a 780... 

Link to post
Share on other sites

GTX 770? Odpada. Tak właściwie to nie jestem zapalonym graczem i nie chcę wydawać na kartę z 1200 zł. Zwłaszcza, że najbardziej wymagające gry MMORPG wymagają kartę na poziomie GTX 650Ti. A taka R9 270x jest od niej już znacząco lepsza i biorąc pod uwagę moją rozdzielczość monitora jest ona bardzo dobra. A w grach MMORPG bardzo duże znaczenie ma procesor w którego wolałbym zainwestować.

 

Nie wiem czemu ale cały czas ciągnie mnie do tego R9 270x Hawk. Niby jest o około 100 zł droższa od jakiegoś porządnego r9 270 to mimo to patrząc na różne testy coraz bardziej mi przypada do gustu. Może nie jest ona jakąś super kartą do OC ale z tego co widzę to w większości testów po OC dościga lub prześciga stockowe gtx 760 (wiadomo OC jest losowe więc nie zawsze tak musi być). A do tego dochodzą dobre opinie na temat pracy chłodzenia. Jest przede wszystkim ciche a na tym mi zależy.

Edytowane przez Feere
Link to post
Share on other sites

Kolego to kup lepiej używkę gtx 670. I daj sobie z tym Hawk spokój. Bo przeplacasz na jednym a na drugim szczedzisz. Ja chcesz cos pokroju 270x to kup 7870 jakąś używaną. Sam sprzedałem w sylwka 7870 Asusa wersje v2. Bardzo dobra karta i cicha, w dodatku chłodna. Bynajmniej mój model. A ceny oscyluja w granicach 500zl to już kolega ma na co innego.

 

 

 

Co do kolegi moderatora to zasilacz 500w do gtx 780 i procka po OC to nie wiem czy rozsądnie było by kupować ;-) jak sama gtx 780 wpierdzili trochę prądu, w dodatku procek z mocnym OC na twardo tez trochę potrzebuje. W dodatku dyski, wentyle itd. ale może się nie znam na tyle;-)

Edytowane przez k3m0t
Link to post
Share on other sites

A po co do tak mizernej rozdzielczości taka karta jak GTX 760 czy R270x ?? do 1366x768 to HD 7790 za 450 zł wystarczy spokojnie, o ile nie planujesz zmieniać monitora w niedalekiej przyszłości to nie ma sensu brać karty, która aż się prosi o FHD, karta się będzie marnować po prostu przy takiej rozdzielczości i tyle, a zaoszczędzone pieniądze można wydać na monitor FHD, w którym 7790 też da sobie rade :)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

//edit

 

Cały ten post to spam i nic nie wnoszący bełkot. Jak GTX to NVDIA? A od kogo ma być od Mlekowity?

Mantle będzie i dla NV i dla AMD. PhysX w ilu grach jest stosowane? w 5%?   dad

 

 

W sumie PhysX to fajny dodatek,a gier go obsługujących jest całkiem sporo :) Do tego dochodzi wspomniane CUDA,ale również kolejny przydatny ficzer Nvidia Shadow Play do nagrywanie gameplayów z gier ;) Wracając do tematu jeśli chodzi o granie w rozdzielczości 1366x768 to i HD 7790 kosztujący niewiele ponad 400zł spokojnie wystarczy.Test :roll:

Edytowane przez Znawca
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No właśnie przez najbliższe 2 lata raczej nie (chyba, że odmówi posłuszeństwa). Aktualnie ten monitor mi wystarcza więc nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy.

 

@k3m0t

używki odpadają

 

edit. Wiem, że do tej rozdzielczości wystarczy coś jeszcze słabszego ale jednak nie chcę też kupować karty na styk. Wolę też mieć troszkę zapasu. Ostatni raz komputer zmieniałem 7 lat temu. I ten też prawdopodobnie będzie tyle mi służyć.

Edytowane przez Feere
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do kolegi moderatora to zasilacz 500w do gtx 780 i procka po OC to nie wiem czy rozsądnie było by kupować ;-) jak sama gtx 780 wpierdzili trochę prądu, w dodatku procek z mocnym OC na twardo tez trochę potrzebuje. W dodatku dyski, wentyle itd. ale może się nie znam na tyle;-)

 

W takim razie poczytaj trochę o tym, ile obecnie dostępne karty pobierają prądu. Markowy zasilacz o mocy 500W wystarczy obecnie do każdego czterordzeniowego cepa i najmocniejszej jednordzeniowej karty.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-780-ti-review-benchmarks,3663-15.html

 

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_780_Ti/25.html

 

Dyski i wentylatory mają bardzo znikomy pobór mocy.

Link to post
Share on other sites

I tutaj już wsio jasne, nie ma sensu kupować nic więcej jak Radek 7850, GTX 660 jeśli nie będziesz zmieniał monitora. Ten 270x Hawk będzie dużo za dużo. Wniosek, skoda kasy.

 

 

W sumie PhysX to fajny dodatek,a gier go obsługujących jest całkiem sporo

 

Ależ zgadzam się z Tobą. Jednak jak już wspomniałeś jest to TYLKO dodatek.  Chodziło mi o bardziej o nastawienie @Architecton, że AMD nie bo nie ma PhysX. Zaleciało mi mocno fanbojstwem. 

Link to post
Share on other sites

Dobra. Przemyślę to jeszcze dobrze. Ale mam takie pytanie. Większość testów gier jest na rozdzielczości FHD. Ponieważ rozdzielczość 1366x768 jest rzadko spotykana to nie ma w ogóle dla niej testów. Dlatego chciałem się spytać o ile mniej więcej procent fpsów będzie więcej na rozdzielczości 1366x768 niż na FHD?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...