Skocz do zawartości

Czarny ekran i bzyczenie w słuchawkach


Recommended Posts

Witam,

Przepraszam z góry jeśli podobny temat już, ale już z tym nie wyrabiam (do końca próbowałem sam go rozwiązać).

 

Wygląda to w skrócie tak: Podczas grania robi się czarny ekran i napis "DVI-D tryb oszczędny" (czyli jak rozumiem sygnał do monitora dochodzi, dopiero w momencie gdy odłączę kabel, to monitor o tym informuje, żebym sprawdził kabel), no i dochodzi do tego zapętlenie dźwięku. Klawiatura i myszka podczas tego zjawiska "świecą się", ale nie reagują. Cała buda wygląda jakby wszystko było w porządku - wentylatory normalnie pracują itp., tylko właśnie dalej jest ta "zwiecha", mogę wówczas nacisnąć jedynie przycisk reset. Windows znowu się załaduje i niby wszystko jest ok, lecz do kolejnej zwiechy... Dodam, że komputer zawiesza się również zawsze podczas robienia klasyfikacji systemu na początku (gdy badana jest wydajność grafiki - direct3d alpha)

 

Komputer działał normalnie przez ostatni rok, nic przy nim nie grzebałem, aktualizowałem jedynie sterowniki od karty graficznej i ten problem pojawił się nagle. 

 

Specyfikacja komputera:

Procesor: phenom II 965 BE

Płyta: 970a-ud3

Grafika: GTX295 single pcb

Zasilacz: corsair tx750w

Pamięć: 2x2gb tw3x4g1600c9dhx

Obudowa: NZXT tempest blue

Dysk twardy: Seagate st3500320as 500 gb (wgrany dużo wcześniej zalecany firmware)

System: windows 7 professional 64 bit

 

Co i jak sprawdzałem we własnym zakresie:

Procesor: OCCT, linx, prime95 - wszystko ok, temperatury pod obciążeniem ok 45 stopni na stock'u 

Grafika: Furmark - 15 minut wygrzewania, brak czarnego ekranu, wszystko w porządku, temperatura ok 74 stopni. Próby zmian wersji sterowników nic nie dają, dalej to samo, stawianie sytemu od nowa również. Przełożenie do drugiego slotu pcie nic nie daje

Pamięć: Memtest - żadnych błędów, kości sprawdzane pojedynczo. Przekładanie i ponowne wkładanie nic nie daje

Dysk twardy: HD tune, crystaldisk - wszystko w porządku

System: czysty, sprawdzanie komputera z oprogramowanie antywirusowym i bez

 

Nie mam na razie jak sprawdzić zasilacza

 

Obstawiałbym kartę graficzną, zasilacz i ewentualnie płytę główną. Może ktoś z was miał podobny problem i podsunie mi winowajcę mojego komputera. Proszę o Pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...