Skocz do zawartości

Uwaga na sklep elektronicznyswiat.pl czyli delkom.pl


Recommended Posts

Chciałbym Wam przedstawić swoją sytuację, aby ustrzec Was przed kupnem czegokolwiek w firmie elektronicznyswiat.pl bądź jak kto woli Delkom z siedzibą w Wejherowie.

Zakupiłem u nich laptopa za 4000 zł - Lenovo y510p. Komputer okazał się się fabrycznie uszkodzony - dodatkowa karta w kieszeni Ultra Bay nie działała. Na początku pojawiły się problemy, aby w ogóle kurier przyjechał po sprzęt ponieważ przesył informacji między pracownikami nie istnieje. Kurier po komputer miał być najpierw w piątek, później w poniedziałek. Nikt się jednak nie pojawił. Dopiero po kilku monitach okazało się, że zlecenie które miało zostać zrealizowane ... nie zostało nawet przekazane do realizacji. Tym samym kurier pojawił się dopiero we wtorek, czyli 6 dni od zgłoszenia. To niestety tylko wierzchołek problemów.

Firma elektronicznyswiat.pl czyli DelKom 2000 chce mnie oszukać. Zażądałem wymiany komputera na nowy, wolny od wady fabrycznej bądź natychmiastowy zwrot gotówki. Nikt się do mnie nie odzywał, dopóki nie zacząłem monitować sprawy. Dziwnym trafem po dwóch dniach od dostarczenia laptopa po moich interwencjach pracownik sklepu stwierdził, że mój komputer zakupiony u nich jest PORYSOWANY i nie mogą zwrócić mi gotówki, ani wymienić towaru na nowy. 
Poprosiłem o zdjęcia które nie zostały mi wysłane, dopiero po kilku telefonach dnia następnego zdjęcia te zostały zrobione. Widać na nich, jak mój komputer został przez kogoś z premedytacją porysowany. Absolutnie, nikomu ani to nikomu nie polecam zakupów w tym sklepie internetowym. Elektroniczny swiat i Delkom 2000 to niestety ta sama firma. Oczywiście sprawa trafi do sądu i jest na szczęście do wygrania, natomiast ja w tej chwili pozostaję bez komputera i pieniędzy. Praktyki sklepu zasługują na potępienie, dlatego ostrzegam przed zakupami u nich!!! Jeżeli ktoś był już w takiej sytuacji, dajcie znać i przekażcie informacje dalej!!!

  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdjęcia Zdjęcia i jeszcze raz,róbcie Zdjęcia !  + umawiajcie się dodatkowo na sprawdzenie przesyłki najlepiej ( w obecności kuriera,listonosza) koszt 5zł więcej i pstrykać foty to samo gdy.. co napisał Tommy-T

 

Też miałem przygodę z Impel podzespoły elektroniczne po odesłaniu paczki uszkodzili ją jak i samą część.

 

Zwrot towaru zakupionego przez internet dokonywany przez konsumenta i zasady które nim rządzą powodują, że sprzedawca w większości przypadków ponosi wymierną stratę finansową i jest to główny powód dlaczego sprzedawcy internetowy nie przepadają za tym uprawnieniem konsumentów,dlatego podejmują się na taki krok w przypadku moim czy autora.Ale są na przegranej pozycji nawet sądownie a opinie na temat sklepów też swoje robią.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites
  • 7 lat później...
  1. Sprzęt za grube tysiące kupuje się w znanych, dużych sklepach, gdzie jest chociaż cień szansy zakup bez wad tudzież łatwą i szybką wymianę gwarancyjną i/lub zwrot 14 dniowy. Nie warto dla wątpliwej oszczędności kilkuset złotych ryzykować stratą czy zamrożeniem poważniejszej gotówki. O zszarganych nerwach nie wspominając.
  2. Same zdjęcia to mało. Najlepiej nakręcić filmy: z odbioru i otwierania przesyłki i analogicznie z pakowania i nadania - przy odsyłaniu sprzętu. Oczywiście dla januszeksów to żaden problem, bo będą się bawić w przepychanki, "ekspertyzy" i inne duperele mimo to. Właśnie dlatego nie warto kupować w tego typu firmach.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...