Skocz do zawartości

słuchawki + karta = do 1000zł


Recommended Posts

Przeznaczenie: gry, muzyka, filmy

 

Obecnie korzystam z integry + słuchawek Sony mdr-570 (pady są całkowicie zdezelowane, stąd pomysł ulepszenia całego audio). Pozostały sprzęt to system 5.1 ( głośniki JBL + amplituner Harman Kardon, przeznaczone do oglądania filmów).

 

czego słucham: dance, rap, dubstep itp. na pewno nie: disco polo, metal czy plastikowy pop

 

czego oczekuję: niskie tony mają być mięsiste, wyraźne  , słyszalne(nie wiem jak to opisać), nie akceptuję "pierdzenia", nie chcę też "efektu beatsów" czyli sytuacji, w której bas wylewa się na inne pasma całkowicie je zakłócając. Po prostu jak np. w Bf 4 jest bum to ma być prawdziwe bum.

 

Poszperałem już trochę i znalazłem takie coś: Phoebus Solo + Beyerdynamic dt 770 pro 80 Ohm

Edytowane przez erni1996
Link to post
Share on other sites

DT770 do rapu? Na pewno nie. Chyba, że lubisz odsunięty i wycofany wokal, co pozostawia trochę średni efekt. 

 

Do tych gatunków powiem Ci, że z własnego doświadczenia AKG K545 lub Momentum On Ear/zwykłe. Te pierwsze są świetnie wykonane, masywne, bardzo rozrywkowe brzmienie (recka w sygnie), następnie Momentum On Ear z dużo bliższym wokalem, za to gorszymi wysokimi i masywniejszym dołem (recka powinna się pojawić dziś/jutro). Lub wziąć ich większych braci - AKG K550 (bardziej zbalansowane brzmienie, mniej basu i chyba bardziej oddalone wokale) bądź Momentum (też równiejsze od On-Ear). Głównie różnica jest w wielkości, wykonaniu i akcesoriach - K545 są dużo mniejsze od K550, przetworniki chyba te same, ale mają odłączane kable i są prawie dwa razy droższe, natomiast Momentum od MOE są większe, lepiej wykonane i droższe.

 

Źródło? Powiedziałbym, że iPod Touch 4G, ale jak ma być do kompa, to coś z ciemnych - FiiO, SMLS itp. 

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

jednak ja preferuję troszkę schowaną średnicę (rap nie jest to priorytetem, jestem multi-gatunkowy), dodam jeszcze, że potrzebuję słuchawek na długie sesje, również mają być wytrzymałe (w domu siostra 4 letnia) dlatego też moja sugestia z bajerami.

Z gier to głównie fps, w szczególności bf 4 (w przyszłości kolejne części, może cod jak skończy być kotletem), jak również inne nowe gry ( bardzo mało gram w rpg, science-fiction)

Edytowane przez erni1996
Link to post
Share on other sites

k550 pewnie będą za mało basowe  jak dla mnie (czytałem takie opinie), shure też jakoś średnio (tu całkowicie odpada z okropnego wyglądu wiem że słuchawki mają grać, a nie wyglądać jednak mimo wszystko odłóżmy je na bok). Dlaczego nie dt 770 pro 80Ohm? Co jest z nimi nie tak?

Link to post
Share on other sites

Czy tak grają te Twoje Soniaki?

 

 

Sluchawki nie powalają SQ, wyraźnie czuć brak niskiego basu. Wogóle nie jest go dużo. Za to jest bardzo ładnie kontrolowany. Ma ładny impact. I bardzo ważna uwaga. Sluchawki nie lubią dużej ilości niskich tonów podawanych przez źródło. Nie są w stanie wyzwaniu i najzwyczajniej charczą od zbyt dużego nasilenia. Najwięcej w tym modelu jest średnicy. Od razu sie rzuca na uszy. Buduje całkiem ładną przestrzeń. W K518Dj przy tych sluchawkach nie istnieje. Tak samo jak bas w Sony przy AKG. Góra nie świdruje w uszach. Można powiedzieć że jest zwinięta.
Link to post
Share on other sites

baaaaardzo prawdopodobne, przy niektórych utworach jak za bardzo podbije się niskie w eq słychać "buczenie" "pierdzenie" myślałem, że jest to wina słabego źródła (.mp3 czasami poniżej 320kbps, jak jest to staram się zaopatrzyć w jak najlepszą jakość) + integra realtrek ALC 898. Nie mam sposobu na sprawdzenie jakiś lepszych słuchawek z racji, że mieszkam w Lublinie (ok. 300tys ludzi, wschodnia Polska). W miejscu zamieszkania nie mam sklepów takich jak mp3store.....

AKG 545 odpadają ze względu na budżet

Link to post
Share on other sites

Zależy co jest punktem startowym, jeżeli Integra, no to ciemny wzmak i masz słuchawki klasę wyżej. Chodzi tu o to, że w dużym stopniu redukuje negtywne cechy Momentum i K545 (głównie trochę jaskrawa góra).

Jeżeli mówimy o tej klasie mobilnych, to jak najbardziej.

 

Stricte do gier, to nawet D1100 będą świetne (a nawet lepsze - duże muszle i wygodne).

Link to post
Share on other sites

Ogólnie tak jestem za tymi beyerami, bo wydaje mi się, że to może być moja szkoła gry, poza tym wykonanie, jak i trwałość mają na wysokim poziomie (4 letnia siostra czasami zrzuca słuchawki z biurka)

Czy ten phoebus solo poradzi sobie z nimi?  

Link to post
Share on other sites

Bardzo wątpię, że stworzy dobrą synergię. Pomyślałbym nad jakimś Mikroforum608.

 

Jesteś pewien, że chcesz mocną Vkę? Pamiętaj, że teraz masz słuchawki tak, jakby z odwrotną Vką, a Twoje EQ sugeruje, że mogą Ci się spodobać mocno zbalansowane.

 

Nie ma w Lublinie jakiegoś Saturna?

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

saturna nie ma jest media-markt, euro rtv agd


Co do V, to od zawsze lubiłem podbite niskie tony, jak wysokie będą za bardzo jaskrawe to mogę to wyregulować w eq


z tego co wyczytałem o tym phoebusie to jest to gameing`owa odmiana st/stx z wielokanałowym dźwiękiem, brakiem wymiennych opampów (czego i tak bym nie robił), nowszym oprogramowaniem, a co najważniejsze ceną w granicach ~400-440 zł (w grę nie wchodzą używki ze względu na brak możliwości zwrotu.....)

Link to post
Share on other sites

Ale podbity bas wcale nie jest tylko w Vkach, Shure SRH240 po bass modzie też mają, D1100 rownież, a Momentum to w ogóle. Sęk w tym, że Ty masz słuchać na płaskim EQ, bo NIGDY przesunięcie kilku suwaczków (np. skrócenie góry o połowę) nie da efektu takiego, jak byśmy mieli fabrycznie. Idealnie widać to na niskich tonach np. w CAL, kiedy to podbicie o trochę pasma do 100Hz generuje buczenie, tymczasem podobnie podbitą linię niskich tonów mają D1100 i tam jest wszystko ok.

 

Tu nie chodzi o to czy dobra jest ta karta, czy nie. Ważne jest żeby to się zgrało, o czym nasi Eksperci forumowi często zapominają. Przykładowo: FiiO E12/E17 są świetnymi przenośnymi ampami, a np. z CAL! zgrywają się mocno średnio, a z Shurami bardzo słabo.

Link to post
Share on other sites

dobrze tylko momentum on ear odpadają ze względu na to, że ze słuchawek korzystam codziennie przez kilka dobrych godzin, a pełne kosztują ~~>1000zł, shure skreślam ze względu na swój wygląd, tak samo jak audiotechnica i niektóre akg (te z odstającymi pałąkami np. k701)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...