Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Mój budżet : 1000~1300 zł

  • Gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sklep stacjonarny

Preferowany rozmiar wyświetlacza : 4-5''

Preferowany system mobilny : Niby Android, ale coraz bardziej mnie przyciąga WP :3

Do czego będę używać urządzenia : Bardzo, ale to bardzo duże ilości sms'ów, jakieś gierki od czasu do czasu, dość dużo zdjęć i filmików, mało dzwonienia, bardzo długie siedzenie na internecie.

moje najważniejsze wymagania : Telefon musi być płynny i niewadliwy (nie chcę po miesiącu używania oddawać na gwarancji).

Tak jak wyżej napisałem, przyciąga mnie do siebie WP zwłaszcza, że używałem przez 2 lata SE xperia Arc S z androidem, co nie było najlepszym wyborem. Ważna dla mnie jest płynność. Robię dość dużo zdjęć, nagrywam dość dużo krótkich filmików i przede wszystkim piszę bardzo dużo smsów. Co możecie polecić np. z Lumii? Jaka jest różnica między 925, a 920? A jakieś androidki w tej cenie znajdą się dobre?

Z góry dziękuję! ;)

 

Link to post
Share on other sites

Z androida najlepszy będzie chyba note 2. Dzięki dużemu wyświetlaczowi będzie idealny do smsowania i internetu. Telefon jest płynny i ma jedną z najlepszych baterii na rynku. Posiada również dobry aparat. W najbliższym czasie ma otrzymać aktualizację do kit kata.

Link to post
Share on other sites

Ilość aplikacji to już subiektywne odczucie ale fakt, jest ich mniej. 

 

Jaka jest różnica między 925, a 920?
Zajrzyj tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfon%C3%B3w/ Te modele w środku są praktycznie takie same. Różnią się wyświetlaczem i L925 ma jedną soczewkę wiecej w aparacie.
Link to post
Share on other sites

WP polecam. System jest prostszy i szybszy od Androida. Mniej w nim opcji customizacji (co może być uznawane jako plus jak i minus).

Jeżeli się na niego zdecydujesz to tylko Nokia. HTC ssie co do jakości wykonania. 920 to wg mnie optymalny wybór.

Ilość aplikacji jest tylko pozornie mała. Aplikacji jest mniej, ale też mniej różnego rodzaju syfu który się do niczego nie nadaje. Ja sam nie mogę znaleźć tylko sensownego odtwarzacza audio.

Link to post
Share on other sites

Być może w gorszym oświetleniu jest jakaś różnica ale w dobrym świetle ciężko stwierdzić, ponad to aktualizacje zawsze wnoszą jakieś poprawki aparatu. Na allegro można kupić L925 za 1tys. dzięki promocji z Orange - sporo ludzi wzięło ten model i sprzedaje. L920 można trafić poniżej 900zł.

Link to post
Share on other sites

Na Aurvana'ch będą grały dobrze. Lumia ma całkiem dobry tor audio - ale umówmy się - telefon grac tak dobrze jak porzadny odtwarzacz nigdy nie będzie :) Jak nie jesteś audiofilem to będzie bardzo dobrze.

 

Lumia 920 z Polskich dystrybucji ma 32GB a L925 ma 16GB - stąd ja wolę Lumię 920. 

 

L920 jest cięższa, może to być wada i zaleta :) są tacy jak ja, którzy wolą cięższe telefony :) a inni nie.

 

Akcesoria - są nie wiem czego oczekujesz - ale z słuchawkami, etui, foliami nei ma kłopotów.

Link to post
Share on other sites

Ja w ARC S miałem problem z zapełnieniem 8Gb na karcie sd, więc myślę, że 16Gb jest w zupełności wystarczalne. Jutro mam zamiar kupić w moim stacjonarnym sklepie za cenę 1200 zł. Myślę, że nie jest ona jakoś specjalnie wygórowana, zwłaszcza iż w innych sklepach w okolicy jest jeszcze droższa, a z internetu boję się kupować. :) A czy myślicie, że telefon z WP będzie dobrym wyborem? Słyszałem, że jakościowo jest porównywalny z iOS'em, ale czy to jest prawda? 

Link to post
Share on other sites

Będzie dobrym wyborem - WP8 nie ma takich mozliwości zmian wyglądu i ogólnego "grzebania" - kafle, nawet "ubrane" w grafikę - zawsze będa kaflami.

 

Jeśli oczekujesz od telefonu płynności, szybkości i świętego spokoju - oraz godzisz się na znacznie mniejsza swobodę "grzebania" niż w Androidzie to Wp8 jest idealny.

 

I tak - WP8 jeśli chodzi o szybkosć, płynność, prostotę i łatwość jest porównywalny z iOS'em. Lumia 920 czy Lumia 925 jakością wykonania, spasowania i materiałami też jest porównywalna z Iphone. Zastosowano inne materiały ale nie odstające jakością - np. Poliweglan a nie plastik.

 

Lumia 925 jest świetnym wyborem - choć ja wybrałem L920 - 32GB oraz Ładowanie Indukcyjne były dla mnie bardzo wazne. :)

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o muzyke to rzadza telefony z wolfsonem(note 2 , s3 , s4 wersja z exynose) i htc one. Przy czym w tych pierwszych dzwiek jest bardzo neutralny, a w htc beats powoduje ze nawet cale maja duzo basu i glebie(te beats wbrew pozorom nie zamula pasm). Polecam power amp, zawsze lepiej zagra niz fabryczny odtwarzacz. A i zapomnialem dodac ze wolfson moze zagrac jeszcze lepiej(na kodekach vodoo w custoom romie.) Jak dla mnie wolfson ma bardzo szeroka scene, ale jego neutralnosc moze nie kazdemu pasowac, dzwiek jest czysty i jasny przez co nie ktorzy moga powiedziec"plaski". Oczywiscie kogos takiego bardziej zadowoli htc :).

Dla mnie lumia gra ok ale troche jej brakuje do wymienionych wyzej telefonow. Chodz szczerze bardzo podobnie gra do stockowego wolfsona.

Link to post
Share on other sites

warnisty4321 - GŁUPOTY PISZESZ - powtażam to - Wolfson - NIE JEST cudownym rozwiązaniem - w Samsungach zastosowano NAJGORSZĄ wersję - to po pierwsze, po drugie RESZTA toru audio jest bardzo słaba.  Zaś Beats Audio to PORAZKA - hamskie, ordynarne podbicie basów i TYLE.

Ty chyba nie słuchałeś porządnego sprzętu : mam HiFiman'a 601 a niedawno wszedłem w posiadanie AK100 - więc PROSZĘ przestań pisać BZDURY.

Wolfson w Szajsungach - jest płaski jak decha, drewniany, zero dynamiki, przerysowany dół i góra, do tego wysokie szumy. Sony, LG, Nokia bez Wolfson'a grają równie dobrze.

 

I koleja sparwa - CIĄGLE słyszę : WGRAJ SOBIE, na custoom romie - czyli Proponujesz telefon, który na dzień dobry jest kiepskim szmelcem u użytkownik MUSI poprawiać dziadostwo jakie zrobiła fabryka? 

 

Czy jak kupisz nowy, z salonu samochód - i tek nie jeździ to SAMEMU wymienisza silnik, naprawiasz skrzynię biegów i elektronikę? Czy może oddajesz go do serwisu?

 

Telefon ma DZIAŁĆ - od razu - bez kombinacji

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Wolfson juz na starcie jest dobry, tylko troche mocy brakuje. Jesli nie jest taki dobry to dlaczego na forum android, xda i innych mowia to co ja a ty jedyny masz racje? Sluchales wolfsona?

Pisalem wczesniej. Dzwiek w wolfsonie jest dosc jasny. Zrrszta dlaczego porownujesz dzwiek z innego sprzetu niz smartphone? Bo chyba o tym mowimy.

Edytowane przez warnisty4321
Link to post
Share on other sites

Porównuje dlatego, że ma wyznaczony dobry punkt odniesienia do jakościowego dźwięku, a nie opiera się tylko na urządzeniach mobilnych.

Jakość jakością, ale w większości dźwięk zależy w dużej mierze od przetworników jakie mają go przenieść. Polecam posłuchać muzyki na Nokii korzystając z lepszych słuchawek niż tragiczne stockowe. Gwarantuję, że będziesz zaskoczony. 

Miałem SGSI, SGSII. W i9000 był wspomniany Wolfson, a dużej różnicy nie było. Polecam zrobić test - zakryć komuś oczy i puszczać muzykę raz z jednego, raz z drugiego. Sami zobaczycie jak różne będą wyniki i niejednoznaczne. Dużo robi tutaj placebo użytkowników;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...