Skocz do zawartości

WYBÓR KARTY GRAFICZNEJ BUDŻET-1500ZŁ.


Recommended Posts

Witam, przymierzam sie do zakupu karty graficznej lecz nie mam pojęcia co wybrać.Tak jak w temacie budżet to 1500zł, przeznaczenie to gry w FULL HD.Posiadam monitor 24 cale (FHD), obudowa to Corsair carbide 200r, płyta główna MSI Z77 Mpower s.1155, zasilacz 700W OCZ (niepamiętam dokładnego modelu) no i procesor I5 3570k.Bardzo ważne dla mnie jest ciche i wydajne chłodzenie.czekam na na wasze propozycje.:)

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Gigusia,karta cicha,wydajna z dużą ilością pamięci i grą w gratisie ;)

 

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx770-4096mb-256bit-oc-gra-i3892056099.html

 

Lub nieco tańszy Asus także z grą w gratisie :)

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx770-2gb-256bit-twin-frozr-oc-gra-i3889905371.html

Edytowane przez ivanos
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

 

1. Brak jakiejkolwiek argumentacji.

2. Karta na dzień dzisiejszy kompletnie nieopłacalna.

 

 

 

 

Po kiego grzyba wersja 4GB ?

 

@autor : W Twoim budżecie zmieści się każdy GTX 770 i jeśli nie jesteś w stanie go przekroczyć to celowałbym w jakąś fajniejszą wersję autorską, jednak mocno radziłbym Ci dorzucić 2 stówy, bo wówczas wystarczy na niereferencyjnego R9 290, czyli kartę zdecydowanie wydajniejszą. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

770 ma wydajność zbliżoną do 280X, jednak to GF jest minimalnie szybszy. Szał na kryptowaluty sprawił, że ceny 280X są obecnie absurdalne. Polecanie komuś 7970 (280X) za 1,4k zł to głupota i niekompetencja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeszukuj allegro i internet w celu znalezienia R9 290 a nie tam te inne "padła" typu GTX 770.

 

R9 290 - karta równa się i często jest szybsza od GTX 780. Prawdziwy potwór ! Procesor masz super tak więc należy do niego dobrać fajną kartę !

 

R9 290 - szukaj tylko w wersji z niereferencyjnym chłodzeniem. Prawdopodobnie wyjdziesz za budżet jakieś 100 lub 200 zł ale na prawdę warto.

 

Te wszystkie GTX 770 i 280X to R9 290 zjada na śniadanie. 

 

Naturalnie możesz olać mój post go budżet miał być do 1500 zł ( w tej cenie masz referenta R9 290 głośnego i gorącego a wersja z lepszym chłodzeniem jak pisałem wyżej 200 zł drożej lecz myślę, że przy takiej kwocie wydumasz jakoś tą kaskę ;) ).

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nom zgadzam się mozna by pokombinować kupic jakiegos referenta

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-r9-290-4096mb-ddr5-512bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-r9290-4gd5-616066/

i najwyzej zakupić jakiegos chlodzenie typu

Prolimatech Black Series MK-26 Multi-VGA Cooler

jak tam uwazasz ja osobiscie czekam na zielonych maja cos wypuszczac niebawem wiec sie wstrzymuje :)

watpie ze jakiegos niereferenta zakupisz w cenie ponizej 1900 zł  nie wiem jakie ceny sa w pl ale w uk p taki referent to jakies 315 funa wersja od gigusia to 370 a np ten prolimatech jest lepszym chlodzeniem niz ten od gigusia :)  znajomy ostatnio testowal i m znacznie nizsze temp wiec według mnie to kupic referenta nawet uzywke po dobrej kasie i zainwestować w dobre chlodzenie

Edytowane przez gruby123
Link to post
Share on other sites

Przyznam, że do tej pory brałem pod uwagę tylko karty od "zielonych".bardzo zaintersowała mnie propozycja o R9 290, jesli chodzi o budżet mogę go powiekszyć o te przysłowiowe 200PLN :)Specjalnie nie spieszy mi się z zakupem, nie wiem czy nie poczekać pare miesięcy może coś się zmieni na rynku?jak myslicie?Nie zamierzam ingerować w fabryczne konstrukcje, przerabiać na własną rekę.To dość poważna inwestycja więc przeróbki nie wchodzą w gre :)

Link to post
Share on other sites

Mocniejsze Maxwell'e powinny pojawić się w drugiej połowie roku - nawet nie zostały jeszcze zapowiedziane, więc miałbyś trochę czekanie przed sobą ;)

 

Autorskie Radki znowu ostatnio poszły w górę, to jedna z tańszych ofert, ale obstawiam, że za 2-3 dni już nie będą w tej cenie dostępne :

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r9-290-4gb-ddr5512bit-dvihdmidp-pci-express-bf4,44196.html

Link to post
Share on other sites

Zakup referenta i zmiana chłodzenia wiąże się przeważnie z utratą gwarancji, więc pomysł raczej kiepski.

 

Siejesz panike. W przypadku większości producentów MOŻE być powodem odmowy świadczenia. MSI nie odmawia RMA, jeśli vrm jest zjarany i nie ma plomb, to dopiero wtedy może być problem, bo to jasny dowód na brak odpowiedniego nadmuchu na sekcje.

 

Ludziom wydaje się, że jak mają 70C na gpu to wszystko jest pięknie. Sekcja zasilania na referentach wymaga odpowiedniego przepływu powietrza na standardowych napięciach. Dlatego jeśli ktoś nie wie o co chodzi to najsensowniej założyc full cover albo zostać przy autorskich konstrukcjach.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...