Skocz do zawartości

Czy GTX 660 będzie pasował do...


Recommended Posts

Jak wyżej, ten c2duo może trochę się udusić, do niego max to raczej HD7750

 

 

 

Aktualnie nie stać mnie na wymianę płyty głównej, procka i grafiki jednocześnie! Dlatego komponenty będę wymieniał stopniowo. 

 

Plany są takie:

- MSI Z87 G43 lub ASRock Z87 PRO 4

- i5 3570k

- wyżej wspomniany GTX 660

- BeQuiet Pure Power 500W

- Silentum PC Fortis

 

//edit

 

Nie cytuj postów poprzedzających      dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Na wstępie Ci powiem, że pchanie proca za prawie 900PLN i mobo za prawie 500 do gtx 660 tez jest bez sensu :)

Ale to nie problem wrócisz napiszesz to cis poskładamy :)

 

Czyli jesteś na etapie stopniowego upgrade kompa i w pierwszym rzucie ile GPU i PSU tak? Ile masz kasy?

BTW w jakim czasie planujesz zakup proca i mobo?

Link to post
Share on other sites

Bo oba rozwiązania nie są optymalne. Jeśli kupi wpierw GTX660 to zanim zacznie z niego korzystać w pełni to wartość tego GPU znacznie spadnie. To samo jeśli kupi tak drogi procesor używając go z integrą. Ekonomiczniej było by wybrać wariant przejściowy, nowy zasilacz, nowa platforma ale procesor ekonomiczny np. Pentium albo i3. Do tego grafika tak dobra na ile pozwoli budżet.

W przyszłości jak będzie miał pieniądze to wymieni sam procesor na i5 lub i7.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

He, no właśnie. Albo kupię GTXa 660 + zasilacz lub Płytę główną + procek + RAM. Co do grafiki to aktualnie mam 9600GT. BF3 multi na najsłabszych ciągnie mi ~30 FPSów, Wiedźmin2 - 25.

Co do zestawu przejściowego nie jestem przekonany.

Myślałem, że jak po prostu kupię tego GTXa to chociaż na średnich pogram przy 40FPSach

Link to post
Share on other sites

Za to do GTX660 i Core2Duo jesteś przekonany ?  :facepalm:

Wcześniej pisałeś że nie stać Cię na wymianę wszystkiego, coś się zmieniło ? Bo bez sensu doradzać budżetowe zestawy albo omawiać głupie pomysły jak Core2Duo z GTX660 skoro masz pieniądze na nową platformę z i5 i GTX660. 

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

SillentumPC omijaj szerokim łukiem. Ich zasilacze są marnie wykonane.

Skąd takie wnioski ?  :rotfl:  Nie wiem co bierzesz... ale serio wypisujesz po raz kolejny głupoty... ;) SilentiumPC są bardzo dobrze wykonane... seria G1 na początku miała problemy... które szybko zostały naprawione. Seria M1 jest jeszcze lepsza pod względem jakości i wykonania końcowego. Stabilność napięć, niskie tętnienia, cicha praca.

Link to post
Share on other sites

Skąd takie wnioski ?  :rotfl:  Nie wiem co bierzesz... ale serio wypisujesz po raz kolejny głupoty... ;) SilentiumPC są bardzo dobrze wykonane... seria G1 na początku miała problemy... które szybko zostały naprawione. Seria M1 jest jeszcze lepsza pod względem jakości i wykonania końcowego. Stabilność napięć, niskie tętnienia, cicha praca.

Tak zwłaszcza jak kupiłem pare dni temu deusa m1 650W i byłem wręcz zaszokowany jego jakością wykonania, zwykła czarna skrzynia ze sztywnymi jak słupy telegraficzne przewodami i oplotami które przy zginaniu się rozwarstwiały i pruły od nowości oraz jego cichą pracą i reklamowałem dzień później i wymieniałem na inny bo mu cewki wyły jak opętane, wszedłem na benchmarka założyć temat, ale się okazało że już taki istnieje gdzie również ktoś się skarżył że deus mu piszczy jak opętany, i też został kupiony jakoś pare dni temu, plus wiele osób podziela tą opinie.. polecam odkopać temat w dziale zasilacze i obudowy i poczytać jak wspaniałe są deusy, ja osobiście potwierdzam że są kiepsko wykonane i sam się o tym przekonałem, dając za zasilacz 270 zł oczekiwałem raczej czegoś co zachowa elementarną kulturę pracy, zresztą wiem że za tą cene się da, patrz stopka, jedyne co miał w porządku to sporo kabli i końcówek, oraz faktycznie trzymał napięcia sztywno, zresztą też mi wyczyn, tyle potrafił mój 5 letni cheftec GPS 500 w

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Bo kupując np. zasilacz Corsair wiesz że produkt który kupiłeś wyprodukowała firma Corsair. Kupując zasilacz SilentiumPC kupujesz produkt który wyprodukował... no właśnie, kto ?

Co innego gdy omawiamy jakość konkretnego producenta a co innego jak mówimy o firmie dystrybutora który sprzedaje produkty z Chińskiej Republiki Ludowej jedynie sygnowane własną marką.

Link to post
Share on other sites

Jakoś zasilacze te cieszą się dużą popularnością i wiele osób je chwali także to że komuś się trafiła taka sztuka.. no cóż. Też miałem przygody z OCZ ;) 700W (dwie sztuki , trzecia poszła na sell od razu), które padło przy Phenomie II X4 955BE + GTX470 (coś się stopiło i wylało i tylko piękny dymek się uniósł na pokój)  :rotfl:  I był głośny jak cholera... i też mam mówić że ma gównianą jakość wykonania ? Kable również sztywne jak nie powiem co.. A jednak OCZ też cieszy się dużą popularnością. Najpierw się dowiedzcie kto produkuje SPC a potem mówcie. To wszystko jest masówka i leci na jednej taśmie. Enermaxy, Silverstone'y i XFX'y też świetne nie są ;)

Zakupiony później Corsair TX850 dopiero był cichutki i chłodniutki. Później się przesiadłem na markę SuperFlower i już nie zmienię na nic innego. Wykonanie niesamowite... a wewnątrz po prostu cudo.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo kupując np. zasilacz Corsair wiesz że produkt który kupiłeś wyprodukowała firma Corsair.

 

Jak kulą w płot. Akurat zasilacze dla Corsair'a produkują podwykonawcy, m.in. SeaSonic i Flextronics.

 

 

 

To wszystko jest masówka i leci na jednej taśmie.

 

No nie za bardzo. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...