Skocz do zawartości

Instalcja linuxa z poziomu Windowsa


Recommended Posts

Heja!

tak jak w temacie chciałbym poradę jak zainstalować Fedorę i OpenSUSE z poziomu windowsa xp co nie mam pojęcia jak to zrobić, korzystałem już z czegoś takiego jak wubi ale nie chcę Ubuntu bo mi nie przypadło do gustu. Instalowałem też z poziomu biosu Windowsa i umiem to zrobić, ale problem w tym, że bios nie chce ogarnąć mojej klawiatury. Co jeszcze dziwniejsze klawiatura jest na PS2 więc nie jest to problem blokady USB. Tak to jest i ogólnie patrząc to nie mogę nawet zbootować. Co robić?

 

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi 

pozdrawiam i życzę miłego dnia

FirankowyPotwór

 

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa z tą klawiaturą.... ja bym zresetował bios do utawień default (najlepiej zworką) i sprawdził czy klawiatura działa... Jakbyś miał uszkodzoną klawiaturę i by jej nie widział to by ci BIOS pokazywał błąd, no chyba ze masz tą funkcję pokazywania błędów wyłączoną. Jak uruchamiasz komputer i ci sie zapalają lampki na chwile na klawiaturze (CapsLocks, NumLock, ScrollLock) to klawiatura jest ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomocną odpowiedź!

No właśnie zapalają się wtedy wciskam f2 bodajże i wszystko jest OK aż do momentu, kiedy włącza się bios i nagle lampki gasną i nie mam pojęcia co robić. Kiedyś jak miałem jeszcze to ubuntu, to miałem je jednocześnie z windowsem no i przy włączaniu jest wybór systemu i to samo - lampki gasną i trzeba czekać i nie chce działać. Jak patrzyłem na innym forum ludzie też mieli problem z klawiaturą, ale wszyscy mieli ją poblokowaną w biosie. Więc pozostaje reset tylko nie jestem zbyt spostrzegawczy gdzie jest zworka?

pozdrawiam, firankowy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...