Skocz do zawartości

Dylemat pogwarancyjny.


Recommended Posts

Otóż sprawa ma się tak:

 

W styczniu, po nieudanym flashowaniu BIOS'a na płycie Asus P5B (przy okazji: nie polecam odpalania WinFlasha spod visty 64bit ;)) płyta wylądowała w serwisie.

 

Nie chcąc czekać aż serwis naprawi płytę (lub nie), polazłem do sklepu i wybrałem nową płytę: Gigabyte GA-EP45-DSL3 (wtedy za około 350zł).

 

Dziś natomiast odebrałem przesyłkę z serwisu... i dostałem... Asusa P5B Deluxe >.<

 

Heh, i to się nazywa: "mieszane uczucia".

Planowałem sprzedać płytę P5b (zwykłą) i śmigać juz na nowszym Gigabycie. Ale nie spodziewałem się że zwrócą go w wersji Deluxe... i teraz naszły mnie wątpliwości... czy nie przesiąść się na starszego Asusa ale wersji Deluxe...

 

... tak czy siak, chcę sprzedać którąś z tych płyt, pytanie tylko, którą?

Czy 2 letni, ale uber napakowany model Asusa, czy nowy, ale skromniejszy model Gigabyte'a?

Link to post
Share on other sites

Hah, z tym że ciężko mi zdecydować, która z nich będzie praktyczniejsza :)

 

Teoretycznie trybu crossfire asusa p5b deluxe nie mam zamiaru wykorzystywać... nie lubie kart ATI i szanse że kupie kiedyś choć jedną sa nikłe (nie mówiąc już o dwóch :))... obsługa ramu leży po stronie płyty gigabyte'a... (http://compare.intel.com/pcc/showchart. ... ture=en-US)

 

Ale najważniejsza jest wydajność... a tu brak mi wiedzy :lol:

Link to post
Share on other sites

No właśnie, dwie karty graficzne to nie to co jedna ale dobra. Ale co by nie mówić Gigabyte jest technologicznie nowsza. Powiem tak - zostaw sobie tą która ci bardziej pasuje. I tak za rok czy dwa zmienisz płytę. Wydajność obu płyt będzie podobna. Jakbyś chciał zatrzymać płytę na dłużej niż dwa lata to wtedy Gigabyte pozwoli na więcej, na nowsze procesory z racji nowszego chipsetu. W sieci znajdziesz kilka ciekawych testów obu płyt. Przeczytaj, przeanalizuj i zdecyduj.

Link to post
Share on other sites

2 letnia płyta mogła dostać już w kość tym bardziej, że była w serwisie.

Gigabyte ma nowszy chipset czyli wyższe możliwe FSB do osiągnięcia, nowszy mostek południowy czyli wydajność dysku odrobinę się poprawi i niezaprzeczalna zaleta - ta płyta jest po prostu nowa, wiesz co się z nią działo, masz na nią GW, itp.

 

Ja zostałbym przy Gigabyte'cie mimo, że Asus jest płytą może odrobinkę lepszą ale jednak używaną.

Link to post
Share on other sites

No tak, z serwisami różnie bywa... nie mniej jednak nie mam powodów by uznawać tego asusa za używanego.

 

Nie nosi żadnych śladów użytku... ni kurzu, ni wytartych pinów przy wtykach... wypada wierzyć w to co napisali w podsumowaniu pogwarancyjnym: 'wymiana na nowy'.

 

Po dłuższym porównywaniu obu płyt doszedłem do wniosku że zostanę przy GB. Bajery Asusa (w tym np. heat pipe i pasywne chłodzenie) jakoś mnie nie kręcą. Możliwości rozbudowy ma mniejsze, pare lat ma... i choć nie używana, to jednak już nienajnowsza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...