Skocz do zawartości

Odtwarzanie plików *.mp4 - bestplayer


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BARTOL48,

Recommended Posts

Kiedyś miałem taki problem na PC ale jakoś sobie poradziłem i BestPlayer odtwarza wszystko co chcę. Teraz mam problem na laptopie. Na dwóch komputerach zainstalowane te same kodeki - ffdshow, real alternative. Zwykły Windows Media Player odtwarza te pliki czyli kodeki działają ale przy próbie włączenia filmu w BestPlayer wyskakuje błąd. AllPlayer czy SubEdit też sobie nie radzi. Zainstalowałem Inne kodeki - bodajże K-Lite i też nie działa. Próbowałem szperać w opcjach BestPlayera ale nie mogę sobie poradzić. Co może być nie tak? Laptop ma Win7 64bit (kodeki w wersji 64bitowej) a PC Win7 32bit.

Link to post
Share on other sites

Tak już jest z kodekami, że raz coś działa raz nie. Problem wynika z tego, że większość programów do czyszczenia rejestru, systemu np. CCleaner wywala wpisy kodeków. Co później powoduje problemy. Jak radzi kolega wyżej zmień odtwarzacz na taki z wbudowanymi kodekami. Niczego nie instalujesz w systemie oprócz wybranego playera. System działa stabilnie. Zero problemów. Polecam KMPlayera i PotPlyera. W razie problemów reset ustawień odtwarzacza i wszystko znowu śmiga. Instalacja takiego odtwarzacza nie wyklucza użycia np. specyficznego dekodera audio-video. Można taki odtwarzacz tak skonfigurować by odtwarzał wybrany format za pomocą zewnętrznego filtra a resztę za pomocą wbudowanych kodeków. Po za tym Bestplayer do którego jesteś tak przywiązany to bardzo przestarzały odtwarzacz może powodować problemy z systemie Win 7 64bit. Został stworzony w erze Windows XP i z myślą o tym systemie.   

Link to post
Share on other sites

 

 

wypróbuj VLC
Mam go i właśnie na nim odtwarzałem do tej pory bo nie chciało mi się kombinować jednak według mnie jest słaby bo nie można ustawić położenia napisów i zsynchronizować z filmem - przynajmniej po kilku próbach mi się nie udało. 

 

CCleaner wywala wpisy kodeków.
Nie używam czegoś takiego. 
Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie Ccleanera musisz mieć, może masz inny podobny soft. Każdy z wymienionych przeze mnie programów ma funkcję regulacji i synchronizacji napisów, jedyna wada tych odtwarzaczy to, to że są skomplikowane. I pierwszy z nimi kontakt jest dość trudny. Wymagają przyzwyczajenia czasami kilku ustawień a bestplayer jest prosty dlatego tak popularny. Kiedyś testowałem VLC jakoś mi nie podchodzi ten odtwarzacz wole Potplayera.       

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś tych ustawień i nie udało się ?

 

http://vpx.pl/i/2014/01/26/Clipboard01.jpg

 

 

Poza tym napisy można pobrać z NapiProjekt i są "gotowe".

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z napisami bywa różnie. Co do tych ustawień to tak wchodziłem i ni jak się nie da ustawić pozycji napisów - sprawdzałem w necie to ludzie piszą, że to nie działa. Co do opóźnienia to nie wiem jak to ustawić. Próbowałem również z menu 'narzędzia' i 'synchronizacja ścieżki'. Jest tam opcja synchronizacji napisów ale ustawiam różne wartości ale napisy w cały świat idą.


Dodam, że wgranie "haali media splitter" z kodekami K-lite załatwiło sprawę i program odtwarza format *.mp4. U mnie w konfiguracji z ffdshow też śmiga.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...