Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie chce wszczynać wojny, chodzi mi jaka będzie różnica w fps (tylko w grach, nie interesują mnie programy inne niż gry) między tymi dwoma procesorami. Jeden kosztuje dwa razy mniej niż drógi i niewiem czy jest sens przepłacać do i5.
Załóżmy setup na
r9 290
8 gb ram
i jeden z tych procesorów

wiem że i5 jest wydajniejsza ! Chodzi mi tylko o mniej więcej różnice w ilości FPS

Link to post
Share on other sites

Toś porównał procki z innej bajki, phenom 965 BE to klasa wydajnościowa na poziomie i3 ivy, bo do haswellowych już nawet nie ma podejścia chyba że do pentiumów G, 4670k to jeden z najwydajniejszych dostępnych desktopowych cepów dla gracza, różnica wręcz kolosalna, bo właśnie z phenoma przesiadłem się na tego i5, r290 by się chyba obraził jakbyś go włożył do zestawu z phenomem, a już na pewno działałby w grach na około 50 % swoich możliwości, nie ma o czym nawet mówić i do takiej karty tylko i wyłącznie 4670k a różnica fps z moich osobistych doświadczeń wraz z kartą HD7870

 

                     Phenom                 i5 

borderlands2   spadki do 30 fps     stałe 72 klatki

Skyrim           spadki do 22 fps     stałe 60 klatek

Battlefield 3multi  spadki do 34 fps stałe 60 klatek  

SC blacklist spadki do 30 klatek   stałe 60 fps

Far Cry 3     spadki do 28 klatek   40-60 klatek bo karta za słaba:)

Crysis          spadki do 22 klatek   stałe 60 klatek na gamerach, na entuzjastach 40-60 karta wymięka

Crysis 3       spadki do 26 klatek    spadki do 36 klatek znów karta pada

 

 

mógłbym dopisać jeszcze starcrafta 2 i kilka innych gier ale chyba tyle wystarczy by pokazać różnice

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Przecież r9 290 to byłby overkill dla P2, a tak po za tym na necie jest pełno testów owych procków, wystarczy się trochę wysilić.

P2 jest dobry ale to bardziej już proc pod low/mid'end (no niestety już swoje latka ma). A co do i5 4670k no cóż  wg. mnie najlepsza obecnie opcja jeśli chodzi o składanie zestawu pod gry(i nie tylko :) ).

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Toś porównał procki z innej bajki, phenom 965 BE to klasa wydajnościowa na poziomie i3 ivy, bo do haswellowych już nawet nie ma podejścia chyba że do pentiumów G, 4670k to jeden z najwydajniejszych dostępnych desktopowych cepów dla gracza, różnica wręcz kolosalna, bo właśnie z phenoma przesiadłem się na tego i5, r290 by się chyba obraził jakbyś go włożył do zestawu z phenomem, a już na pewno działałby w grach na około 50 % swoich możliwości, nie ma o czym nawet mówić i do takiej karty tylko i wyłącznie 4670k a różnica fps z moich osobistych doświadczeń wraz z kartą HD7870

 

                     Phenom                 i5 

borderlands2   spadki do 30 fps     stałe 72 klatki

Skyrim           spadki do 22 fps     stałe 60 klatek

Battlefield 3multi  spadki do 34 fps stałe 60 klatek  

SC blacklist spadki do 30 klatek   stałe 60 fps

Far Cry 3     spadki do 28 klatek   40-60 klatek bo karta za słaba:)

Crysis          spadki do 22 klatek   stałe 60 klatek na gamerach, na entuzjastach 40-60 karta wymięka

Crysis 3       spadki do 26 klatek    spadki do 36 klatek znów karta pada

 

 

mógłbym dopisać jeszcze starcrafta 2 i kilka innych gier ale chyba tyle wystarczy by pokazać różnice

W jakich ustawieniach... ? Przy jakim GPU ? Nie każdy gra na MAX/Ultra WTF... opanujcie się ludzie... :o  To na swoim FX i GTX660 mam lepsze wyniki niż które podałeś :o I coś masz nie tak bo BTW. na starszym i7 870 @ 4GHz + 8GB RAM + GTX680 @ 1200-1300 są wyniki o wiele wyższe...  + Dodatkowo też nie ma co poruszać tematu HD7870 który niekiedy jest wolniejszy od 660tki non TI  :menda:  :rotfl:

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Twój post nie ma absolutnie żadnego sensu, jakiś paranoiczny bełkot , najpierw pytasz na jakim GPU, potem sam sobie odpowiadasz, mówisz że nie każdy gra na ulta max, widząc że Autror przytoczył kartę R290 która widocznie według ciebie służy do grania na mediumach, piszesz coś porównując GTX-a660 do HD7870, przeplatając GTXa 680 (i dziwiąc się że na nim są wyniki wyższe niż u mnie i mówiąc że coś mam nie tak :rotfl: ) i kilka procesorów, mówisz o poruszaniu tematu HD 7870 którego nie poruszyłem a podałem jako element składowy platformy testowej, a temat zasadniczo był o tym jaka jest różnica między 965BE a 4670k i podałem zapamiętane przez siebie wyniki z porównania tych procesorów przy współpracy z kartą HD 7870, jakie ustawienia graficzne to tam gdzie nie zaznaczyłem wiadomo że maksymalne bez MSAA tam gdzie zniżyłem to zaznaczyłem prócz crysisa 3 bo wiadomo że na 7870 nie pójdzie w ultra, ważne jednak że identyczne były kiedy testowałem gry na phenomie i na i5, opowiadasz o jakichś wynikach próbując nie wiem powiedzieć mi że masz lepszy procesor i kartę niż moje, widocznie nie słysząc o czymś takim jak V-sync i blokada klatek do 60, której używam kiedy mam pewniaka na stałe 60 klatek i że to nie jest max fps jaki osiągałem w tych tytułach, przynajmniej przeważnie jak coś napiszesz to mam niezły ubaw z ciebie, ale na prawdę zanim coś wyślesz na forum to weź kilka razy się zastanów co ty w ogóle pipripi**** bo chyba jedyne zdanie które napisałeś i ma ono jakiś sens logiczny to to że czasem 7870 przegrywa z GTX 660 ot choćby w takim crysis3, tylko po 1, każdy to wie i nikt cie o to nie pytał po 2 co to ma w ogóle wspólnego z tematem 

"amd 965 vs i5 4670k"

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Miałem wcześniej phenoma 2 x4 955 be @4260 mhz , porównywanie go z np. moim obecnym core i5  4670k  po prostu nie ma sensu  jest on co najmniej  o 50% wolniejszy od core i5 4670k   na stockowych zegarach   . Dajmy na to w takim BF4  nawet na ustawieniach średnich   na phenomie  x4  nawet po bardzo wysokim oc  na 4260mhz  były bardzo duże spadki w fps  podczas większych walk na dużych mapach w multi  fps potrafił spaść z  np 45 klatek  do 17 gdzie przy tej samej karcie na core i 5 4670k   mogę grać  na ultra łącznie z msa x4 i fps trzyma się na poziomie 50-70   czasami spada do 40 podczas największych rozpierduch . te procesory dzieli przepaść porównywanie ich ich jest bez sensu

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...