Skocz do zawartości

Monitor do 500 złotych - internet, gry, edytory


Recommended Posts

Witam, w dniu dzisiejszym, po ponad 7 latach dzielnej pracy spalił się mój 19" LCD od LG. Jako że długo na zastępczym 17" wysłużonym Dellu pracować/bawić się nie mogę, szybko poszukuję następcy.

 

Na komputerze głównie:

 

-przeglądam internet

-gram w gry

-używam programów graficznych

-używam programów do modelowania grafiki 3D

 

Profesjonalistą w dwóch ostatnich, rzecz jasna, nie jestem.

 

Budżet który mam na monitor to do 500 złotych, można ewentualnie delikatnie przekroczyć.

Przekątna która mnie interesuje to powyżej 21". Co do formatu i rozdzielczości, nie jestem pewien. Prawdopodobnie będzie to 16:9 i 1920x1080.

 

Myślałem nad BenQ GW2255 jako że był polecany na paru forach aczkolwiek były to tematy ze środka 2013 roku - może do tej pory istnieją już lepsze monitory za te pieniądze.

 

z góry dziękuję


 

EDIT:

 

Do zastosowań uniwersalnych chyba IPS lepsze od VA, prawda? Wpadł mi w oko również LG 22EA53VQ-P http://www.morele.net/monitor-led-lg-22ea53vq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-21-5-led-fhd-5ms-5mln-1-dvi-hdmi-ah-ips-568592/

 

Tak też waham się między którymś z BenQ z serii GW i może tym LG. Ma ktoś lepsze alternatywy?

 

EDIT2:

 

Przeglądając znany portal aukcyjny w Polsce napotkałem o taki wynalazek: http://allegro.pl/monitor-samsung-24-syncmaster-1920x1200-pva-kable-i3911324446.html

 

24" WIDE ; 1920 X 1200 ; SYNCMASTER 245T

 

Myślę że 16:10 (WUXGA) bardziej trafia w moje wymagania niż 16:9

 

Sprzedawca oczywiście zachwala w jakim to idealnym stanie jest (właściwie to SĄ) monitory. Daje 6 miesięcy gwarancji.

Pytanie jest w jakim stanie sprzęt jest RZECZYWIŚCIE.

Edytowane przez jan7250
Link to post
Share on other sites

Do 500 to raczej nie ma różnicy, sporo się naczytałem jak sam zamawiałem i rzeczywiście ciężko o jakieś odstające sztuki, możesz wybrać coś z tego tematu, jest na bieżąco.
Ja osobiście od 4 dni mam LG'ka i nie mam mu nic do zarzucenia poza zbytnim nasyceniem barw w trybie GAME, ale 4-5 kliknięć w menu i można to ustawić do racjonalnej wartości ;)
 

Jeśli chcesz 16:10 to z polecanych masz NEC AS221WM, moje LG 23" , którego na pc'cie jeszcze dokładnie nie przetestowałem bo czekam na nowe GPU ale za to przy wersji 22,5 GB BR 1080p oglądałem LOTR'a i efekt jest naprawdę dobry, odwzorowanie kolorów, głębia obrazu, jasność wręcz musiałem ustawić na 70% bo powyżej (stwierdziłem to razem z 5 innymi osobami) przy obecnym świetle za dnia to za dużo. Wczoraj zasiadłem też na prawie 6h czytania książki pdf i ekran nie męczy oczu w trybie text. Bez zarzutu także przy nowych tytułach na xbox 360. 

Jeśli nie masz szerokiej wiedzy w temacie, a jeszcze tego nie zrobiłeś to przejrzyj temat drachenfeles'a, który jest typu need-to-know basis przy wyborze (sugerowaniu się specyfikacja) ekranu/monitora, temat znajdziesz TU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...