Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze elemetów LC


Recommended Posts

Witam.

Potrzebuje pomocy w wyborze elementów zestawu chłodzenia cieczą do mojego pc.

w tej chwili jest na cpu jedynie h100i chociaż rozważałem zmianę na cm v8 gts, jednak pod głębszym zastanowieniu postanowiłem od razu wszystko zalać.

 

883n.jpg

 

 

mam nadzieje że obrazek trochę pomoże

Link to post
Share on other sites

Z pamięci

CPU - ek supremacy, raystorm xspc, koolance 370i lub 380i

GPU -  zależy jakie masz karty

pompa - dpc 4.0 (najgłośniejsza i najsłabsza), mcp35x 2 albo d5 (obie potężne i ciche)

wąż - masterkleer (podstawowy), primochill advanced lrt (okropnie ciasny, nadaje się do kolorowych płynów), od biedy też tygon,ale nie wiem jak po dłuższym spotkaniu z kolorem będzie wyglądał

płyny - dp ultra, cała plejada płynów mayhems za wyjątkiem serii aurora

złączki - obojętnie jakie. polecam skręcane. rozmiar złączki taki sam jak rozmiar węża

rezerwuar - kwestia gustu

chłodnice - coolgate, alphacool xt 45 lub ut60, phobya g changer, xspc albo ek (szukaj z niskim fpi)

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
Lista:
Corsair SP120 x5
Coolgate CG120 120mm x1
CoolGate CG240 240mm x2
EK-PSC Fitting 12mm - G1/4 Black x20
EK-RES X3 250 Reservoir x1
Mayhems Pastel Red Coolant - 1Ltr
EK Water Blocks EK-FC770 GTX Full Cover Water Block - Plexi
Primochill PrimoFlex Advanced LRT 7/16" ID - 5/8" OD (11-16mm) Tubing : Clear  x10
XSPC Laing D5 Vario Pump 3 Pin Tacho Cable x1 lub x2
EK Supremacy Clean CSQ Universal CPU Waterblock : Nickel Plexi x1
 
------------------------- Cena : 600-650 funtów  
 

Coś jeszcze trzeba dodać czy już wszystko ?

Link to post
Share on other sites

 

 

XSPC Laing D5 Vario Pump 3 Pin Tacho Cable x1

 

Nie przesadzaj. Jedna pompa spokojnie wystarczy.

 

 

 

CoolGate CG240
 
 

Nie lepiej nexxosy? Nie wejdzie Ci 360+240? Po co mnożyć chłodnice?

 

 

 

Primochill PrimoFlex
 

 

Nie wiem po co się siłować z takim wężem skoro można kupić wąż XSPC który trzyma rozmiar i nie robi problemów z płynami.

 

 

 

Clear  x10

 

Wczoraj robiłem od nowa układ w Enthoo Primo. Można w niej zmieścić ze dwa takie corsairy a i tak zostało mi ~40cm z 2m węża które kupiłem. 3m to rozsądny zapas (jeśli nie masz jeszcze doświadczenia z docinaniem). Jak będziesz myślał co robisz i nie będziesz ciął jak popadnie to 2m starczy aż za świat. 

 

 

 

Coś jeszcze trzeba dodać czy już wszystko ?

Przemyśl jak chcesz rozplanować LC SLI. Może jakiś most SLI? Chcesz je łączyć wężem? Upewnij się że starczy Ci miejsca na złączki.  

Link to post
Share on other sites

Ja swojego coolgate uwielbiam. Jest tańszy a wydajnościowo to prawie to samo.

Z węży xspc jedynym dostępnym w PL jest czarny mat, niezbyt ciekawa opcja. Primochilla można spokojnie w rozgrzanej wodzie rozciągnąć i włożyć na złączkę a lepszej opcji w PL nie ma imo

Link to post
Share on other sites

 

 

coolgate uwielbiam

To chyba że tak ;) U mnie cena praktycznie taka sama. Uważaj tylko przy wkręcaniu wentylatorów bo nexxosy mają ochronne blaszki które utrudniają zrobienie kuku chłodnicy (choć nie zwalniają z myślenia).

 

 

 

Z węży xspc jedynym dostępnym w PL jest czarny mat
 

:( Gdyby się udało dostać przezroczysty to mogę śmiało polecić.

Link to post
Share on other sites

mała zmiana 2x g770 sprzedane a w ich miejsce idzie gtx 780 Posejdon w późniejszym czasie będzie może 2 . Wydało mi się to bardziej racjonalnym rozwiązaniem z racji na hybrydowy system chłodzenia no i pobór prądu, w między czasie być może zrobię jakiś un-boxing lub minirecenzje tego czegoś :)


co do płynu jak często będzie trzeba go wymieniać ?


ponieważ czytałem że ten który wybrałem można trzymać dłużej

Link to post
Share on other sites

Pastela miałem u siebie ponad rok i nic mu nie dolegało. Znudził mi się. Najdłużej trzymano go ponad 3 lata. Generalnie jeśli nic się z nim nie dzieje (nic się nie wytrąca, nie spada przepływ, nie zmienia koloru) to można go trzymać ile się chce. Większość dedykowanych płynów trzeba jednak zmienić raz na 6-9 miesięcy. Wiele osób robi to raz w roku przy "przeglądzie" układu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...