Skocz do zawartości

Dziwny problem z dźwiękiem na zintegrowanej karcie


Recommended Posts

Witam, kumpel podrzucił mi kompa żebym zerknął co się dzieje, bo rzekomo wszystko jest ok a nie ma dźwięku, myślałem że naprawa skończy się reinstalem driverów bądź jakąś inną błahą czynnością, lecz niestety problem jest conajmniej niewytłumaczalny.

Sprzęt: Asrock K7Vm4, Athlon XP 2000+, 1 GB ram, GeForce FX 5200, system XP home premium

co się dzieje: sterowniki zainstalowane, w menagerze urządzeń C-media 97 audio widnieje jako sprawna i włączona, nie ma żadnych wykrzykniczków, trójkącików i błędów, mało tego karta czyta kiedy podpinam głośniki czy słuchawki i widzi że slot jest zajęty, oczywiśnie głośniki i słuchawki sprawne :), a nie ma dźwięku, absolutnie żadnego.

co robiłem: reinstal sterowników starszych i nowszych, upewniłem się czy nigdzie nie jest karta wyciszona, nawet przeinstalowałem system windows, nic i głucho.. jedyne co mi przychodzi do głowy to że karta jest fizycznie zepsuta, ale jedno mi nie dawało spokoju i wydłubałem z szafy stare mobo GA 7Vt600 i przełożyłem wszystkie bebechy, odpaliłem i.......to samo! czy to możliwe ??? miałem głupie pomysły i próbowałem wszystkiego, inny zasilacz inny procesor, inny ram, inna karta graficzna, wszystko z wszystkim mieszałem i żaden zestaw nie miał dźwięku, masakra, jedyne czym to tłumaczę to uwalone obie dźwiękówki na obu mobach, ale to mi się w głowie nie mieści

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Ok wypalę sobie ubuntu i sprawdzę, mogę do Ciebie na PW napisać w razie co? bo raczej temat zaśmieca forum bo niewiele osób się udziela, jakoś jutro się tym zajmę bo dziś mnie wkurzył tak ten sprzęt że się patrzeć już na to nie mogę :D

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to pisz choć chyba wygodniej będzie mimo wszystko na forum, od tego jest a może ktoś coś mądrego wymyśli.

Kabel przedniego panelu AC97 podłączałeś do tej samej obudowy ? Jeśli tak to próbowałeś z wypiętym kablem ?

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Sprzęt wydłubany z budy, więc nie mam przedniego panelu, podpięte wszystko bezpośrednio do dźwiękówki, straszne jaja, 2 płyty i to w każdej konfiguracji, bo wkładałem jeszcze durona 1600, bartona 1800, bartona 2000, radeona 9550 fx-a5200, zasilacz no name który znajomy przyniósł, ale podpinałem też chiefa 500W, różne kości ram, nawet inny dysk podpinałem, oraz 2 systemy różne, jeden który był wgrany a drugi z mojej płyty, i wszystko to samo, nie idzie dźwięku odpalić na żadnej konfiguracji, zawsze gładko wstawał system, sterowniki w dobrej kolejności, chipset, lan, audio, vga, zawsze bezbłędnie się instalowały, żadnych błędów, menadżer urządzeń nie wykazywał żadnego błędu, głucha cisza w głośnikach, no jak żyje to jeszcze czegoś takiego nie widziałem nigdy, a przecież tyle przeszło mi przez łapy płyt na socket 462 i nigdy nie było problemu z audio na żadnej

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...