Skocz do zawartości

Kręcimy i5 4670k - kilka przydatnych rad co i jak??


Recommended Posts

Działa, działa. Tylko to jest bardzo mocny stres test i wymaga większego napięcia proca. Wszystkie rdzenie pracują na maxa.

Powtarzam jeszcze raz do niczego ci to nie jest potrzebne. Gry ci będą śmigać, filmy i inne wymagające programy też. Są fanatycy którzy zostawiają kompa włączonego na całą noc z OCCT lub LinX i później się chwalą.

Link to post
Share on other sites

Hmmm jutro popołudniu zabiore sie za to raz jeszcze... do pracy rano wstać trzeba jak możecie i macie chwilke napiszcie jak dziecku co ustawić i co zrobić żeby poki co to 4.2 Ghz stabilnie działało... i czy za duże napięcie może powodować nie stabilność pracy??

Link to post
Share on other sites

Tylko czasami bywa tak że taki OCCT przejdzie, a po 2 godzinnym graniu w BFa wywali bluescreena. Sam tego doświadczyłem. Tego typu programy są dobre żeby na szybko sprawdzić czy jest stabilnie. A i tak wszystko wyjdzie w praniu przy graniu.

 

Przy okazji zainstaluj też HWMonitor i monitoruj temperatury.

Edytowane przez skunRace
Link to post
Share on other sites
podczas dłuższej rozgrywki w bf3 lub bf4 wysypie

need 2 more voltage clicks

 

 

A kto tu o całej nocy mówi to jest według mnie głupota wystarczy w zupełności godzina a i tak później wyjdzie w codziennym użytkowaniu czy jest stabilny

Dla mnie głupotą jest w ogóle, używanie tych programów. Po co pytam się? Jeżeli wszystko działa.

 i czy za duże napięcie może powodować nie stabilność pracy??

Po pierwsze degradację procka. (szybciej go uśmiercisz)

Edytowane przez Blue PiK
Link to post
Share on other sites

możesz rozwinąć temat ?? 4,2 ustawiłem na 1,25 i działał i na 1,226 i 1,23 też działał bootowało sie... jednak na żadnym z tych napięć nie skończyło testu OCCT wszystkie ukończyły Firemarka Extreme Test... wróce z pracy popołudniu jeszcze będe próbował... prosze tylko o rady jak testować... 4,4 i 4,5 Ghz na różnych napięciach (nie pamiętam wszystkich ale skakałem dosyć sporo po różnych wartościach od 1,23-1,30) i żadne nie zbootowało sie do windowsa przy logowaniu wypieprzało blue screena...


zaznaczam że jedynymi wartościami którymi operuje to mnożnik i napięcie Vcore... nic innego w biosie nie zmieniam może coś jeszcze powinienem??


jeszcze jedna uwaga... na ustawieniach fabrycznych w biosie procek ma ustawione napięcie (teraz moge sie pomylić ale wiem że byłem zaskoczony że tak wysokie) 1,22V. Płyta G1 Sniper z87 Gigusia


napiszcie wasze opinie o 14 zaczne od początku może coś wyczaruje... jeszcze 2 pytania na które prosze o odpowiedź.. czy przy za niskim Vcore sypie blue screena i tak sama czy przy za wysokim ??

Link to post
Share on other sites
Do degradacji dochodzi glownie przez za wysokie temperatury, a nie napiecia.

Totalna bzdura

Temperatura jest drugorzędna. Łopatologicznie ci odp. Proce intela mają wbudowane ograniczniki. Jak temp. jest za wysoka, to zmniejszają taktowania. Za wysokie napięcie powoduje degradacje. Zapamiętaj  sobie raz na jutro. Ja wiecznie żył nie będę.

 

 

za niskim Vcore sypie blue screena

Tylko za niskim

Podkręcanie proca nie jest takie proste jak się wydaje. Jest wiele ustawień w biosie na które trzeba zwrócić uwagę. Jak sam wspomniałeś jesteś zielony w tych sprawach. Nie pomogę Ci, bo jak uśmiercisz proca to powiesz że ja ci tak kazałem, musisz sam wiele poczytać w nacie o OC. Moja rada. Zostań na 4.2GHz

Podaj proca batch#:  XXXXYXXX jest na pudełku. To powiem ci co jest wart. Przy 4.5 GHz może nawet potrzebować 1.47V

A ja myślałem, że najlepszym testem stabilności jest porównywanie hashrate-u na wszystkich rdzeniach podczas kopania Litecoin.

Zapomniałeś tylko, że przy wydobyciu węgla koksującego, ta metoda się nie sprawdza. ;)

Kilka przykładów.

-4670K-

L251A899 (ES - 1.35v 4800 2c/2t 32m Ok, 1.575v 4900mhz FAIL)

L307B070 (4600 1,4 volt CPU Queen test in AIDA)

L307B070 (4500 1,4 volt CPU Queen test in AIDA)

L307B088 (4500 1,4 volt CPU Queen test in AIDA)

L307B088 (4700 1,4 volt CPU Queen test in AIDA)

L307B088 (4600 1,4 volt CPU Queen test in AIDA)

L310B514 (5 GHz boot 1,44 V)

L310B515 (4732MHz 1.4V all cores , 1M 4770 , OCCT stable 4583 MHz 1.352V)

L310B520 (4800 MHz 1,264v 32m, 4600 MHz 1,18 V prime)

L311B286 (5GHz, 1.45v 2C/2T = SPi32M)

L311B438 (1.4V for 5 GHZ on single stage)

L311B438 (4600 1,4 volt CPU Queen test in AIDA)

 

Edytowane przez Blue PiK
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Działam dalej z moją przygodą z OC I5 4670K. Dzisiaj mam zamiar powoli i rzetelnie wszystko wam przekazywać może przetłumaczycie mi to z polskiego na nasze. Co do tego że spale procesor Blue Pik... Trudno wiem jakie ryzyko podejmuje najwyżej będe zmuszony kupić nowy. 2 miesiące bez PC lapek zostanie najwyżej :) Tydzień temu dokładnie, go kupiłem i złożyłem:) nic więcej chyba nie popale ??:) poki co plan na dzisiajeszą noc to stabilnie ustawić 4,2 Ghz na możliwie najniższym napięciu... Prądy mam w piecyku raczej ok G1 Sniper z87 - wszędzie w recenzjach zaznaczają że są pod wrażeniem stabilności napięć sekcji zasilania i PSU: Superflower Golden King 750W 80 + Platinum - tutaj chyba nie trzeba nic dodawać. Ale do roboty.

 

Po koleji będę przekazywał co porzebujecie. Piszcie. Zaczne od napięć jakie podaje OCCT na stockowych zegarach w spoczynku i pod maxymalnym obciążeniem procesora:

 

spoczynek - min. 0,74V - max 1,09V

obciążenie - min. 1.13V - max 1.21V

 

Może coś z tego wywnioskujecie. Bios na ustawieniach fabrycznych (musiałem przywrócić bo  wczoraj nagrzebałem :)) czyli wszysko na AUTO.

 

Numery z pudełka od procka (napisze wszystko co jest bo nie wiem co potrzebujecie):

i5 4670K, 1169438/158/12, 1x 585589, cm5064601464306, cm8064801464506.


czekam na wasze uwagi...

Link to post
Share on other sites

obecnie: 4,2 Ghz

Vrin 1,9V

Vcore 1,225V

1h w AIDA64 - bez problemu, średnia temp. nie przekroczyła 60 stopni.

 

próbuje dalej żeby 4,5Ghz zrobić ale tutaj już mam problem... zmieniam mnożnik na 45 i napięcia co 0,01 i za każdym razem nie chce sie zbootować do Windowsa ;/ ?? sypie blue screena. jakieś crash dump i dużo cyferek :) jakieś opcje??


nie za wysokie te prądy?? jak myślicie?? tak teraz czytam jak inni mają... ale u mnie temp. ok i stabilnie jest....

Link to post
Share on other sites

Mówiłem ci na początku że do 4,2ghz haswelle podkręca się bardzo prosto później zaczynają się już schody  u mnie 4.2ghz robi na 1.152v , 4.3ghz na 1.192V  , 4.4ghz na 1.265V , 4,5ghz na 1.298V  , i tak sie ciesze z tego co mam  bo mogłem trafić znacznie gorzej  . Zauważyłem  że trzeba mieć duże szczęście że by trafić dobrą sztukę która robi 4.5ghz na 1.250V , często  trafiają się gorsze sztuki które robią 4,5ghz na napięciu powyżej 1,350V . Jak mu nie dasz odpowiednio wysokiego napięcia  to nie masz co marzyć  o 4.5ghz . Co do degradacji rdzenia to oczywiście takie zjawisko istnieje  ale  ja na to nigdy nie zwracam uwagi nie zamierzam trzymać dłużej ten procesor jak maksymalnie 5 lat ,  poza tym miałem już trochę Procków  i z wszystkich wyciskałem ostatnie soki oczywiście w granicach rozsądku i nigdy  nie doszło do żadnej degradacji  rdzenia  ostatnio przez prawie 3 lata śmigał   phenom 2 x4 955 be  @4260mhz na napięciu 1.525V ,  absolutnie nic się nie stało procek działa do dzisiaj u znajomego również na takim samym napięciu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...