Skocz do zawartości

core i5 4670k mały problemik :)


Recommended Posts

Panowie. Doradzi ktoś?

 

wczoraj zmontowałem sobie ASROCK Z87 Extreme 3 i wyżej wymieniony procesor

 

Na próbę spróbowałem 4,3 GHz z napięciami w auto. Podczas kilku minut W LINXIE temperatura około 85 stopni (MACHO B/W 140 zalman STG2)przy napięciu 1.25 i zwiecha. Póki co na 4,2 nie próbowałem

 

Aż tak słaba sztuka?

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to Haswell a one w przeciwieństwie do Sandy Bridge nie są lutowane i niewykluczone że pod IHS jest źle zaaplikowana pasta co warunkuje wysokie temperatury.

Niewykluczone że tonie taktowanie resetuje Ci komputer a zabezpieczenie termiczne w procesorze.
Napięcia nie ustawiaj na Auto. To często samo je podbija wraz z OC. Ręcznie ustaw np 1.25-1.3V i sprawdzaj jakie zegary osiągniesz monitorując temperaturę. Sprawdź też jak pod obciążeniem sprawuje się temperatura na stockowych zegarach i napięciach. Jeżeli nadal masz ponad 55-60*C to niestety problem jest pod "czapką" procesora.

Link to post
Share on other sites

tak tak wiem. Po robocie sprawdze jak sie zachowuje na stocku. W sumie wczoraj bylo wszystko na szybko. Winda bez sterow i aktualizacji. Jeszcze raz zamontuje chlodzenie. Jak ustawić ręcznie Vcore na mojej plycie bo chyba nie ma takiej opcji w uefi. Jest adaptive i takie tam :)dobra już obczaiłem "vcore voltage override? tak ?


Właśnie w tym momencie OCCT + AVX przechodzi 30 minut bezproblemowo...do tego cały czas działam na kompie instalka Bf4 przeglądanie netu

 

 

4,4Ghz

Vcore override 1.235

temp max. 83

 

Czy któryś kolegów od 1 do 10 oceni wtępne możliwości :)?

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to koniec mozliwosci przez temperatury, moze jeszcze 4.5 peknie ale lepiej nie miec wiecej niz 85*C

4.5 nie wstaje na tym napieciu? jak nie to obnizaj napiecie zeby bylo jak najnizsze.

 

 

 

Taki zegar na takim napięciu jest ok ale temperatura (o ile prawidłowo odczytana) jest niedopuszczalna. To ten procesor bardzo szybko zużyje.

Nie prawda. Temperatury przy katowaniu z avx sa prawie nie osiagalne przy normalnym uzytkowaniu, a nawet jak do nich dojdzie to na bardzo krotko

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

Chudy podniosles mnie na duchu bo nie chce mi sie wierzyć ze tak slabo :)

 

ale zdaje mi sie ze jesli podniose napiecie to bedzie powyzej 85 stopni


No więc tak

 

 

Zmieniłem wygrzewacz na LINX

 

30 minut na default UEFI 4,2 GHz temp max na jednym rdzeniu 80- PASS

30 minut 4,3 GHz Vcore 1.2  temp max 79        - PASS

30 minut  4,4GHz VCORE 1.25 temp max 83    - PASS

 

Ostateczne testy:

 

z automatu 4,2Ghz LINX 30minut przy napięciu 1.2V    76 stopni najcieplejszy rdzeń

z automatu 4,4GHz LINX 30minut przy napięciu 1.235  78-80 stopni najcieplejszy rdzeń

 

Godzina grania BF4 przy 4,4GhHz temp max 50 stopni

 

Jestem zadowolony :)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...