Skocz do zawartości

Zmiana karty na coś mocniejeszego


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Karta już wróciła z serwisu, naprawiona - serwis dokonał naprawy z użyciem nowych części :D Po oględzinach tak jak przypuszczałem wymienili pamięci... Karta "pieczona" 2h na Furemark + Prime95, temepratury 60 stopni wiatraki na 40% i  wygląda dobrze.

W testach na BF4 dałem 1920x1080@60Hz (max monitroa), ustawienia własne ( all maksymalnie / Ultra poza AA który wyłączyłem). Jestem w szoku :o ... Karta ma spadki 40-50fps :) , średnio chodzi 60-70fps :D  (mierzone w grze fps z konsoli). Wydaje mi się że dla BF4 chyba nie ma sensu zmieniać jej na mocniejszą, ale rozważam zakup czegoś nowszego...

Link to post
Share on other sites

Bo naprawiają, a nie wymieniają na nowe ? Jak uszkodzisz sobie samochód to też oczekujesz wymiany na nowy ? Większość firm w ramach gwarancji albo produkt naprawia, albo odsyła inny egzemplarz, który również trafił na naprawę, aby wymiana przebiegła szybciej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mantle czy directX?

I dobrze wiedziec ze ci naprawili ,a nie wymienili karte. Na pewno nie kupie juz nic Gigabyte.

 

DirectX, stery najnowsze.

 

Bo naprawiają, a nie wymieniają na nowe ? 

 

Karta miała padnięte kości pamięci, stąd zawieszanie. Wymiana pamieci to tylko podgrzanie ich, zdjęcie i nałożenie nowych. 

 

W każdym razie jestem szczęśliwy że karta jest sprawna 8-) Ciekawi mnie tylko czy to, że uszkodzone pamięci wpływały na poprzednie osiągi, gdzie w BF4 maksymalnie miałem około 70fps a teraz czasem nawet skacze do 80-90  :D Może to być też wina aktualizacji od EA oraz najnowszych sterowników.

Karte teraz też współpracuje w niższym PCI-Ex (x8) bo do drugiego slotu PCI-Ex (x8) mam włożoną dźwiękówkę Creative SB Fatal1ty Titanium Professional (PCI-Ex x1) i wówczas port pierwszy PCI-Ex1 (x16) zmniejsza sie do x8...

Link to post
Share on other sites

Ja dostalem nowa xfx 7970. I nie bylo nowy o,zadnej naprawie. Po mailu z opisem usterki mialem powiedziane ze wysla mi druga karte.

Samochod i Karta graficzna, swietne porownanie.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dość często ludzie na forum mają droższe GPU niż przeciętny polski Janusz samochód...

 

Gdyby każda firma zamiast naprawiać uszkodzone karty miałaby wysyłać za każdym razem nówkę, to ceny w sklepach byłyby o wiele wyższe. Daleko mi do bycia walczącym ekologiem, ale wymiana karty na nową z powodu jakiejś małej pierdółki to również skrajne marnotrawstwo zasobów, które na naszej planecie raczej są na wyczerpaniu.

Link to post
Share on other sites

Nowe samochody maja gwarancje ,a nie golf z1998r pana Kowalskiego. Samochod sklada sie z czesci zamiennych ktore sie odkreca i przykeca . Jest zaprojektowany tak zeby poszczegolne podzespoly byly wymienialne. Lutowanie pamieci w gpu za ktory sie zaplacilo jako nowy to Inna sytuacja.

Link to post
Share on other sites

A w czym różni się wymiana pamięci, które dostarczane są przez zewnętrznych dostawców, od wymiany na przykład drzwi w samochodzie ? Myślisz, że karta nie składa się z wielu elementów, które są wymienialne ?

Link to post
Share on other sites

Drzwi to by byla twoja wina gdyby trzeba je bylo wymieniac. Dajmy na to silnik. Przy sprzedazy masz papier z serwisu ze masz nowy silnik wsadzony to tylko sie cieszyc, nawet zwieksza to wartosc. A kolega jak bedzie sprzedawal karte niech poinformuje ze mial pamiec przelutowana, na pewno zyska na wartosci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...