Skocz do zawartości

Zmiana karty na coś mocniejeszego


Recommended Posts

Witam

 

Prosze o informację, która karta (którego producenta) jest najlepsza na dzień dzisiejszy z kart 256bit 2GB DDR5:

 

  • AMD ATI Radeon R270X 2GB 256bit
  • NVidia GTX760 2GB 256bit

 

Pytanie czy jeśli gram w max rozdzielczosć 1920x1080 (głównie FPS, RPG, MMO) jest sens brać GTX760 czy lepiej kupić tańszą R270X :?:

Czy ten R270X zapewni komfortową grę w obecne gry w ustwieniach ultra (komforotową = ok. 50 klatek) :?:

Która z tych kart będzie bardziej wydajna do Battlefield 4 :?:

Czy te karty są w stanie wyświetlać filmy w 3D, np czy jeśli kupiłbym telewizor 3D i podłącze go po HDMI do komputera, to będzie 3D czy musi być specjalna karta  :?:

 

Może jakaś inna propozyja w budżecie do 1000zł  :?:

 

 

Moja obecna koniguracja to:

  • Płyta główna MSI B75A-G43 (rozważam wyminę na MSI Z77A-G45 8-) ale chyba nie ma sensu)
  • Procesor Intel Core i5 3470
  • Pamięć RAM 2x 4GB Kingston HyperX 1600MHz CL9 XMP (rozważam zminę na 2x8GB dla celów wirtualizacji potrzeba wiecej RAM :D )
  • Audio Creative SB Fatal1ty Titanium
  • Dysk SSD Kingston V300 120GB
  • Dysk HDD WD5003AZEX
  • Karta WiFi TP-WN781ND
  • Zasilacz SilentiumPC Deus G1 500W
  • Monitor LG 22" LCD Led max 1920x1080 (DVI)
  • Obudowa Fractal Design Core 3000 USB 3.0

 

Z obecnym Gigabyte Radeon HD7850 2GB OC (GV-R785OC-2GD), który jest aktualnie w serwisie (rozważam wyminę po powrocie karty) zestaw z w/w konfiguracją bierze w stresie (Prime95 + Furemark) około 340W, w spoczynku jest 70-90W. Pomiary sąrzeczywiste i mierzone watomierzem. Czy R270X lub GTX760 da radę z tym zasilaczem czy mam rozważyć wymianę na mocniejszy?

 

Chciałbym tym zestawem pociągnąć do zmiany na nową architekturę Intel jak wyjdzie  :D

Link to post
Share on other sites

GTX 760 to troche wiecej niz R270x . Mam karte taka jak w moim opisie i daje rade na styk z BF4. Ogolnie trzyma na max. ustawieniach 40-60FPS , z nie czestymi , chwilowymi spadkami ok. 30 FPS. Mozna ja jeszcze troche podkrecic. Wiec nie kupowal bym nic slabszego niz jakas GTX760 z dobrym chlodzeniem. Stokowa 760 juz pewnie ladowala by czesciej ponizej 30FPS. Pozdr.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

GTX 760 to troche wiecej niz R270x . Mam karte taka jak w moim opisie i daje rade na styk z BF4. Ogolnie trzyma na max. ustawieniach 40-60FPS , z nie czestymi , chwilowymi spadkami ok. 30 FPS. Mozna ja jeszcze troche podkrecic. Wiec nie kupowal bym nic slabszego niz jakas GTX760 z dobrym chlodzeniem. Stokowa 760 juz pewnie ladowala by czesciej ponizej 30FPS. Pozdr.  

 

 

W ktorym momencie miales na gtx 760 spadki do 30 kl/s?

 

Ja na gtx760 od gigabyte wsyztsko na max (MSAA OFF) mialem na najciezszych walkach 45 fps a tak srednio 60-70 kl/s.

Link to post
Share on other sites

Phenom Tu nic nie ogranicza. Zuzycie karty zawsze 99%. Pisalem przeciez wszystko na max. To msaa tez wlaczone.

Zuzycie procesora max. 70% ,czasami. Przy tej karcie i tego typu grze phenom to zadne ograniczenie. Dwa dni sie bawie wlasnie pod tym katem z BF4 i CoD ghosts. Max.to max, a nie bez msaa.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Ja mam sprzęt taki jak w sygnaturce. Akurat teraz jest OC na poziomie 4Ghz. Gram w rozdzielczości 1680x1050 bo niestety jeszcze monitora nie zmieniłem i mam FPS w granicach od 80-110 na Ultra, mowa o Multiplayerze. Mierzyłem FPS na Kanałach Noushahr 32 osoby. Myślę że na 64 osobowej FPS utrzyma się w okolicach 60-80 kl/s.

Link to post
Share on other sites

@up i reszta: 

 

Panowie czytajcie co jest napisane , najpierw komentarz ze mam za duze spadki FPS na max. ustawieniach , tylko ze dla was max. to taki z wylaczonym MSAA , a teraz informacja ile mam klatek w 1680x1050 skoro autor tematu wyraznie pisze o FHD i komfortowa gre na ustawieniach ultra w BF4. Po co komu taka informacja. Ustawiajac "ultra" w BF4 to max. ustawienia z MSAA. I po co do takiej "slabej" karty krecic ten procesor , przy takim monitorze. Pewnie by ograniczal 760-tke bez tego OC bo Phenom jak stwierdziliscie kompletnie sie wyklada. Pozdr. 

Link to post
Share on other sites
Podałem te dane, żeby autor orientacyjnie wiedział na czym stoi. Ma mocny procesor więc spadki fps będą dużo niższe niż w Twoim przypadku. Tutaj ciekawy filmik http://www.youtube.c...h?v=XDY6WbsiVdU

 

Wez chlopie daj spokoj. Jak nie mozesz sprawdzic u siebie bo masz kiepski monitor to mi filmow z YouTube nie wklejaj . Obejrzyj dokladnie ten film i zobacz ze kilka razy FPS spada do ok. 30!!! I to raptem przy 6 min nagrania. Koles w opisie tego filmu ma napisane "BF4 4xmsaa 40-60 FPS , a ja napisalem 

 

 

Ogolnie trzyma na max. ustawieniach 40-60FPS

 

Czytaj co napisalem ! :> Procesor mi nic nie ogranicza w tym przypadku. Tak jak napisalem caly czas monitoruje zuzycie karty i procesora. Wez juz nic nie pisz jak nie masz do napisania, albo przeczytaj wszystko uwaznie. Naczytales sie jaki to AMD jest ble i intel super ze teraz ciezko to zrozumiec. Wiec tak, intel jest lepszy ,ale nie przy takiej slabej karcie i tego typu grze. Pozdr. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu :) brać GTX760 cz R270X? Duża różnica jak dla mnie będzie na moim sprzęcie? Warto dokładać do GTX760 I jakiej firmy kupić najlepiej kartę? Gigabyte? MSI? Asus? EVGA? Sapphire?

Link to post
Share on other sites

OK. Przejrzałem temat "Jaki GTX 760", raczej tam nie ma konkretów co i jak więc może tak:

 

Która z tych kart będzie najlepsza:

 

MSI GF GTX760 2GB DDR5 256bit PCI-e Twin Frozr OC z NVIDIA GeForce Experience (925zł)
 
Gigabyte GF GTX760 2048MB 256Bit PCI-E OC z NVIDIA GeForce Experience (919zł)
 
ASUS GF GTX760 2048MB 256bit PCI-E OC DirectCU II z NVIDIA GeForce Experience (925zł)
 
Jeśli chodzi o sklep, z którego biorę to będzie w 99% Proline gdyż liczę na wymiane serwisową mojego HD7850 i wówczas dopłacę do GTX760. Jak nie bedzie wymiany to rozważę sprzedaż HD7850 i kupno GTX760 gdzie indziej...
Podkręcać nie będę, karat powinna być cicha w obciążeniu ale bez przesady. GTX 770 chyba nie ma sensu brać do mojej konfiguracji tym bardziej że mam podstawowy monitor LCD Led 1920x1080 60Hz...
Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

I jak masz pieniadze na gtx 770 to czeu nie. GTX 760 do FHD jest na teraz ok ,ale 770 do twojego systemu tez bedzie pasowac i na pewno w 100% ja wykozystasz. Zobacz jakie wymagania ma teraz Crysis3 nawet w 1080p. Chyba ze kompletnie cie ta gra nie interesuje.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

To ok. Gtx 760 od msi to dobry pomysl. Karta ogolnie wyglada swietnie. Mialem wczesniej kupic referenta , ale zobaczylem msi i jak sie podkreca w kilku testach, prawie do poziomu stokowej 770tki. Bardzo cicha i max. 65 stopni. Troche plytka kiepsko sie prezenyuje wizualnie. Ma taki brazowy kolor, ble. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Ale chyba jeśłi nie będę podkręcał to lepszy bedzie ten Gigabyte, ma bardzo dobre chłodzenie...

 

A jak z zasilaniem? SilentumPC Deus G1 500W wystarczy czy musze zmieniać na coś mocniejszego?

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Musisz zapytac kogos kto sie zna lepiej na zasilaczach. Jesli to dobrej jakosci,zasilacz to powinien wystarczyc np. do GTX 770. Widzialem rozne opinie i zalecenia producenta karty. Jedni mowia ze 500w do 770tki to za malo ,albo na styk i zasilacz moze sie przegrzewac inni ze wystarczy. Osobiscie wolal bym miec troche wiecej zapasu mocy.

Sorka nie przeczytalem poprawnie posta. Tak do gtx 760 ten zasilacz spokojnie wystarczy nawet z OC . Myslalem ze COs lepszego w sensie wyzszy model karty.

Sory za balagan, z telefonu pisze.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście wolałbym dołożyć i kupić używkę lub nówkę gtx 770. Sądzę że wydajność sama mówi za siebie. U mnie BF4 i Ghost chodzą na multiplayer na ultra. przy nie kręconym 2700k. U ciebie kolego będzie podobnie.. tak więc frajda będzie na pewno. 

Miałbym wybierać 760 vs 770.... Zdecydowanie 770.  Wydajność w grach jest w granicach 20ponad % nad gtx 760. Jeszcze jak ktoś chce podkręcić 770 to juz w ogóle przepaść.

Link to post
Share on other sites

@up

ok , a co myslisz o tym zasilaczu co ma autor tego tematu wlasnie do gtx 770?

 

No zasilacz hm.. są tutaj co mają te karty na 500w. Lecz sądzę że to są zasilacze na granicach. Nie jestem w tym ekspertem:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czekam na decyzję serwisu... Teoretycznie do 2 lutego muszą się wywiązać z 21 dniowego terminu... Liczę że sprawa się wyjaśni w przyszłym tygodniu :menda: . Akurat wypłąta będzie 8-)  to się wszystko rozwiąże  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...