Skocz do zawartości

Reset kompa i zawiecha


Recommended Posts

Dzisiaj miałem problem, komputer najpierw zamulił się tak że nie można było ruszyć myszką, po resecie komputer uruchamiał się i zaraz resetował, dopiero po wyłączeniu zasilacza i włączeniu zaczął normalnie działać ale komputer od razu wywalił prośbę jaką chcę wersje biosu (jakbym resetował bios), zaraz po złożeniu miałem to samo, drugie pytanie to czy w cpu-z procesor powinien być pokazywany z prędkością 1,6mgz (jakby sam sobie zniżył taktowanie) działa tak np z firefoxem, czy ciągle powinien pracować ze swoim 3,1.

 

setup

mobo-gigabyte ga-z68ap-d3
cpu-i5 3350p
ram-crucial ballistix 4gb 1600mhz cl8
psu-evga 80+ bronze 500w
gpu-gainward gts 450 512mb ddr5
hdd-seagate 1tb i samsung 0,5t

 

http://oi40.tinypic.com/2yxq4cp.jpg

Link to post
Share on other sites

Cześć, co do procesora, to wszystko jest normalnie, gdy nie ma co robić włącza się oszczędzanie energii i obniża sobie taktowanie (mnożnik).

Co do problemów z komputerem, to przyczyn może być sporo od problemów z ramem, zasilaczem, po problemy z samą płytą główną lub softem. Jaką masz wersję biosu? :) .Mam taką samą płytę, bios resetowałem w niej już kilka razy podczas prób podkręcania i nigdy nie wyskakiwał mi napis o "wyborze wersji biosu".

 

ps. podczas tej "zamuły" co dokładnie robiłeś, bardzo obciążyłeś go? Jakie masz temperatury podczas obciążenia na cpu i mobo?

Edytowane przez darth_moll
Link to post
Share on other sites

nie był wogole obciążony (tylko firefox włączony ale komputera nie ruszałem ponieważ pracowałem na laptopie) ale pracował 12 godzin ponad, co do biosu mam ua9. w obciążeniu max 58 stopni.ram mam w slot nr 3 podłączony (1 kość),może go zmienić na 1?

Edytowane przez pr000
Link to post
Share on other sites

gdzie mogę sprawdzić temperaturę socketu? mam zainstalowanego speedfan, cpu-z i core temp ale nigdzie nie widzę takiej opcji.

 

 

mógł przyczyną być źle podłączony przycisk reset do mobo?

Edytowane przez pr000
Link to post
Share on other sites

Jeżeli przycisk reset zaciął się mógł się resetować ale nie do tego stopnia że resetuje ci bios.Temperatura socketu jest różnie oznaczona na różnych płytach.Musisz poczytać jeszcze o płycie głównej i oznaczeniach temperaturowych w biosie.

Link to post
Share on other sites

znalazłem tylko coś takiego jak system temperature wynosi 34 stopnie, procesor 29, dzisiaj komputer pracował od 6 rano i narazie jest dobrze.

 

sprawdziłem w HWMonitor na płycie maksymalna temperatura to 34 stopnie i to jest chyba temperatura socketu przynajmniej tyle wyczytałem z innych stron.

Edytowane przez pr000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...