Skocz do zawartości

Laptop upadł na ziemię...


Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem Lenovo y580 i dzisiaj ten laptop spadł na ziemię z około 80-100cm.

Laptop był w torbie ochronnej, i nie spadł na "płasko", tylko na tył, gdzie są zawiasy od matrycy i bateria.

Uderzenie dodatkowo mogły zamortyzować gumowe "nóżki", bo laptop chyba właśnie tak spadł na te nóżki.

Po upadku wyskoczyła mi bateria, ale nie urwała zatrzasków ją mocujących, gdy ją włożyłem laptop działa jak należy. Sprawdziłem głośniki, porty USB, matrycę, wydajność w grach nic się nie zmieniło.

Dysk HDD przebadałem HD Tunem screen:

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/703/yfse.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/823/zw6u.jpg 

I pojawił się jeden warning, to wina upadku czy np. wirusa, dodam że wcześniej nie badałem Dysku

więc nie wiem czy był taki komunikat wcześniej?

I mam jeszcze jedno pytanie, narazie wszystko działa bez zarzutu, wydajność wydaje się być taka sama

ale czy jest możliwość, że przez ten upadek np. za tydzień pod wpływem zwykłego postawienia laptopa na stolik coś się w nim obluzuje/pęknie i przestanie działać, albo czy w przyszłości może spaść jego wydajność właśnie przez ten upadek?

 

Bardzo proszę o odpowiedź, bo trochę jestem przejęty...

Pozdrawiam.

Edytowane przez kulik007
Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio upuściłem telefon ;(( jak myślicie płytka na która spadł może mi pęknąć lub skruszyć sie za jakiś czas ? czy może lepiej ja teraz omijać ?

 

I nie napisałem tego bezcelowo fakt masz szczęście ze nic nie złamałeś ani ekran nie padł i napewno troche na wytrzymałości stracił ale sprzed ktory nie upadł moze sie szybciej rozpasc to tez duzo zalezy od egzemplaza tak wiec niema sie czym przejmować :)

 

hmm co do dysku to one maja w specyfikacji napisane przeciążenie jakie wytrzymują podczas pracy oraz w spoczynku a nie wiem jaka siła wystepuje podczas upadku z 100cm a 2 foto sie nie otwiera to nie wiem co to za ostrzeżenie.

Edytowane przez Terrorek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...