Skocz do zawartości

Gelid Icy Vision na Asus GTX 770


Recommended Posts

@Bakak:

Czym sprawdzasz temperaturę VRM?

 

@up:

Gigabyte i odbiór 450W ciepła... hehe dobre, ten cienki niby duży radiator :D Chłyt marketingowy niezły.

W Gelidzie chwalę sobie ciszę podczas obciążenia karty bo wentylatory pracują cały czas na 50%. W Asusie rozkręciłoby się do 3k rpm a wtedy już tak fajnie nie jest ;)

Zgadza się po rozkręceniu chłodzenia stwierdzam że to padlina cienki radiator wszystko na jednej cienkiej płytce z aluminium sekcja + ram ten W3 wygląda na karcie okazale ale jak się zdejmie i rozkręci czar pryska

i już wszystko jasne u mnie ląduje gelid.

a jeszcze jedno pytanie do autora czy niema żadnego problemu z montażem wiem że montowałeś na asusie a ja mam gigaszrota

Edytowane przez krisuwa-k1
Link to post
Share on other sites

@Bakak - u mnie VRM osiąga 86* podczas męczenia kombustorem, ciągle wiejące wentylatory na 50%. Nie wiem czy to duża temperatura dla VRM czy nie... Proszę mnie naprowadzić bo nie wiem czy podejmować jakieś kroki. Radiator na sekcji mam ten co daje Asus bo od Gelida nie chciało mi się babrać tymi malutkimi radiatorkami ;)

 

@up:

Problemu żadnego nie będzie, ten Gigabyte wygląda prawie że identycznie po rozebraniu jak Asus. Montaż jest bardzo prosty, jeśli byś miał problemy to śmiało pisz na PW :)

Link to post
Share on other sites

Twój Gigabyte może nie mieć tego czujnika, o którym pisze Bakak.

Mój Gigabyte 7970 OC nie miał - przynajmniej GPU-Z tego nie pokazywał.

Co do poboru prądu to Twój Gigabyte wcale nie pobiera 450W.

Według testu max 232W - różnica więc znaczna.

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_770_WindForce_OC/25.html

Link to post
Share on other sites

Pisałem do pana ze sklepu w sprawie wykonania plomb na śrubki i dowiedziałem się, że jest możliwość wykonania takowych  :peace:

 

Cena za naklejki, które pewnie wystarczyłyby dla każdego w miarę "aktywnego" użytkownika to nie całe 300zł.

Link to post
Share on other sites

Do radeonow gelid daje jednolity radiator do przykrecenia na sekcje, jest on dosc maly i u mnie sekcja w BF4 potrafi dojechac do 100*C gdy wentyle chdza na okolo 50-60% jak je rozkrece na maks to temp na sekcji spada ponizej 80 st. Ale wtedy cicho nie jest.

 

Ostatnio dolozylem radiator na rewers karty i jest chlodniej o jakies 5 st.

 

Co do krytycznej temperatury na radeonach 7970 to wynosi ona 115 st. Jak ma się około 20 st. zapasu to nie trzeba się martwić.

 

Dla GTXow to jest chyba 100st. Max co one są wstanie znieść, więc masz jeszcze zapas ;)

Link to post
Share on other sites

dokładnie wszystko zależy od sztuki u mnie ten radiatorek sobie nie radzi temp jest nawet ok ale hałas powyżej 44% to jest masakra ja lubię cisze a nie suszarki jak ktoś ma ustawione wentylatory na auto i ma niskie temperatury to niewierze że ma cisze zastanawiam się jeszcze nad zamontowanie kompaktowego chłodzenia z sygnatury ale gdzie kupić radiatory na sekcie i pamięć?

Twój Gigabyte może nie mieć tego czujnika, o którym pisze Bakak.

Mój Gigabyte 7970 OC nie miał - przynajmniej GPU-Z tego nie pokazywał.

Co do poboru prądu to Twój Gigabyte wcale nie pobiera 450W.

Według testu max 232W - różnica więc znaczna.

http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_770_WindForce_OC/25.html

ja to wiem chodziło mi raczej o to że jest wstanie odprowadzić z rdzenia a nie że karta tyle wydziela ale dzięki za info Edytowane przez krisuwa-k1
Link to post
Share on other sites

@Bakak:

No niby jest zapas ale w lato już go nie będzie jak przyjdą gorące dni :/

 

@up:

Dasz kompakt na gtx 770 i kupisz radiatory na sekcję i pamięć to pamiętaj o dodatkowym nawiewie dla tych radiatorów bo możesz nie mieć za ciekawie z kartą.

Link to post
Share on other sites

radiator zrobię sam mam materiał bo te kupne to śmiech na sali szczególnie na sekci zasilania oczywiście nadmuch będzie a może i dwa myślę nad ENERMAX UCTB12 TB SILENCE 120mm jak bene działał to zdam relacje

Edytowane przez krisuwa-k1
Link to post
Share on other sites

To może Panowie coś takiego.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/alpenfohn-peter-2-chlodzenie-karta-graficzna-cena-specyfikacja.html

 

Mi zawsze podoba się opcja własnego wyboru jakie wentylatory mają być na tym chłodzeniu. Możesz tu dać 120mm (np Enermaxy UCTB) lub jakieś 140. Jedyna wada to wielkość i cena.

W gelidzie znowu nie da się bez rzeźbienia zmienić tych wentylatorków, z których jakością podobno różnie bywa, choć na 50% to raczej wszystkie będą ciche.

 

Pozostaje chyba najwydajniejszy i najlepszy układ chłodzenia GPU (ale i najdroższy i ktrowiasty)

http://www.frazpc.pl/artykuly/925084-1,prolimatech-mk-26---test-najlepszego-chlodzenia-dla-gpu.html

Wydajność, cisza i możliwości imponujące. Cena jednak także.

 

W sumie gelid wychodzi najtaniej.

Link to post
Share on other sites

piękna rzec nic mi nie mów ale w sumie do karty za 1000zł nie opłacalna do r9 290 bym się pokusił spróbuje coś sam wykombinować może gelid plus te Enermaxy

a widział ktoś gtx 770 z kompaktem na plecach jakby co dajcie linka bo wszędzie na staruszkach to widzę 480,580 zdarzyło mi się widzieć na 680 ale na 770 jeszcze nie

Link to post
Share on other sites

Gelid będzie trochę wydajniejszy, z głośnością pewnie podobnie na stockowych wentylatorach. Jedyne co słabo wspominam z Accelero to słaba taśma/klej na radiatorkach od pamięci i sekcji. Przy HD5870 musiałem dokupić osobno klej termo i przytwierdzić je na stałe.
http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2012/01/Accelero-Mono-Plus-vs-Twin-Turbo-II-vs-Icy-Vision-rev-2-Wydajno%C5%9B%C4%87.png

Link to post
Share on other sites

Więc tak u mnie siedzi Accelero Twin Turbo II temp spadły i to znacznie ale nie tak jak u kolegi i teraz pytanie jakie kupić wentylatory do tego radiatora bo orginalne uszkodziłem pewnie poszła jakaś dioda czy coś tam nie wiem co by tu dać 90mm czy 100mm albo 120mm obecnie mam zamontowane 2x120 enermax TB 800obr/min i nie dają rady mają być ciche i wydajne ale nie za kosmiczną sumę kwota około 50zł mogą być używki temp na tych enermaxach to furmark 73c gry od 60-70c valley1.0 63c

Link to post
Share on other sites

Nie no 7stopni to też jest lepiej ale nie za dobrze, tzn nie warte zapłaty tych kilku stopni. Napisz może do firmy arctic czy nie da się kupić samych wentylatorów, wtedy chyba byłoby najlepiej :)

 

Tak wgl to temperatura VRM dobiła do 90* - nie wiem czy się martwić czy nie, może termopad pod radiatorem Asus dał taki kiczowaty jak i pastę na GPU... Dziś sprawdzę to z termopadem Phobya'i.. ;/

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Więc tak u mnie siedzi Accelero Twin Turbo II temp spadły i to znacznie ale nie tak jak u kolegi i teraz pytanie jakie kupić wentylatory do tego radiatora bo orginalne uszkodziłem pewnie poszła jakaś dioda czy coś tam nie wiem co by tu dać 90mm czy 100mm albo 120mm obecnie mam zamontowane 2x120 enermax TB 800obr/min i nie dają rady mają być ciche i wydajne ale nie za kosmiczną sumę kwota około 50zł mogą być używki temp na tych enermaxach to furmark 73c gry od 60-70c valley1.0 63c

No ale przecież to bardzo dobre temperatury.

Link to post
Share on other sites

No ale przecież to bardzo dobre temperatury.

wiem ale może być pewnie o 10c jeszcze  mniej z innym wentylatorem na pokładzie bo 800obr/min to za mało 

Ehh

Jak to je uszkodziłeś? Nie kręcą się?

 

co do wentyli to możesz kupic cos takiego: http://www.arctic.ac/eu_en/products/cooling/vga/turbo-module.html

 

http://aab.com.pl/pl_PL/p/Arctic-Cooling-Turbo-Module-Accelero/1998

 

Miałem to kiedyś na accelero S1 i świetnie się spisywało. wentylatorki są małe ale ciche i wydajne :D

bawiłem się i chyba upaliłem 1 wentylator szkoda co byś polecił na ten radiator ? prócz tych co podałeś  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...