Skocz do zawartości

Gelid Icy Vision na Asus GTX 770


Recommended Posts

Tzn tak... 90 to dobijało w budzie zabudowanej w furmark czy kombustorze.

W grach 81*. Po zdjęciu zabudowy i dodaniu dodatkowego nawiewu na kartę parę stopni mniej ale dalej te chłodzenie wkręca się na obroty takie że szkoda gadać.

Chłodzenie z 660ti dali na 770tkę... super.

A o OC to ja mogę sobie pomarzyć. Chyba że na chwilę, co najgorsze ja nie jestem jedynym z taką gorącą kartą od Asus'a. Zdarzają się osoby co mają po 65-70* ale to mało kto. Nie wiem od czego to jest zależne. Nawet sprzęt miałem wystawiony na zewnątrz budy. Nie wiem czy to jest kwestia małych chińskich rączek które np. nie dokręcają chłodzenia należycie albo czegoś innego ale układ 770 jest gorący jak stare gtx470...

 

@EDIT

Nie mogę edytować więc napiszę - pewnie się sklei post :)

 

Dziś zabrałem się za rozkręcenie karty, pasty na radiatorze że można by było wysmarować 3 takie karty do tego twarda jak modelina - pozbywałem się jej dobre 30minut. Położyłem nową świeżą cienką warstwę MX-2 - EFEKT? 

 

Poprzednio podczas gry w Sleeping Dogs - 80-81* i zbijanie zegarów.

Po wymianie - 74* i boost na stałym poziomie 1176MHz...

 

Wiem wiem... Gwarancja właśnie opuściła tą kartę ale mnie to nie interesuje. Wszystko się kiedyś psuje.

 

W przyszłym tygodniu po zamontowaniu Gelid Icy Vision dam znać jak temperatury :)

Edytowane przez vuodi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie utrata wartości przedmiotu mnie boli tylko to że nie mam teraz wyłożyć 2-2,5tys na komplet do schłodzenia karty i i5.

Niestety przycisnęły mnie inne priorytety i muszę się póki co ratować air cool :)

Co nie zmienia faktu że w przeciągu parę miesięcy może się to zmienić :evil:

Edytujemy! :

 

Obiecałem że jak zamontuję Gelid Icy Vision to pochwalę się temperaturami, więc tak:

 

Męczenie karty kombustorem dało wynik 65* przy 50% obrotów wentylatorów. Żeby nie być gołosłownym łapcie screen'a ;)

 

http://i.imgur.com/DFqRH93.jpg

 

 

W grach natomiast wartość taka się nie ukazuje :) W grach dobija do 60-62* max.  A i tak gram z włączonym V-sync więc większość tytułów nawet nie zdoła rozgrzać do 60* ;)

 

Podsumowanie krótkie:

 

Asus DCU II (tak jak wyszedł z fabryki) - 81* w grach i zrzucanie taktów ... błeee...

Asus DCU II (po nałożeniu pasty mx-2) - 70-75*  w grach i boost na stałym poziomie 1176MHz, bez throttlingu ale dalej gorąco.

Gelid Icy Vision - jak widać na powyższym screenie kobustor potrafi kartę rozgrzać do 65*, gry tak jak pisałem wyżej. A to wszystko przy 1000obr/min czyli 50% prędkości. Pokuszę się na zrzucenie obrotów na 35-40% wtedy powinno być całkiem niesłyszalnie i temperatury na godnym poziomie.

 

Fakt faktem teraz trzeba się modlić by karta nie padła bo gwarancja opuściła tą kartę :wariat:

 

Bonus:

Tak się prezentuje :D

 

http://i.imgur.com/0s3vc4z.jpg

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

Tak, była jedna na śrubie chłodzenia. Myślałem że uda się z suszarką ale zobaczyłem że to krusząca się więc nie było wyjścia :P

 

Dla mnie liczy się temperatura - a wygląd... i tak ja widzę od strony backplate i bok z masywnymi żeberkami :D

Link to post
Share on other sites

widzę że warto wymienić chłodzenie ja mam podobny problem z gigaszrotem niby temperatura w normie gry 70-78*ale hałas nie do wytrzymania te trzy pierdoszki nie dają rady rozebrałem chłodzenie i nie wygląda na takie które by miało odebrać 450w ciepła poluje na Gelid Icy Vision i myślę że sprawdzi się o wiele lepiej .

Link to post
Share on other sites

@Bakak:

Czym sprawdzasz temperaturę VRM?

 

@up:

Gigabyte i odbiór 450W ciepła... hehe dobre, ten cienki niby duży radiator :D Chłyt marketingowy niezły.

W Gelidzie chwalę sobie ciszę podczas obciążenia karty bo wentylatory pracują cały czas na 50%. W Asusie rozkręciłoby się do 3k rpm a wtedy już tak fajnie nie jest ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...