Skocz do zawartości

Robimy Gry! Chcesz pomóc?


Recommended Posts

"Cooler Soft" (czyli my) poszukuje informatyków ,którzy pomogą nam zrobić grę. Plan ,fabułę, muzykę mamy ,ale sami nie zrobimy tego. Więc jeśli ktoś znajdzie się chętny do pomocy niech napisze GG:13726421.

 

A teraz o grze ,będzie to platformówka 2,5D czyli niektóre elementy 2D niektóre 3D. Jednak może zrobimy wszystko w 2D. Będzie to Little Big Planet na PC. Podobna fizyka, ulepszony edytor, opcja budowania przeciwników i samochodów jak i pułapek. Ja zajmuje się robieniem lvl i fabułą no i oczywiście pisaniem gry. Mój kolega dźwiękami i piosenkami. Chcemy postawić w tej grze nacisk na fabułę ,która zapewni ok. 12h zabawy + czas w edytorze i zabawy poziomami innych graczy, które można będzie pobrać z naszej strony (narazie w budowie). Chcemy też ,aby nasza gra miała świetną fizykę np. przesunięcie obiektu, gdy stoję na bananie po jednej stronie druga się przechyla. Wiecie o co chodzi :D Gra ma być na max. 4 graczy można grać we 2 na klawiaturze lub podpiąć pady. Myślę że gra będzie sprzedawana za 50 zł. Dla osób, które pomogą za darmo no i oczywiście część zysków. Nasza gra będzie dzieliła się na rozdziały w którym będzie po 5 poziomów i kilka bonusowych. Postacie ,którymi przyjdzie nam sterować to "szmaciaki" ,ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Będzie można je dowoli przebierać, malować i co najważniejsze ulepszać. Każdy może posiadać przy sobie max. jedno ulepszenie. Wybierać nam przyjdzie z lepszych skoków, szybszego biegania, większej wytrzymałości. W levelach co jakiś czas i w menu będzie można zmienić aktualnie posiadane na inne.

 

Więc jeśli umiesz programować i masz wolną chwilkę przynajmniej raz w tygodniu by nam pomóc napisz. Nie zawracaj nam głowy jeżeli nie będziesz miał czasu. Mamy nadzieje ,że nam pomożecie i w przyszłości "Cooler Soft" będzie tak znaną marką jak EA czy Ubisoft. Jeśli się nam uda na pewno zrobimy więcej gier. Mamy plan stworzyć strzelaninie FPP. Jeśli tylko nam pomożesz!

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Życzę chłopakom powodzenia. Jednak z doświadczenia wiem, że spora droga przed Wami i jeszcze napotkacie tyle schodków na drodze, że to tak łatwo nie będzie. Jeśli program ma być komercyjny, musi spełniać pewne kryteria, z którymi zetkniecie się oby w trakcie tworzenia, a nie wtedy, gdy program będzie gotowy do dystrybucji.

Link to post
Share on other sites

A ja mam nadzieje, że przemyślicie cenę 50 zł. To chyba za dużo prawda? Poza tym "bycie tak znaną marką jak EA i Ubisoft" to chyba za wysokie progi, może jako cel założyć sobie wygranie z Topware lub Techlandem :D

 

I zgadzam się, że to bardzo ambitny plan jak na 20 latka nie mówiąc już o trzynastce...

Jestem jednak zdania, że zaangażowaniem można nadrobić różnicę tak więc powodzenia.

 

A i jeszcze jedno: może na początku stworzycie coś prostszego może coś w Java? Nie za szybko rzucacie się na głęboką wodę?

Link to post
Share on other sites

Do autora się nie opyla robić ja robiłem mapę mojej szkoły do cs source skończyłem i wrzuciłem na rapida link wygasł i lipa teraz wszystko przepadło. A taka fajna mapka była :P Można było postrzelać do nauczycieli :(

 

No chyba że to będzie gra typu GTA 2 lub MARIO Super Bross. I życzę powodzenia :o

Link to post
Share on other sites

Do autora się nie opyla robić ja robiłem mapę mojej szkoły do cs source skończyłem i wrzuciłem na rapida link wygasł i lipa teraz wszystko przepadło. A taka fajna mapka była :P Można było postrzelać do nauczycieli :(

 

No chyba że to będzie gra typu GTA 2 lub MARIO Super Bross. I życzę powodzenia :o

Racja - nie rzucajcie potem gry na rapida gdy nie macie jej nigdzie na dysku zapisanej :o

 

Co do samego pomysłu to takie pytanie: co już macie? bo mam nadzieje, że nie same pomysły

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Na razie nic nie mamy jeszcze ale wiecie jak to jest miałem bardzo mało czasu jeszcze ostatnio w Hiszpanii bylem więc wiecie. Jednak mamy już 6 osób w teamie i wpadliśmy na pomysł by zrobić grę 3D jedną z trzech: Snajpera, MMO Z grafiką niczym w gothic 4 i ważną rzeczą która może się nie spodobać czyli systemem walki który nie będzie opierał się na zaznaczeniu postaci którą chcemy zaatakować lecz jak w gothicu 2 i 1 z większą ilościom kombosów itp. i 3 propozycja GTA MMO czyli miasto w którym nie ma NPC-tów sami gracze. Każdy na start dostanie swój numer teflonu mieszkanie i będzie musiał zarabiać jako gangster zwykły obywatel albo policjant. Czyli gta z większą ilością opcji jak zaproszenie kolegę na przebiegnięcie się po parku czy zagraniu w kręgle. Nie zrobimy jednak tego tylko my po prostu porozmawiamy np. z City Interacitive bo słyszałem o tym ostatnio ,że twórcy poszukają takich ludzi jak my na koniec dodam że jeśli się nie uda to mam nadzieje że ktoś z was pomoże można przecież osiągnąć wszystko co się chce.

 

P.S. Przepraszam za bark przecinków :wariat:

Link to post
Share on other sites

Na razie nic nie mamy jeszcze ale wiecie jak to jest miałem bardzo mało czasu jeszcze ostatnio w Hiszpanii bylem więc wiecie. Jednak mamy już 6 osób w teamie i wpadliśmy na pomysł by zrobić grę 3D jedną z trzech: Snajpera, MMO Z grafiką niczym w gothic 4 i ważną rzeczą która może się nie spodobać czyli systemem walki który nie będzie opierał się na zaznaczeniu postaci którą chcemy zaatakować lecz jak w gothicu 2 i 1 z większą ilościom kombosów itp. i 3 propozycja GTA MMO czyli miasto w którym nie ma NPC-tów sami gracze. Każdy na start dostanie swój numer teflonu mieszkanie i będzie musiał zarabiać jako gangster zwykły obywatel albo policjant. Czyli gta z większą ilością opcji jak zaproszenie kolegę na przebiegnięcie się po parku czy zagraniu w kręgle. Nie zrobimy jednak tego tylko my po prostu porozmawiamy np. z City Interacitive bo słyszałem o tym ostatnio ,że twórcy poszukają takich ludzi jak my na koniec dodam że jeśli się nie uda to mam nadzieje że ktoś z was pomoże można przecież osiągnąć wszystko co się chce.

 

P.S. Przepraszam za bark przecinków :wariat:

Grafika jak w Gothic4?? każdy dostanie numer teflonu?? bark przecinków?? sory ale grafika niczym G4 powstaje za miliony złotych poza tym przed robieniem czegoś tak skomplikowanego jak gry polecam przeczytanie słownika :wariat: Choć życzę Wam jak najlepiej to sukcesu niestety nie wróżę...

Link to post
Share on other sites

6 ośob to bardzo mało

 

masz 13 lat autorze tematu

więc myśle że to twoje tylko marzenia

ale próbować można

6 osób to w nie których produkcjach gier

graficy i jeszcze wiecej

np.Company of Heroes , Company of Heroes Oppsing fronts , Comapny of Heroes Tales of valor

gra produkcji "Relic ______________ dalej nie pamiętam "

 

żeby zrobić dobrą gre trzeba gdzieś 2 lub 3 a nawet 4 lat

więc pewnie to wam prędzej czy pużniej się znudzi

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...