Skocz do zawartości

Monitor 22-23 cale na pivot do internetu


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuje doradctwa przy wyborze monitora.

 

Wymagania:

- Koniecznie pivot

- Jakość, żeby siedzenie godzinami nie męczyła oczu.

 

Zastosowanie:

- Internet - strony internetowe.

- ZERO GRANIA!

- Po części jako drugi monitor do debugowania kodu stron www z głównym monitorem gdzie pisze kod - 24cale.

 

Moje 24 (1920x1200) cale w pivocie/pionie wydaja mi sie za duże, raczej nie widze potrzeby by drugi monitor miał być postawiony w normalnym trybie poziomym (nie pivot pion) dlatego szukam czegoś o mniejszych gabarytach.

 

Co polecicie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Brałem je pod uwagę, ale posiadają one matryce TN, więc skreśliłem je na starcie, gdyż miałem kiedyś do czynienia z ekranem na TNce i kąty widzenia mnie "rozwaliły" Jednym słowem masakra była porównując do matrycy spva na której pracuję na co dzień.

 

Eizo również zanim przyszła moda na IPS robił matryce na TN i jakośc była ale EIZO to inna półka/jakość.

 

Jakieś dane motywujące czemu polecasz te modele? +/- 100zł więcej a jeden cal mniej niż dell etc..

Link to post
Share on other sites

bo to wyświetlacze typowo biurowe czyli do ślęczenia nad literkami przy czym o nie przesadzonej jasności (w przeciwieństwie do takich Delli i HP, które nadają się praktycznie tylko do pracy w dzień/w jasnym), wygodnej dla oczu plamce i sensownej proporcji obrazu, a że TN to co za różnica? ma wyświetlać tło i literki, do tego nie potrzeba S-PVA, btw NEC jest konkurencyjny wobec eizo, także to nie jest szrot z marketu

Link to post
Share on other sites

Wiem, że NEC to jest wyższa półka ale do EIZO raczej brakuje troche? Sam trochę widziałem, ale głównie czytałem, więc jakąś opinie/wiedze posiadam. Nie praktyczną więc zawsze dopytuje. Gdybym miał kupować 24 cale to wiadomo EA244WMi.

 

Tutaj potrzebuje na portrait mode jako drugi ekran, więc nie musi to byc top półka, bo tak zabrałbym się z odpowiednikiem powyzszego NECKa tylko troche mniejszym.

 

Pracuję całą dobę, czasami w dzien czasami w nocy. Oświetlenie dość mocne ale nic nie stoi na przeszkodzie by zapalić w żyrandolu dwie lampki do foto, biała barwa jednostajne światło. Gdy oświetlenie jest ciepłej barwy (żarówki) wspomagam się f.lux-em.

 

Sądze, że TN w portrait mode może się nie sprawdzić bo jednak siłą rzeczy bedzie ustawiony tak, że kąty mnie załamią. Gdy pierwszy raz miałem styczność z TNką parę latek temu byłem zaskoczony, że na google nie pojawia się prostokącik z reklamami (linki sponsorowane) nad wynikami normalnymi... ale gdy sie przygarbiłem przed monitorem w magiczny sposób prostokącik ukazał mi się przed oczami :) SZOK.

 

Często projekty stron mają delikatne ozdoby, podkreślenia boxów na 1px delikatny szary na białym tle. Jak pracować z kodem jak do podglądu trzeba się wić przed monitorem?

 

Monitor w pionie, fajnie się stronki przegląda nie trzeba rolką myszki non stop kręcić, ale obraz musi być czytelny. "Zboczenie zawodowe" - sprawia, że przeglądając strony patrzeo od strony technicznej i widze "może" więcej niż standardowy użytkownik. Więc... Musze mieć monitor który w miarę dobrze wyświetli obraz.

 

Górna ramka będzie na wysokości oczu? może troszke wyżej więc dolna ramka bedzie juz pod sporym katem więc rozumiem, że tn odpada?

Link to post
Share on other sites

@marcinkurtyka - Jakieś porównanie do innych czy to tylko wyrażenie emocji związanych z NOWYM sprzetem na blacie? Poza Tym nie czytałeś, że potrzebuje czegoś z pivotem a to co polecasz takiego czegoś nie posiada. A Vesa na chwile obecna nie bedzie miała zastosowania.

 

Zakup na fvat. Raczej używek starałbym się uniknać gdyż mam przeświadczenie, że szczęscia nie mam, więc nastawiałem się na "nowy-nowy" monitor.

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Dell U2312HM - o tym myslałem. IPS, PIVOT, nowy, gwarancja, zakup w sklepie na miejscu z X w nazwie, większość projektów i tak ma koło 1k pixeli szerokości, 23 cale, wiec zanim sie naklepie troche kodu od topu to mozna cos nizej wlaczyc by bylo on top. Popracować troszkę na takim zestawieniu, dorobić i kupić najlepiej pasował by mi 27 cali dobry na kod (pisze szeroko w linijkach a nie w stosach enterowych z milionem linii) + reszta.. ale na to już trzeba mieć konkret budzet.

 

22 cale z dela na ips jest około 50zł tańsze, więc 23 można dopłacić. 24 cale z dela już sa troche droższe ale proporcje 16:10.. ale po co mi to, na chwile obecna zbedne. Dobry 22-24 ekran z NECa to już też wiekszy wydatek. Chodzi mi o zakup optymalny na chwile obecna, by się pracowało bez nerwów itd. Zdaje sobie sprawę, że "wybrzydzać" można z większą ilością 100 w portfelu.

 

Ten monitor by mnie nie załamał? Jakaś alternatywa może komuś zaświatała?

Link to post
Share on other sites

Prawie identyczne panele. P2314H nowsza konstrukcja, jasność mniejsza, AH-IPS Wypada lepiej niż U2312HM. Cena podobna w  agi*** nawet tańszy. Dobra opcja.

 

Droższych nie, W tych granicach jak te delle. Konkretny zestaw na multi setup w przyszlości, konkretny sprzet kosztuje zdecydowanie więcej :/ Na chwile obecną zadowoli mnie niższa jakość.

 

Edit: Tutaj recenzja jaką udało się odnaleźć: http://www.overclockers.ru/lab/57056/Na_pravilnom_puti_obzor_i_testirovanie_monitora_Dell_P2314H.html

Na tft jest recenzja większego brata P2414H więc mniemam, że jakas analogia jest: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...