Skocz do zawartości

Mój zestaw komputerowy. Czy zmieniać podstawkę 1155 > 1150 ?


Recommended Posts

Witam serdecznie jako nowy użytkownik forum  :) 3 miesiące temu zakupiłem zestaw komputerowy w tym procesor oraz płytę główną z socketem 1155. Jednak już teraz pojawiają się pierwsze wątpliwości czy nie lepiej było zakupić już coś nowszego np 1150. Procesor oraz mobo brałem głównie pod średnie OC. Obecnie procesory haswella są odrobine droższe od ivy więc czy warto sprzedać ivy i brać już coś z podstawką 1150, czy taki zestaw jeszcze jakiś czas "da radę" ? Poniżej wszystkie podzespoły. Proszę też o opinie jak to wszystko razem wygląda...

MOBO: MSI MB Z77 MPOWER
CPU: Intel Core i7 3770k 3,5 GHz + BeQuiet DARK ROCK PRO 2
GPU: GIGABYTE Nvidia GeForce GTX 780 Windofre II OC
RAM: Kingston HyperX Beast 1800 2x4GB DDR3
SSD: Plextor 128 GB
HDD: WD Caviar Black 1TB
PSU: Enermax Triathlor 650W

 

CASE: Cooler Master HAF XB

+ dźwiękówka ASUS Xonar DX
+ panel ZALMAN ZM-MFC 1
 

Link to post
Share on other sites

Czyli zostawiać tak jak jest i po prostu podkręcić CPU ? 

Planuję dorzucić za jakiś czas drugą GTX 780, do takich kart dobra wentylacja obudowy i chłodzenie powietrzem wystarczy, żeby temperatury były na dobrym poziomie ? Nie przewiduje OC na GPU. I jaki zasilacz do dwóch takich kart ? Bo zapewne 650 W może okazać się zbyt małą mocą

Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor oraz mobo brałem głównie pod średnie OC.

 

 

MOBO: MSI MB Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770k 3,5 GHz + BeQuiet DARK ROCK PRO 2
 

 

WTF?

 

j.w. Nie ma sensu zmieniać nic. No chyba, ze bardzo Ci zależy tracić kasę dla tych 3-4%...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc jeśli byłoby to zaledwie kilka % w wydajności to oczywiście zostawiam tak jak mam. Jeszcze tylko takie pytanie, czy chłodzenie które mam aktualnie na procesorze zostawiać, czy warto rozglądać się za czymś innym (mam aktualnie możliwość odsprzedania tego coolera i dużo nie tracę a jestem w stanie dołożyć do czegoś lepszego) ? 4,5GHz nie będzie problemem z takim mobo i coolerem ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...