Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się, nad kupnem nowego monitora . Przeczytałem kilka tematów, przejrzałem sporo monitorów, jednakże w opiniach o nich występuje dużo sprzeczności... Dla przykładu "Monitor nadaje się tylko do gier, o filmach etc. można zapomniec".... Chciałbym więc, abyście Wy pomogli mi w dokonaniu wyboru. Niżej napisałem co interesuje mnie przy wyborze monitora, chciałbym również zaznaczyc, że chcę się dopiero zoorientowac w cenach, dlatego proszę o podanie różnych kategorii cenowych przy podobnych parametrach. 

 

 

Co jest dla mnie priorytetem:

 

-możliwie najmniejszy display lag 

-mały rozmiar plamki

-duża responsywnośc 

-120hz 

-tuner TV

Link to post
Share on other sites

 

 

-możliwie najmniejszy display lag  -mały rozmiar plamki -duża responsywnośc  -120hz  -tuner TV

 

to się wszystko ze sobą gryzie, monitory gamingowe nie maja tunerów, w te wyposażane są przede wszystkim śmieci marketowe

najmniejsze są 23", także plamka będzie mała, ale nie przesadnie, chyba że zrezygnujesz z 120Hz to wyszły świeżo BenQ RL2240

Link to post
Share on other sites

Niestety - takie są fakty. Monitor celowany głównie w zastosowania związane z grami nie jest wyświetlaczem uniwersalnym. Podobnie, jak doskonały monitor do pracy z kolorem do gier nadawać się będzie też mocno średnio.

 

Pytanie, na ile dużą masz wrażliwość w oczach. Osobiście nie toleruję monitorów z matrycami TN. Denerwuje mnie kiepska jakość ich obrazu. Ale pod tym względem jestem akurat bardzo wybredny, gdyż na co dzień zajmuję się składem publikacji do druku. I u mnie monitor musi wyświetlać kolory, przejścia tonalne tak, jak trzeba. To, że będzie miał wyższy input lag czy momentami przysmuży, aż tak bardzo mnie nie boli. Choć nie mówię, że nie lubię sobie pograć, choć gram głównie w single'owe kampanie w FPSach. :D

 

Ostatnio mam w rękach dwa monitory, przeznaczone dla graczy:

  • EIZO FORIS FG2421 (matryca AMVA)
  • EIZO FORIS FS2333 (matryca IPS)

Grało mi się świetnie na jednym i na drugim. Tyle tylko, że ja (35-letni wapniak) niespecjalnie widziałem różnicę między nimi. Przy okazji - ja sobie parametry wyświetlania monitora w danym trybie pracy (ich istnienie i możliwość przypisania konkretnego trybu do konkretnej aplikacji od zawsze w EIZO bardzo sobie chwaliłem) zawsze monitor reguluję pod siebie i prawdę mówiąc z manipulacji wartością gammy, to akurat rezygnowałem. Może Tobie akurat by się przydało. :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poszukaj monitorów CRT na diamondtronie lub trinitronie, które są dużo lepsze do gier typu FPS. A teraz argumenty
0 display lag
0 lub bardzo niski input lag
odświeżanie do 200hz rozdzielczości też są dość wysokie w tych 21-22 calowych

A do normalnej pracy kup dobry IPS
Benq xl2420t ma input lag ponad 5ms nie mówiąc o display lagu
na overclock.net jest temat
Moim zdanie jedyne co przemawia za benq to blackequalizer oraz pobór mocy na korzyść w stosunku do CRT.
Ale CRT dużo lepsze parametry "lagów"
Rozwiązanie z dwoma monitorami jest bardziej optymalne. Bo kupno jednego do wszystkiego to zawsze jakiś kompromis. Do filmów będziesz wolał jakąś plazme czy LCD w domu gdzie zawsze tego lapka podepniesz
A jeżeli będziesz grał w gry gdzie nie potrzeba tych 120hz to matryca IPS ładniejsze kolory da i ma podobno bardzo mały lub całkiem wyeliminowany input lag, tylko pozostaje display lag

Edytowane przez m0Del
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Poszukaj monitorów CRT na diamondtronie lub trinitronie, które są dużo lepsze do gier typu FPS. A teraz argumenty 0 display lag 0 lub bardzo niski input lag odświeżanie do 200hz rozdzielczości też są dość wysokie w tych 21-22 calowych

Te wartości w porównaniu do najnowszych LCD nie wyglądają tak świetnie, żeby poświęcać się i kupować CRT.

Gdyby było inaczej ludzie, którzy żyją z tego, graliby właśnie cały czas na kineskopówkach.

 

Benq xl2420t ma input lag ponad 5ms nie mówiąc o display lagu

15ms w porównaniu do CRT. Skąd masz te 5ms?

Mam wrażenie, że mylisz pojęcia i piszesz o czasie reakcji :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

czas reakcji to czas reakcji, a display lag to display lag, owszem w nowej metodologii TFTCentral ten pierwszy jest składową drugiego, ale  nie można powiedzieć, że to to samo

 

a poza tym brawo za odkopanie tematu z przed miesiąca w dodatku niewiele wnoszącym zdaniem, otrzymujesz za to odznakę

 

http://forums.gotwoot.net/gallery/files/3/1/2/Necro1.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...