Skocz do zawartości

PII X3 720 BE -> X4 (platforma AM3)


Recommended Posts

Witam.

 

Chciałem zasięgnąć rady na temat jak w temacie :). O co konkretnie chodzi. A więc jak wiadomo procesory PII X3 czasem mogą śmigać jako PII X4. Z tego co się orientowałem na platformie AM3 jednak nikomu się to jeszcze nie udało (mogę się mylić, nie jestem na bieżąco).

2 tygodnie temu zakupiłem PII X3 720 oraz płytkę GA-MA790XT-UD4P. Jak wiadomo na platformie AM3. Po ustawieniu ACC w biosie płyty na "Auto" mój procek jednak pozostał trzymózgowy. OK nie jest to tragedia, 3 rdzenie mu wystarczą ale fajnie byłoby mieć 4 :lol:.

10 marca świat ujrzał nowy bios do mojej płytki F2b (z adnotacją, że udoskonalono w nim ACC). Radosny i wesoły zabrałem się do flashowania. Po zmianie biosu z F2 na F2b (ACC "Auto") jednak znowu "tylko" X3. Spoko loko, jakoś przeżyje pomyślałem :cry:. I tak sobie pracowałem na komputerku około tydzień z ACC "on"(bios startował około 8 sekund dłużej z włączonym ACC na "Auto"). Aż tu wczoraj ni stąd ni z owąd podczas uruchamiania CSa komputerek "zwichnął". No to restarcik i po sprawie (zwis zdarza się najlepszym). Ale gdy już miał startować OS - restart kompa (tak ze 3 razy). Już zacząłem myśleć brzydko na temat OSa (Xp pro btw), postanowiłem najpierw jednak zerknąć na boot biosu. Patrze i widzę opis procka - "Phenom II X4 processor". OK. Wchodzę do biosu (zaznaczam, że wcześniej nie miałem procka podkręconego, chodził na 2,8Ghz, wszystkie inne ustawienia oprócz ACC na "Auto"). Następne moje kroki:

- zwiększenie Vcore +0,1 V - to samo

- Vc +0,1, mnożnik na 10 (2 Ghz) - to samo

- hard reset (wyłączenie kompa z zasilania na około 10 sek) - win uruchamia się w nieskończoność, po resecie tak jak poprzednio

- ACC z auto na manual, 0% na rdzeń - to samo (więcej ACC się nie bawiłem)

- ACC "disable", reszta "auto" - to samo :) "zonk" tutaj

- hard reset - PII X3 :D

I tak oto powróciłem do zestawu wyjściowego, tylko, że teraz na ACC "auto" system mi nie rusza. Wiem, że to na 99% przez to, że 4 rdzeń mam niesprawny, ale chciałbym zwrócić się o parę komentarzy na ten temat. I tu moje pytania:

- Czy komuś się też przydarzyło, że dopiero po jakimś czasie P II X3 "ruszył" w biosie jako X4?

- Co jeszcze mogę w biosie pozmieniać aby się upewnić, że 4 rdzeń mam dead?

- Pytanie z innej beczki - Dlaczego w stresie "100% load na rdzeń" mój głośniczek PC buczy cały czas? Czasem tez sobie zabuczy przy starcie win.

 

Batch procka - 0904 EPMW - czyli "podatny" na odblokowanie.

 

Sorki za długi wywód.

George

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...