Skocz do zawartości

asus r9 270 chyba jest z nią problem


Recommended Posts

witam. mam problem ponieważ w czwartek zakupiłem nowego asusa r9 270 po zainstalowaniu go w moim pc podczas grania na b.wysokich , ultra i wysokich detalach na moim monitarze pojawiają się takie białe delikatne paski szczegulnie są widoczne gdy jesten w grze jakiś ciemnych miejscach (np jaskinia)

podejrzewam że jest to wina płyty lub dostałem uszkodzoną kartę ale nie jestem expertem więc proszę o waszą opinie co morze mu być

PS.wcześniej miałem kartę msi gt 610 2 gb i nie było takiego problemu

procesor i5 3330 4x3.0ghz

płyta asus h61

ram 4gb goodram

karta asus r9 270

zasilacz corsair vs 550w

z góry dzięki za poświęcony mi czs pozdrawiam Henzap

Link to post
Share on other sites

jak włączę komputer to jest 27 C a w stresie jak narazie było 63 C (4-godzinna gra w assassins cread na wysokich)

jeślij chodzi o obudowę to http://allegro.pl/obudowa-komputerowa-tracer-inspire-lcd-i3820598889.html w środku jak i na zawnątrz jest metalowa i nie wiem czy to ona nie powoduje tego efektu

a jeżeli chodzi o płytę to czy jest dobra pod ten zestaw czy lepiej ją będzie zmienić?

Link to post
Share on other sites

Odpal Afterburner'a i sprawdź jakie są temperatury w momencie, gdy pojawią się artefakty. Buda to piekarnik, ale jeśli faktycznie maksymalna temperatura to 63 stopnie, to nie powinno to mieć wpływu.

Link to post
Share on other sites

Fakt temp. GPU w normie, prosty sposób otwórz bok obudowy (lewy) zacznij grać, zobaczymy czy problem nadal występuje.

Jeśli nadal będą paski proponuję obniżyć taktowanie GPU i MEM, miałem kiedyś taki problem z gtx270-wersja fabrycznie podkręcona, po kilku minutach gry pojedyńcze artefakty, zmniejszyłem GPU o 10Mhz i problem się rozwiązał.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Jego procesor ma grafikę hd 2500, być może nie integruje sterownik z dx. Ale kto wie.

 

Intel Core i5-4430. W porównaniu do Intel Core i5-3330 ... DirectX jest wykorzystywany w grach, nowsze wersje obsługują lepszą grafikę.

 

Edytowane przez patrykpol
Link to post
Share on other sites

Jego procesor ma grafikę hd 2500, być może nie integruje sterownik z dx. Ale kto wie. Intel Core i5-4430. W porównaniu do Intel Core i5-3330 ... DirectX jest wykorzystywany w grach, nowsze wersje obsługują lepszą grafikę.

nic z tego nie rozumiem mugłbyś troszkę jaśniej

Link to post
Share on other sites

 

 

Jego procesor ma grafikę hd 2500, być może nie integruje sterownik z dx. Ale kto wie. Intel Core i5-4430. W porównaniu do Intel Core i5-3330 ... DirectX jest wykorzystywany w grach, nowsze wersje obsługują lepszą grafikę.

 

:rotfl: 

Link to post
Share on other sites

a wy co sądzicie o moin problemie


nie wiem czy ten komputer zawieść do jakiegoś serwisu czy mam liczyć na waszą pomoc


wiecie jak to jest w serwisach morze być jakać błachostka i jedem powie mi jakomś cenę z kosmosu i powie że było to i tamto zepsutę a drugi powie że to groszowe sprawy


jeżeli do końca tygodnia nie rozwiązę tego problemu to wgram mowego windowsa i morze problem zniknie jak nie to zaworze go do serwisu niech się dzieje wola boska

Link to post
Share on other sites

Ja żadnych pasków a już na pewno żadnych artefaktów nie dostrzegam, choć jakoś tych nagrań słaba. Nie wiem do końca o Ci tak na prawdę chodzi ale te białe wyskakujące miejscami punkciki to elementy animacji tego menu. Masz włączony V-Sync w opcjach graficznych? 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Paski są bo mam je także u siebie(słabo widoczne) i na pewno to nie są artefakty, jak się przyjrzycie(na pierwszym filmiku od około 20sekundy) to widać falujące poziome jasne paski z dołu do góry czy tam z góry do dołu :D Winą jest przejściówka z dsub na dvi, jedyną opcją jest wymiana kabla od monitora jeśli oczywiście można go odpiąć od lcd.

PS mam taki sam monitor tylko ciut większy, kabla nie odłączysz od monitora więc musisz się z tym pogodzić albo czeka cię wymiana wyświetlacza :D

Edytowane przez pietrov
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...