Skocz do zawartości

Rampage II Extreme DET DRAM


Recommended Posts

Mam problem z moją r2e, zmieniałem obudowę więc wszystko rozłączyłem jak zawsze tak samo.... Teraz w nowej budzie mobo nie odpala mam na posterze DET DRAM > CHECK CPU > VGA BIOS i nic dalej nie idzie próbowałem grzebać przy ramach pojedyncze kości odpalałem, sprawdziłem inne gpu i cały czas to samo. Wysłałem mobo na gware ale powiedzieli że sprawna... No cóż cały czas to samo i już nie wiem co robić. Spotkał się ktoś z was z takim problemem? Szukałem na google ale znalazłem tylko podobne problemy nic ciekawego.

Link to post
Share on other sites

A czy procesor jest sprawny ? Moze podczas przenoszenia, niestety sie uszkodzil, albo podczas zakladania/zdejmowania chlodzenia. Kiedys tak zalatwilem Core 2 Duo. Ale mi wymienili na nowy. Cale szczescie. Masz u kogo sprawdzic CPU?

Moze plyta jest za bardzo dokrecona, albo gdzei wygieta, albo laminatem dodtyka obudowy. Wyjmij jeszcze raz wszytko i zloz na "kartonie od plyty glownej" /

Link to post
Share on other sites

Jak? Odpowiednio :) Na auto też powinno pojsc po resecie biosu. Odkrylem cos nowego. Jak grafe przenioslem do 2 slotu to wywala podobny blad ale nie zatrzymuje sie na VGA BIOS i jak nacisne F1 laduje sie system tylko nic nie ma na ekranie na grafie pali sie zielona lampka:S wiec powinno byc ok. Nie rozumiem tej sytuacji :o Grafa może być walnięta? sprawdze potem inną

Link to post
Share on other sites

insynuuję, że mając chłodzenie wodne, miałeś podane wysokie napięcie na procka i był on mocno podkręcony co mogło spowodować jego uszkodzenie mimo stosunkowo niskiej temperatury zapewnionej przez blok wodny

Link to post
Share on other sites

Jak? Odpowiednio :) Na auto też powinno pojsc po resecie biosu. Odkrylem cos nowego. Jak grafe przenioslem do 2 slotu to wywala podobny blad ale nie zatrzymuje sie na VGA BIOS i jak nacisne F1 laduje sie system tylko nic nie ma na ekranie na grafie pali sie zielona lampka:S wiec powinno byc ok. Nie rozumiem tej sytuacji :o Grafa może być walnięta? sprawdze potem inną

Czyli, po włączeniu komputera widzisz czarny ekran i ten cały POST, model CPU ile ramu itd TAK ?

Potem wyświetla jakiś błąd i żeby "iść" dalej klikasz F1 (tak jest na Asusie)(jaki to jest błąd co tam pisze) potem ekran znika ? a wchodzi CI do Windowsa słychać dźwięk powitalny w Windowsie?

 

I tak dzieję się jeśli grafikę przełożysz do drugiego slotu PCIEx ?

A podłączyłeś tą dodatkową wtyczkę zasilającą 4 lub 8 pin do płyty głównej i do grafy tak samo 2x6pin.

Link to post
Share on other sites

Jeśli możecie to nie zadawajcie pytań typu czy podłączyłem zasilanie ;) Cały error to:

DET DRAM > CHECK CPU > VGA BIOS > DET IDE > CMOS ERROR i cmos error sie swieci do poki nie nacisne F1 o czym nigdzie nie ma info a ekran cały czas czarny od początku do końca. Właśnie sprawdziłem inną grafe i działa bez zarzutu :o Czyli muszę oddać moją na gwarancje, dobrze że jeszcze ważna. Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Najlepiej poskładaj kompa od nowa. Wszystko po kolei. Sprawdź baterie, w miare możliwości wgraj nowy BIOS (wiem, że dziwne, ale czasami pomaga), a jak to nie pomoże, to wyjmij wszystko z kompa połóż na dywan i niech leży :o

Link to post
Share on other sites

Jeśli możecie to nie zadawajcie pytań typu czy podłączyłem zasilanie :)

Czasami prostych i podstawowych rzeczy zapominamy. Uwazalem ze warto wspomniec.

Zdarza sie i najlepszym ;)

Widze ze problem juz rozwiazany, czyli jednak grafika. Tylko ciekawe czemu sie zepsula :o

Link to post
Share on other sites

Heh 3x rozlozylem i zlozylem spowrotem a to jest troche roboty z lc :) No dziwne z tą grafą :o Jak wymienią mi na nową to sprzedam ją jako nową i kupie GTX480 chociaż myślałem żeby zaczekać do końca roku na coś szybszego ;)

Link to post
Share on other sites

Jak wymienią mi na nową to sprzedam ją jako nową i kupie GTX480 chociaż myślałem żeby zaczekać do końca roku na coś szybszego :)

Hee:) :P Hardcorowiec jesteś :D a może CI wymienią na GTX 285.

A TY masz jakiego GTX 280 (jakiej firmy) Asus,Evga ?

Z tym LC jest roboty zebu to poskładać do kupy. Wiem że nie jest łatwo;) Sam mam LC i dwa razy rozbierałem i miałem dosyć :P

Link to post
Share on other sites

280 od manli(okazja była) :P Karta fajna ale wymięka czasami przy 1920x1200 z aa no i bez dx11 :P Super się kręci ale nie męcze jej na 24/7 takimi taktami :) Jakby mi wymienili na 285 to blok wodny nie bedzie pasowac :D No nic jak mi ją wymienią to bedzie na sprzedaż z ewentualnym bloczkiem do kompletu wszystko w oryginalnych kartonikach itp. :P Co do mojego LC to będzie to zupełnie co innego niż poprzednia rewizja :P Staram się wszystko dopracować jak najbardziej się da :> Bloczki są na nb/sv, mosfety, cpu, gpu zastanawiam się czy zmienić mobo na Rampage III Extreme ale tylko jak znajde kupca na bloki wodne bo inaczej mi się nie opłaca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...