Skocz do zawartości

Trzaski w głośnikach X-fi + TP Link WN-851N


Recommended Posts

Witam.

Posiadam Creative X-Fi Extreme Music i ostatnio wyposażyłem się w ww. kartę Wi-Fi.

Odkąd ją zamontowałem podczas słuchania muzyki, grania, odlądania filmów, a nawet przy dźwiękach systemowych słychać trzaski z głośników. Wyczytałem na jednym forum, że karta WN-851N źle filtruje prąd pobierany z płyty głównej i dlatego powoduje zakłócenia dźwięku. Wyłączyłem ją w menagerze urządzeń i problem znikł.

Jak wyeliminować te trzaski nie rezygnując z internetu..?

Link to post
Share on other sites

Hmm jeśli masz kompa podpiętego do listwy spróbuj wifi podpiąć do innego gniazda ( ale nie do tej listwy ) czasem wahania napięć powodują trzaski np u kumpla x 540 w bloku ma takie ale to wina instalacji. Ja mam z5500 i jest wszystko ok na xifi też . popróbuj. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Karty są już oddalone jak najbardziej to możliwe, kiedy były bliżej, trzasków było więcej. Natomiast jeśli chodzi o router to go nie posiadam, łapię neta z darmowego hotspotu...

Nie wiem jak sobie z tym poradzić :o

Link to post
Share on other sites

Może popróbować z jakimś uziemieniem. Z tego co widzę na fotkach tej karty to jest tam jakaś metalowa (?) obudowa na układach. Można się pobawić i jakimś kabelkiem dociągnąć masę np. z obudowy.

Gorzej jeżeli to zakłócenia typowe z zasilania bo wtedy to raczej nic się nie da zrobić.

Link to post
Share on other sites

"Można się pobawić i jakimś kabelkiem dociągnąć masę np. z obudowy."

 

Nie bardzo rozumiem to zdanie, jeśli chodzi o elektrykę to jestem zielony w tym temacie, proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienie :o

Link to post
Share on other sites

"Można się pobawić i jakimś kabelkiem dociągnąć masę np. z obudowy."

 

Nie bardzo rozumiem to zdanie, jeśli chodzi o elektrykę to jestem zielony w tym temacie, proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienie ;)

To może nie ryzykuj :o

 

Tak na poważnie: chodzi o to aby od obudowy komputera do karty sieciowej poprowadzić kabelek (izolowany, jednożyłowy, może być cienki). Przyczepienie go do obudowy nie powinno być problemem (najlepiej miejsce nielakierowane, np. koło śledzi), gorzej ze znalezieniem punktu na karcie sieciowej. Po pierwsze nie można tego przyczepić byle gdzie :o . Po drugie musi to być miejsce metalowe. Na pierwszy rzut oka ta obudowa pod którą schowane są wszystkie układy scalone jest dobrym miejscem na podłączenie tego dodatkowego "uziemienia" (na niej na pewno nie ma żadnego napięcia więc podłączenie do obudowy jest bezpieczne) ale trzeba to jakoś tam umocować :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...