Skocz do zawartości

Xperia M - Problem z przeniesieniem aplikacji.


Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie przenoszenia i instalacji aplikacji na karci SD w telefonie Xperia M. Problem polega na tym iż nie mogę przenieść bądź zainstalować apki pobranej ze sklepu. Przeczytałem gdzieś że od pewnej wersji androida takie operację nie są problemem. Moja wersja to 4.2.2. Po wejściu w ustawianie >> aplikację, wybierając apke ze sklepu nie widzę opcji "przenieś na kartę SD" którą posiadam na innym urządzeniu z tym samym androidem. Jest ogólna opcja nazwana "przenieść zawartość na kartę SD"  która przenosi fotki, filmy, muzykę a aplikacji nie rusza. Obawiam się iż w Xperi M zapomnieli uwzględnić te opcję.
Na forum cd-action nie znają odpowiedzi, może tutaj się czegoś dowiem ;].
 
Pozdrawaim
Link to post
Share on other sites

Musisz mieć roota!

I wtedy należy zmienić plik instalacyjny apek z telefonu na kartę pamięci. ;)

Bez problemu jak każdy ma Android można przenosić multimedia,ale gry bez roota nie ruszysz.

I zapraszam tutaj,i odszukanie swojego problemu w modyfikacjach swojego telefonu :)

 

http://forum.android.com.pl/f932/

Link to post
Share on other sites

@maniu141 Wnioskując, to jak włożyłeś kartę SD do PC i w właściwościach odczytu zmieniłeś z tylko do odczytu na odczyt/zapis a potem wsadziłeś z powrotem do telefonu to karta zaczęła przyjmować appki ze sklepu ?

 

Jest jeszcze możliwość zrobienia tego przez roota ale po takim manewrze traci się gwarancje a to nie jest rozwiązanie problemu.

Link to post
Share on other sites

Ja mam andka 4.2 i przenoszę aplikacje. W tej chwili masz 3 pamięci tak? App storage, 2x storage card. Jedna jest kartą pamięci. U siebie rozwiązałem to tak. Wszystkie drobne aplikacje instaluj na wewnętrznej pamięci app storage. To co masz na storage card przenieś na pamięć wewnętrzną. Jak się nie da usuń. Storage card telefonu zostaw czyste. W ustawieniach w pamięci zmień lokalizację instalacji i domyślną na kartę sd. Potem będziesz mógł zmieniać czy drobne aplikacje instalować na wewnętrznej pamięci czy gry na karcie sd. Zainstaluj sobie aplikacje clean master. Będzie ci po instalacji na dzień dobry pytać czy ja przenieść :)

Link to post
Share on other sites

To jest jakieś dziwne ja też posiadam Andka 4.2.2 i nie miałem problemu z przenoszeniem aplikacji przed root i po

 

No jest dziwne bo na alcatelu mam tego samego androida i nie ma tam takich problemów a natomiast w sony gdzie system i jego wersja są takie same, co na alcatelu, już problem się pojawia 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...