Skocz do zawartości

Jak zrobić poprawny backup


Recommended Posts

Dość zielony problem..

 

Jestem typem "syfiarza", mam kilka dysków, wszystkie "pierdoly" wrzucam na dysk z systemem, dzięki czemu formatując co ~2miesiące system, nie tracąc danych pozbywam się wszelkiego syfu z pc.

 

Otóż mogę zrobić backupa, aby wykasować wszystkie nowe pliki i przywrócić stan dysku do dnia formatu?

Używając Panel sterowania > Wykonaj kopię zapasową, po "przywróceniu", jedyne co to podmieniło mi stare pliki w chwili gdy robiłem backupa z obecnymi.

 

Jak poprawnie zrobić backupa, aby zapisać kopie dysku (i trzymać ją np na innym), i móc zrobić backupa, aby mój systemowy ssd wyzerował się w 100% do stanu z backupa - w ten sposób zamiast formatować co ~2miesiące system a później instalować wszystkie sterowniki, dll, przeglądarkę, gg itp poprostu bym to zapisał i przywracał co ten czas.

Jakiś link do poradnika czy cuś prosiłbym, bo wszelkie próby kończyły się tak jak opisałem wyżej - podmieniało stare pliki nie kasując nadmiaru - jestem zielony :(

Link to post
Share on other sites

Jest wiele programów do zgrania obrazu dysku systemowego świeżo po formacie i instalacji Windy ze sterownikami. Jeden z darmowych to Easeus Todo backup. Sam zrobiłem sobie obraz dysku tym softem, ale nie korzystałem jeszcze z niego, więc nie wiem jak się sprawdza w praktyce.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj sobie Acronis True Image Home. Wersja bootowalna może być nawet 2011. Wszystko robisz z poziomu płytki nie systemu. Kopia partycji, danych, całych dysków. Nawet jak system padnie możesz przywrócić system z nagranego na płyty, dysk obrazu partycji. Wszystko po polsku, wygodne, szybkie nieskomplikowane. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...