Skocz do zawartości

Po jakim czasie obniża się taktowanie procesora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Komandor64,

Recommended Posts

Mam problem, po dokładnie 2,5 minuty bez dotknięcia myszy( np. youtube badź inny player internetowy) zaczyna mi przycinać obraz, wszystkie parametry są ok w crystaldysk, speedtest,ping,temperatury itp. zastanawia mnie czy po tym czasie procesor nie zwalnia do tych swoich 1,6 i to powoduje mulenie się YT, jeśli w tle jest np. menadżer zadań to tego problemu nie ma.

 

steup:

mobo-gigabyte ga-z68ap-d3
cpu-i5 3350p
ram-crucial ballistix 4gb 1600mhz cl8
pcu-evga 80+ bronze 500w
gpu-gainward gts 450 512mb ddr5
hdd-seagate 1tb i samsung 0,5t

 

przed muleniem jes minimalne użycie cpu i temeratura grafiki ok 48-49

 

jak zaczyna się mulić to wartości skaczą np:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/2014-01-19_13_48_36_37f54b1.jpg

Edytowane przez pr000
Link to post
Share on other sites

Witam. Ja mam idętyczny procesor z inny mały problemem. Zaraz po wgraniu nowego biosu płyty głównej mój procesor zamulał i nie wiedziałem co się dzieje, Z pomocą przyszedł mi program Cpu-Z który pokazał że mój procek działał tylko z szybkością 1600 Mhz, co powodowało mulenie w grach. Gry przycinały bo w normalnym użytkowaniu komputera internet, filmy itp. nie zauważyłem spadku wydajności. Rozwiązanie było proste, przywróciłem domyślne ustawienia w biosie. Procesor już działał jak należy 16-33 mnożnik z Turbo.

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Mam cpu-z i pokazuje dobra predkosc. moze sprawdze jak bedzie sie zachowywalo jak physx dam na procka, taka temperatura robi sie tylko jak sie muli jak rusze myszka to temp. spada i przestaje sie mulic. z biosem moge sprawdzic ale mi wszystko ok pokazuje, pewnie bede musial znow przestawic ramy na 1600 ale to nie problem.

60 C na GPU po youtube? Pewnie masz jakiegoś robaka, który obciąża grafę, sprawdź np malewarbytes:

http://www.malwarebytes.org/

dzięki bardzo, malware pomogło (znalazło 41 zagrożeń) po usunięciu wszystkiego jest ok, tylko nie wiem czemu nod to puścił, jaki antywirus polecacie bo straciłem zaufanie do produktu eseta.

Link to post
Share on other sites

Dwa dni temu miałem przypadek gdzie zaktualizowany Avast przepuścił kilka malware na Win 7 x64 i Operze 12.14.

Od tego czasu uznaje ten program za bezużyteczny, szczególnie że to nie pierwszy raz kiedy komp z Avastem dostaje "robali". Avast jest tak popularny że większość wirusów i innego syfu ma w swoim kodzie mechanizmy omijania jego zabezpieczeń. Polecam za to darmowego AVG (jest wersja 32 i 64 bitowa), jak na razie mnie nie zawiódł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...